Dobry transport CD

Zaczęty przez darekrocznik71, Kwiecień 16, 2018, 23:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Wiki, ale ferryty ustawiacie kierunkowo, czy bez osłuchiwania?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: ziko369 w Listopad 12, 2021, 07:09
Masz focie tych ferrytów przed montażem...?
Nie nie mam zdjęć przed.
Płaskie ferryty i tuleje ferrytowe.
Wiele razy pokazywałem na zdjęciach na forum.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Pboczek w Listopad 12, 2021, 08:36
Wiki, ale ferryty ustawiacie kierunkowo, czy bez osłuchiwania?
Nigdy nie sprawdzaliśmy kierunkowości.
Możesz spróbować i podzielić się wrażeniami....😀

A jak sprawdzamy?
Np. robisz takie same interkonekty. Jedne mają nanizane na całej długości tuleje ferrytowe.
I porównujesz je w systemie.

Np. otwierasz odtwarzacz CD, szukasz scalaka przetwornika, bierzesz płaski ferryt, kładziesz na scalaku, raz słuchasz z ferrytem, raz bez, bardzo prosta czynność.

Przypomnę, że np. Arcam w najwyższych modelach CD stosował ferryty na scalaki przetwornika.

A jak popatrzysz na stare, hiendowe odtwarzacze japońskie, to oni na scalakach umieszczali blaszki z miedzi.
O porównaniach miedzi do ferrytów też pisałem na forum..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Listopad 11, 2021, 22:35
Jest to wersja "na sprawdzenie" działania, na szybko..... 😀😋
To wyprowadzenie srebrnym Yarbo 75 ohm robi bardzo dobrą robotę.....

Spookyghost właśnie siedzi i dłubie wersję finalną. Mnie już tam nie ma. Ja już Sade słucham u siebie..... 😀😀😀
A ja jeszcze nie zamówiłem swojego 1,5 metra.... Bo tyle mi trza aby podmienić obecny niebieski kabel na srebrny.... Buuuuuu
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski


Cytat: wiki w Listopad 11, 2021, 22:28
Tego Pioneera PD-30AE jako transport słuchaliśmy w trzech systemach (a nawet w czterech, bo w jednym był porównywany do Pioneera PD93 i 95)........
Był obsluchiwany po przeróbkach mudy44 i po przeróbkach mojego kolegi.....
I w każdym zachowywał się tak samo.....
Opisywałem przebieg porównania w jednym z systemów.....
To tyle o historii brzmienia....

Ja tego nie neguje i pewnie się do Ciebie w końcu wproszę by posłuchać jak to u Ciebie gra. Mam jednak wrażenie, że te systemy wszystkie trzy jak i wasze oczekiwania idą w tym samym kierunku. Tak więc skoro macie podobne oczekiwania i dążycie do tego samego celu to jest jak gdyby jedna opinia.

Mój kuzyn ma takiego znajomego, który jest dla niego guru i u mnie mu się nie podoba (tak mi szczerze powiedział), ale jak przywiózł do mnie te swoje rewelacyjne zabawki to niestety nawet mój poprzedni Sony pozamiatał sromotnie jego zmodyfikowanym i rewelacyjnym Teac'em ale on i tak sobie dalej wmawiał ze to była kwestia zmiany kabla.
Żeby nie było słyszałem sprzęt jego kolegi i jest niezły ale tanimi CD nie wiem jak modyfikowanymi się pewnej bariery ni9e przeskoczy. Nawet takim Grundigiem od Lampizatora.

Nie jest to atak na Ciebie, a ten przykład podałem jako dowód na to, że jestem zawsze ostrożny w ferowaniu jednoznacznych wyroków. Podoba mi się twoje dążenie wyciśnięcia ostatnich soków z tych urządzeń ale życie nie jest takie proste jak dołożenie ferytów bo dawno wszyscy by tak robili. Masz swoje jasno określone stanowisko ale nie neguj, że ten sam napęd w innym systemie nie strojonym pod twój gust nie pokaże swej wyższości. U Darka też kiedyś mój Sensor wypadł gorzej niż jego lampowe phono ale w drugą stronę u mnie się to jakoś nie chciało sprawdzić, bo bym Sensora dawno sprzedał i kupił Moona lub lampę.

Jest za dużo czynników i oczekiwań co do dźwięku. Doskonały przykład odczucia Grzegorza po odsłuchu Tanoy i opinie kolegów, że lubi "dyskotekę".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Wiki oczywiście że nie osłucham, mogę jedynie posłuchać IC z nimi i bez jeżeli mnie takimi uraczysz 😉 🙂. Widząc co robicie ze sprzętem, wiem że to raczej nie mój kierunek. Poznaję po sposobach dociążenia kolumn, podkładkach pod urządzeniami, wiem jak to działa bo sprawdzałem u siebie. Są różne preferencje czy gusta brzmieniowe, nie że lepsze, czy gorsze, a inne. Można jedynie starać się odnieść je do rzeczywistych instrumentów, żeby nie było całkiem subiektywnie. 🙂
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

ziko369

Cytat: Piterski w Listopad 12, 2021, 15:24Doskonały przykład odczucia Grzegorza po odsłuchu Tanoy i opinie kolegów, że lubi "dyskotekę".

🙃

GB

Cytat: ziko369 w Listopad 13, 2021, 09:29
Cytat: Piterski w Listopad 12, 2021, 15:24Doskonały przykład odczucia Grzegorza po odsłuchu Tanoy i opinie kolegów, że lubi "dyskotekę".

[emoji854]
To przeoczyłem te opinie o dyskotece.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

spookyghost

Cytat: ziko369 w Listopad 12, 2021, 07:09
Masz focie tych ferrytów przed montażem...?
Takie również. Tylko nie litera 'u' a proste, ok. 10 cm długości i 3 cm szerokości/grubości.
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

Pboczek

Solidne, wygląda że może zakrzywiać fale elektryczne.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Muda44, czy porównywałeś jako transporty?
Marantz CD-50 i CD-52?
Chodzi mi o serię CD-x0 i serię CD-x2.
Które jako transporty są lepsze?

Tak ostatnio sobie pomyślałem..... może bym powalczył z jakimś cdm-4......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

audroc

Cytat: McGyver w Kwiecień 25, 2018, 11:24
Gdyby tak było jak piszesz, to wystarczyłoby podłączyć byle jakie DVD do dobrego DACa.
Niestety w praktyce jest tak, że transport robi różnicę, przewód cyfrowy robi różnicę, ba, nawet sieciówki podłączone do DACa i transportu robią różnicę.
A że niektórzy tych różnic nie słyszą, to zupełnie inne zagadnienie.
Są tacy co to nie słyszą różnicy między 16 a 24 bitami nie mówiąc już o plikach DSD, a co dopiero kable zasilające...

audroc

Cytat: Piterski w Listopad 12, 2021, 15:24

Cytat: wiki w Listopad 11, 2021, 22:28
Tego Pioneera PD-30AE jako transport słuchaliśmy w trzech systemach (a nawet w czterech, bo w jednym był porównywany do Pioneera PD93 i 95)........
Był obsluchiwany po przeróbkach mudy44 i po przeróbkach mojego kolegi.....
I w każdym zachowywał się tak samo.....
Opisywałem przebieg porównania w jednym z systemów.....
To tyle o historii brzmienia....

Ja tego nie neguje i pewnie się do Ciebie w końcu wproszę by posłuchać jak to u Ciebie gra. Mam jednak wrażenie, że te systemy wszystkie trzy jak i wasze oczekiwania idą w tym samym kierunku. Tak więc skoro macie podobne oczekiwania i dążycie do tego samego celu to jest jak gdyby jedna opinia.

Mój kuzyn ma takiego znajomego, który jest dla niego guru i u mnie mu się nie podoba (tak mi szczerze powiedział), ale jak przywiózł do mnie te swoje rewelacyjne zabawki to niestety nawet mój poprzedni Sony pozamiatał sromotnie jego zmodyfikowanym i rewelacyjnym Teac'em ale on i tak sobie dalej wmawiał ze to była kwestia zmiany kabla.
Żeby nie było słyszałem sprzęt jego kolegi i jest niezły ale tanimi CD nie wiem jak modyfikowanymi się pewnej bariery ni9e przeskoczy. Nawet takim Grundigiem od Lampizatora.

Nie jest to atak na Ciebie, a ten przykład podałem jako dowód na to, że jestem zawsze ostrożny w ferowaniu jednoznacznych wyroków. Podoba mi się twoje dążenie wyciśnięcia ostatnich soków z tych urządzeń ale życie nie jest takie proste jak dołożenie ferytów bo dawno wszyscy by tak robili. Masz swoje jasno określone stanowisko ale nie neguj, że ten sam napęd w innym systemie nie strojonym pod twój gust nie pokaże swej wyższości. U Darka też kiedyś mój Sensor wypadł gorzej niż jego lampowe phono ale w drugą stronę u mnie się to jakoś nie chciało sprawdzić, bo bym Sensora dawno sprzedał i kupił Moona lub lampę.

Jest za dużo czynników i oczekiwań co do dźwięku. Doskonały przykład odczucia Grzegorza po odsłuchu Tanoy i opinie kolegów, że lubi "dyskotekę".
Nie chodzi o to który lepszy, tylko na którym Muda i Mcgyver zarobią kasę. Ten drugi rozwalił juz audiostereo a i tu trzepie widzę kasiorę...

audroc

A w temacie- dobry transport kupuje się w sklepie, np. Cambridge Audio. Można też kupić "rasowy" odtwarzacz CD/SACD z DACkiem na pokładzie i prawdziwą mechaniką jak np. Yamaha S2200, bądź tańszy i już dostępny jako uzywany S2100. Zresztą nawet najniższy model S700 posiada ten sam pancerny napęd do ktorego lasery długo jeszcze będą dostepne.
Pozdrawiam
PS- McGyver szkoda że zniszczyłeś nasze stare audiostereo.pl

Pboczek

Audiostereo is dead od lat, a u nas kombinatorzy zęby łamią i sami odpadają.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

sonus_fan

Nie wszyscy, oj nie wszyscy.
Niektórzy nadal udają dobrych wujków, co sprzęt pożyczają i pokazy załatwiają :D
Inni są dyskretni i przez PW działają.

Pboczek

Pożyczają, którzy nie boją się recenzji, jakie by nie były. A na pw to nie wiem.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

sonus_fan

A czytałeś kiedyś niepochlebną opinię po takim pożyczeniu?

Wcale nie sugeruję, że ktoś czerpie z tego korzyści. Powód jest prosty. Dostajesz sprzęt do posłuchania, to potem trudno jest napisać, że do niczego się nie nadaje, bo trochę nie wypada.

Poza tym, od pewnego poziomu nie ma sprzętu źle grającego, bo przy obecnym poziomie technologii trzeba się bardzo postarać, żeby coś źle grało. Nie piszę oczywiście o niezawodności, bo to osobny temat.

sonus_fan

O właśnie nadmoderator z AS nas zaszczycił.
Dalej wpycha to swoje WK-WA?
Na AS kasuje wszystkie wpisy odnoszące się do bagienka, które tu narobił :)
A interesik na AS kwitnie :D

masza19

Cytat: sonus_fan w Styczeń 03, 2022, 21:32A czytałeś kiedyś niepochlebną opinię po takim pożyczeniu?
Np kangie zrównał z ziemią TVC Viniusa.

Moriarty

Cytat: sonus_fan w Styczeń 03, 2022, 21:16Niektórzy nadal udają dobrych wujków, co sprzęt pożyczają i pokazy załatwiają :D

Coś w tym pożyczaniu jest złego? Nieuczciwego - co sugerujesz uwagą o udawaniu?
Przecież na tym właśnie powinna polegać idealna promocja sprzętu. Na umożliwianiu poznania jego możliwości. A trudno poznać je lepiej, niż na własnych zasadach, we własnym domu w docelowej konfiguracji. Świetnie, że są sprzedawcy, którzy w ten sposób działają. Mnie nie przeszkadza, że ktoś przychodzi tu na forum z taką intencją - w końcu właśnie tutaj zaglądają  ludzie, którym zależy na sprzęcie dobrej jakości i są gotowi zań zapłacić. Mnie nie stać na Viniusa - nawet nie wiem, czy by mi się podobał, bo nie słuchałem -  ale bezinteresownie cieszę się, że Masza mógł go kupić i ma z tego powodu teraz większą przyjemność z muzyki, a i Jafi jest zadowolony. Dla mnie to typowa - i pożądana - sytuacja gry o sumie niezerowej. Obie strony są zadowolone, i tak powinno być.

Tak samo jak podobają mi się inicjatywy kolegi, który zaprasza na odsłuchy horrendalnie drogiego hi-endu w swoim sklepie. Mnie nie stać, ale może ktoś kiedyś na tym skorzysta. Poza tym super, że osoby niemajętne nie są w tych zaproszeniach filtrowane. Mają w ten sposób rzadką okazję posłuchać konstrukcji, które zwykle znamy tylko z relacji w prasie czy internecie.

Oby więcej takich okazji. Szalbierstwa żadnego tu nie widzę.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

sonus_fan

Cytat: masza w Styczeń 03, 2022, 22:16
Cytat: sonus_fan w Styczeń 03, 2022, 21:32A czytałeś kiedyś niepochlebną opinię po takim pożyczeniu?
Np kangie zrównał z ziemią TVC Viniusa.

Gdzie?

Poza tym jedna jaskółka wiosny nie czyni :D

Poczekajcie na niespodziankę :)


Pboczek

Sonus kiedy te rewelacje, zdążysz przed Trzema Królami?

Sugestia że pisze się tylko dobrze o pożyczonym sprzęcie jest podszyta jakimś kompleksem, którego ja nie rozumiem. Dlaczego ktoś miałby pisać nieprawdę, po to by pożyczać źle grający sprzęt? A to że wszystkie urządzenia, szczególnie wzmacniacze grają tak samo jest opinią często spotykaną na forach, którą jak uważam formułują ignoranci, nie słyszący tego o czym inni piszą.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

sonus_fan

#223
Cytat: Pboczek w Styczeń 04, 2022, 06:45Sugestia że pisze się tylko dobrze o pożyczonym sprzęcie jest podszyta jakimś kompleksem, którego ja nie rozumiem.

Dla mnie niezrozumiałe jest powyższe zdanie. Jaki kompleks? Skąd?

Wystarczy przecież poczytać parę opinii o pożyczanym sprzęcie (oczywiście tym od dobrych wujków) i porównać ile jest dobrych, ile neutralnych, a ile niepochlebnych. I okaże się wtedy, że liczba tych ostatnich jest bliska zeru. Jeśli tak nie jest, to poproszę o dowód.



Cytat: Pboczek w Styczeń 04, 2022, 06:45
A to że wszystkie urządzenia, szczególnie wzmacniacze grają tak samo jest opinią często spotykaną na forach, którą jak uważam formułują ignoranci, nie słyszący tego o czym inni piszą.

Ja w ten sposób nigdy i nigdzie nie napisałem. Bo wtedy oznaczałoby to, że uważam, że np. głośnik bluetooth  średnicy 5 cm gra tak samo jak pełnowymiarowa kolumna, a to przecież jest nieprawda.

Myślę, że znalezienie takiej opinii graniczy z cudem :D


Cytat: Pboczek w Styczeń 04, 2022, 06:45Sonus kiedy te rewelacje, zdążysz przed Trzema Królami?

I po co ta ironia?

Pboczek

Kompleksy, kompleksy ...  :)



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite