Prośba o pomoc w doborze sprzętu

Zaczęty przez JANUSZ003, Luty 08, 2019, 15:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

JANUSZ003

Na razie mam tylko samego Arcama tak jak napisałem jestem na początku kompletowania sprzętu .

Piterski

To pojeździj poszukaj i dopasuj do niego kolumny. To jest podstawa do dalszych kroków. Jeśli nie spasujesz tych dwóch urządzeń to nie ma co szukać teraz CD.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: JANUSZ003 w Luty 09, 2019, 08:01zewnętrzny DAC powiedzmy firmy np Advance Acoustic ? Ewentualnie co byście mi polecili przedział cenowy około 1 tys może 1,5 tys? Kolejna sprawa to odtwarzacz CD jakieś propozycje około 2 tyś ?
Jak już wspomniałem wcześniej, jeżeli zdecydujesz się na DAC, to nie potrzebujesz zintegrowanego odtwarzacza CD tylko CD transport. W tym zakresie chyba będę mógł pomóc, rozpocząłem prace koncepcyjne nad zrobieniem dobrze brzmiącego CD transportu z taniego cedeka z drugiej ręki. Spodziewam się dobrego rezultatu.
Jeżeli lubisz bas i potrzebujesz łagodnej góry pod "dobitnego" Arcama to koniecznie odsłuchaj kolumny Studio16Hertz, tym bardziej że masz blisko. Sądzę że się w nich zakochasz.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: McGyver w Luty 08, 2019, 22:21A te są dużo droższe niż CD.

Dziś byłem w MM i mnie zdziwko chapło. CD nie chcą nadal kosztować tyle co czapka jabłek:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

W Biedrze, Lidlu, Empiku sporo winyli za 50 zł. Można się swobodnie obudować jakąś tam biblioteczką.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: McGyver w Luty 09, 2019, 14:10
??

No przepychasz tego DAC-a i transport, a kolega chce koncerty oglądać. Ma już amplituner kina domowego i nagle uderzyć w transport i DAC? Hmmm
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Jak już rozmawiamy o kupowaniu muzyki w sklepie spożywczym, to płyty CD widziałem po 15.99PLN tamże.

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Luty 09, 2019, 14:12
Cytat: McGyver w Luty 09, 2019, 14:10
??

No przepychasz tego DAC-a i transport, a kolega chce koncerty oglądać. Ma już amplituner kina domowego i nagle uderzyć w transport i DAC? Hmmm

Toż przecież do DACa można podłączyć taniego blu ryja i oglądać te koncerty. A kolega o swoim amplitunerze pisze że ten zakup to był impuls, i dziś to by prędzej wzmacniacz stereo kupił.
Kolega mieszka dwa rzuty beretem ode mnie, mam taki niecny plan żeby go zaprosić do siebie i lampą zarazić  ;)

frywolny trucht

Ale to są składanki lub płyty no name w stylu złota kolekcja, a w owadzie masz normalnie Universala.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Luty 09, 2019, 14:19
Ale to są składanki lub płyty no name w stylu złota kolekcja, a w owadzie masz normalnie Universala.
Żadne tam składanki, normalne płyty dyskograficzne. Closterkellera ostatniego sobie kupiłem.

merlin1973

Cytat: McGyver w Luty 09, 2019, 14:29Closterkellera ostatniego sobie kupiłem.
Takie też po 15 zł  :o
Pozdrawiam S.CH.


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


dyletant

W myśl zasady każdy swoje chwali  :)z uwagi na spadek cen z okazji wypuszczenia nowej serii to z monitorów warto posłuchać wygrzanych Kef r300 teraz już poniżej 4k a używane może i taniej.

Jedni mówią, że bez życia, inni, źe basu nie brakuje jak na takie maleństwa. Grają neutralnie. Z Arcamem może być ostro, niemniej to konstrukcja trójdrożna. 18m2 z taką elektrownią tymi maleństwami spokojnie napędzisz. Minusem w przypadku monitorów jest konieczność wygospodarowania śródków na standy. No chyba, że jak prawidziwy anglik monitor w półke wsadzisz - podając za producentem jest to kolumienka typu"bookshelf".

Jeśli chcesz ustrzec się paru błędów to podobnie jak koledzy już radzili polecam odsłuch. Zatem brać repertuar, Arcama pod pachę i udać się w miejsce przeznaczenia.

W kwestii toru analogowego to chyba nie ma co się oszukiwać: ze 1.5-3k phono, do tego 1,5k wkładeczka, preamp 1,5-2k a gwarancji, że lepiej będzie niż cd czy z plików nima :(. Sam przecieram tą ścieżkę. Gram z amplitunera Denona ze średniej półki.Stereo może być. W analogu czuć niedosyt Ostatecznie świnka stoi z karteczką "na wzmaczniać". Abstrahując od walorów sonicznych wsparcie DLNA jest baaardzo praktyczne i oszczędza wstawania z fotela - nie musisz co 20 min przekladać czarnego placka.

Analog sam w sobie ma to coś .... ale coraz bardziej  przypomina mi zbieranie znaczków. Te najbardziej cenione pozycje są trudno dostępne i poszukujesz ich latami. No chyba, że masz pełno kapusty i od razu nabywasz klaser z zawartością >:D. W przeciwnym wypadku masz kolekcję z zawartością dostępną na poczcie.

JANUSZ003

Cytat: dyletant w Luty 09, 2019, 22:57Analog sam w sobie ma to coś .... ale coraz bardziej  przypomina mi zbieranie znaczków. Te najbardziej cenione pozycje są trudno dostępne i poszukujesz ich latami. No chyba, że masz pełno kapusty i od razu nabywasz klaser z zawartością . W przeciwnym wypadku masz kolekcję z zawartością dostępną na poczcie.

Świetna konkluzja trudno się z Tobą nie zgodzić.

kangie

Cytat: elem w Luty 08, 2019, 18:48
Cytat: frywolny trucht w Luty 08, 2019, 18:39nienatarczywe na górze kolumny

Spendor, Harbeth, ATC...

Akurat Spendor gra talerze jak ta lala. Może nie natarczywie, ale Harbethom ucieka dość mocno.

Co o tym sądzisz, GB? Które miałeś?
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: JANUSZ003 w Luty 09, 2019, 10:08Na razie mam tylko samego Arcama tak jak napisałem jestem na początku kompletowania sprzętu .
Janusz, rozbudowałeś system? Napiszesz kilka słów, jeśli to nie tajemnica?
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: kangie w Luty 28, 2022, 17:04
Cytat: JANUSZ003 w Luty 09, 2019, 10:08Na razie mam tylko samego Arcama tak jak napisałem jestem na początku kompletowania sprzętu .
Janusz, rozbudowałeś system? Napiszesz kilka słów, jeśli to nie tajemnica?
Kangi, ale wątek chyba już umarł. Ostatnie wpisy z 2019 r.

Tak, potwierdzam Spendor nieźle spendorzy talerzami perkusyjnymi.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kangie

Umarł, ale zmartwych powstał. ;)

Prowokuję Elema do pisania, bo uważam, że wielkiego CH wie nt. brzmienia współczesnych Spendorów! ;) ;) ;)
Life is too short for boring HiFi.