Radio Amator DSS 101

Zaczęty przez paul_67, Sierpień 09, 2018, 18:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: McGyver w Listopad 26, 2018, 14:43Tylko teak modyfikowany
Od tego " tylko" łap nie czuję.Schodziło to okropnie ciężko.Lakier, którzy szlifowałem jakiś czas temu zszedł dużo szybciej.


paul_67

Cytat: McGyver w Listopad 26, 2018, 14:51Proponuję powąchać łapy mojego kota  ;D
Ty to robisz??? :)))

paul_67

Takie będą gniazda.Będzie tanio i wygodnie.


paul_67

Kolumienki oskrobane.Teraz trochę szpachli, szlif i oklejanie.Przód w oryginale to surowa płyta wiórowa.Jak myślicie pomalować go na czarno czy też położyć fornir?

paul_67

A zapomniałem, wszyscy siedzą w "magnetofonach kasetowych" :)

dino

Nie wszyscy - dawaj fornir na front będzie wersja ze znakiem jakości Q  :D

paul_67

Cytat: dino w Listopad 28, 2018, 00:01Nie wszyscy - dawaj fornir na front będzie wersja ze znakiem jakości Q  :D
I tak zrobię.Gdy nie będzie to pasować do ogólnego wyglądu zawsze można psiknąć czarnym matem i zawsze będzie lepiej się prezentować niż malowanie bezpośrednio płyty wiórowej.

tomekkk1

Fornir na front - sam zobaczysz, że potem właściwie cokolwiek zrobisz będzie jakościowo lepszym wyborem ;)

paul_67

Macie rację.Wczoraj nabyłem kabel głośnikowy jak należy i wyrzuciłem ten, który dostarczano z kolumnami.Był ogromnie długi, chyba z 5 m na stronę.Teraz wtyki, które muszą zostać w standardzie  DIN od strony radia.Nie wiem co warte są te nowe dostępne na portalu aukcyjnym.Może oczyszczę te 40letnie.

spalon

Jeśli da się wykorzystać jeszcze te oryginale to chyba dobry pomysł by je oczyścić i użyć

spalon

Sam miałem a w zasadzie mam Amatora 3 tylko do niego miałem kolumny dwu drożne i nie miałem okazji słuchać tych z głośnikiem szerokopasmowym a powiem szczerze że nie raz mnie kusiło by je kupić na jakiejś aukcji po to by tylko ich posłuchać

paul_67

No to wyczyściłem ten kilkudziesięcioletni nalot dostępnymi środkami kuchennymi.

rudy-102

Sprawdziłeś przed obcięciem gdzie był +, a gdzie - ?

paul_67

Jest znaczek na obudowie.Ten szerszy pin to minus.

McGyver

Cytat: paul_67 w Listopad 28, 2018, 09:25
Macie rację.Wczoraj nabyłem kabel głośnikowy jak należy i wyrzuciłem ten, który dostarczano z kolumnami.Był ogromnie długi, chyba z 5 m na stronę.Teraz wtyki, które muszą zostać w standardzie  DIN od strony radia.Nie wiem co warte są te nowe dostępne na portalu aukcyjnym.Może oczyszczę te 40letnie.
Nowe DINy są badziewne. Te stare były srebrzone. Pewnie teraz są czarne, ale można je skutecznie oczyścić preparatem do czyszczenia biżuterii srebrnej. Nie oskrobywać, nie używać papieru ściernego ani żadnych metod inwazyjnych, bo zedrzesz warstwę srebra.

rudy-102

Jeśli trafisz potem w głośniku to dobrze.

paul_67

Cytat: rudy-102 w Listopad 28, 2018, 12:14eśli trafisz potem w głośniku to dobrze.
Głośnik ma czerwoną kopkę oznaczającą plus :)

paul_67

Cytat: McGyver w Listopad 28, 2018, 12:13Nie oskrobywać, nie używać papieru ściernego ani żadnych metod inwazyjnych, bo zedrzesz warstwę srebra.
Nie skrobałem i nie zdarłem.

paul_67

Okleiłem całość z frontem włącznie.Teraz jeszcze szlifowanie i olej.

GP412

To będzie Amator DSS-101 rzadka wersja eksportowa !  :np:
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

spalon

A jak ta wersja miała się do tych innych wersji Amatorów? Mam na myśli jak grała i oczywiście czy była różnica w brzmieniu?

paul_67

To co ja mam to zwykła wersja krajowa z 1978 roku, ale teraz będzie wyglądać jak eksportowa.Żart, ale tak na serio istniał produkt na rynek niemiecki z pasmem 88- 100 Mhz.