Menu główne

QUAD II

Zaczęty przez MAC, Maj 27, 2016, 19:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Czy miał ktoś może do czynienia z tymi nowszymi monoblokami Quada?



- moc wyjściowa: 80W RMS
- zniekształcenia THD @ 700Hz: 0.3% (40W), 0.5% (80W)
- stosunek sygnał-szum: >94dB
- pasmo przenoszenia: 10Hz - 20kHz (+0/-0.5dB)
- współczynnik tłumienia: >94dB
- współczynnik tłumienia: 16 @1kHz
- maksymalny pobór mocy: 180W
- impedancja wyjściowa: 4 Ohm, 8 Ohm
- lampy wejściowe: 2 x 6SL7
- lampa przetwornika: 1 x 6SN7
- lampy końcowe: 4 x KT88
- poziom wyjściowy sygnału: 1V RMS
- waga netto: 10,27 kg
- wymiary produktu: 200 x 185 x 390 mm

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Z nowymi nie. Ale stare dobrze uzbrojone potrafia być zajebiste.  :)

jamówię

O matko :o :o :o

MAC

#4
Michał, spokojnie.
Tak tylko pytam  :D

Miałem u siebie kiedyś stare Quady i świetnie grały. Ciekawe jak się do nich maja te nowsze?
Stare Quady można kupić za 4-6 tysięcy ale zazwyczaj wymagają 2 - 3 x tyle wkładu na reanimację.

jamówię

Pewnie tak jest,starych nie słyszałem,nowe tak w BB i była to leepa ;)

MAC

To wiele wyjaśnia.
Kurde, czy jest coś nowego co gra lepiej od starego bo tracę wiarę  :o

wojtek41

Nie wiem, ale w rozsądnych kwotach pewnie nie ma nic.

jamówię

Leben 8)
Gra równie dobrze,jak poczciwy vintage.

MAC

Póki mu nie wstawią leniucha będę go ignorował i udawał, że nie istnieje  ;D

Chyba, że 660ka jako końcówka.

jamówię

Już jej nie produkują,tylko druga łapka i mam wrażenie,że może już nie być kolejnych wersji Lebenków. Konstruktor starszy i podobno mocno schorowany. Obecne egzemplarze za chwilę będą miały status kolekcjonerski.

MAC

A miałeś okazję jej posłuchać?

intenser

Cytat: jamówię w Maj 28, 2016, 22:20Obecne egzemplarze za chwilę będą miały status kolekcjonerski.

przecież Hyodo nie robi ich własnoręcznie , niech żyje jak najdłużej ale przecież firma produkować będzie nadal

jamówię

Cytat: masza w Maj 28, 2016, 22:23
A miałeś okazję jej posłuchać?


660?
Tak świetna końcówka,ale moim zdaniem większe modele Lebenów nie mają tego czegoś co mają 300.

jamówię

Cytat: intenser w Maj 28, 2016, 22:28
Cytat: jamówię w Maj 28, 2016, 22:20Obecne egzemplarze za chwilę będą miały status kolekcjonerski.

przecież Hyodo nie robi ich własnoręcznie , niech żyje jak najdłużej ale przecież firma produkować będzie nadal




Powtarzam tylko to co znalazłem na zachodnich forach. Poza tym ktoś to jednak projektuje. Podobnie jest MZ z Harbeth,też ich osobiście Alan nie robi a wyobraź sobie co może stać się kiedy odejdzie,przykład Thielea i Serblina jest bardzo pouczający.

wojtek41

Blisko mnie są na sprzedaż te monobloki. Widać, że dłubane. Jutro zadzwonię a w tygodniu pewnie podjadę oglądnąć.


MAC

#16
Pytanie do innego wątku.

intenser

Cytat: jamówię w Maj 28, 2016, 22:31osobiście Alan nie robi a wyobraź sobie co może stać się kiedy odejdzie

produkcja będzie szła dalej - historia audio nie zna jeszcze przypadku kiedy wraz ze śmiercią konstruktora fabryka(czka) zostałaby zamknięta

jamówię

Cytat: intenser w Maj 28, 2016, 22:44
Cytat: jamówię w Maj 28, 2016, 22:31osobiście Alan nie robi a wyobraź sobie co może stać się kiedy odejdzie

produkcja będzie szła dalej - historia audio nie zna jeszcze przypadku kiedy wraz ze śmiercią konstruktora fabryka(czka) zostałaby zamknięta



Ale zna przypadki upadku marki,Thiel,Sonus Faber

intenser

przecież produkują nadal

a to że SF jest kompletnie wywróconą firmą to kwestia przejęcia udziałów i skierowania firmy na inne tory

jamówię

Cytat: intenser w Maj 29, 2016, 09:50
przecież produkują nadal

a to że SF jest kompletnie wywróconą firmą to kwestia przejęcia udziałów i skierowania firmy na inne tory


My się chyba nie rozumiemy...co z tego że produkują skoro nie ma to żadnego związku z konstrukcjami Serblina,to oraz przykład Thiela pokazuje,że czasem firma to jeden człowiek,jaśniej się nie da. Może być tak,że jak Hyodo odejdzie,to Leben będzie istniał dalej,co z tego skoro następne produkty,będą słabe. Przykład który opisałem powyżej wskazuje,że to możliwe.

intenser

Cytat: jamówię w Maj 29, 2016, 11:04Przykład który opisałem powyżej wskazuje,że to możliwe.

prawda
ale nie stoi nic na przeszkodzie by teraźniejsze modele nadal były produkowane
a że nowe nie powstaną ? who cares ?

MAC

Nie wiem, może kupić znowu stare Quady i je odświeżyć jak kiedyś?
Tylko nie mam teraz ich komu dać do zrobienia za uczciwe pieniądze żebym nie został wydupcony...




wojtek41

Dzwoniłem i gościu zapewnia, że Quady sprawne i w bardzo dobrym stanie. Tylko, że ma tez Mitsushima special amp...W tygodniu go nawiedzę. ;)

ciechomir

#24
Cytat: masza w Maj 29, 2016, 19:59
Nie wiem, może kupić znowu stare Quady i je odświeżyć jak kiedyś?
Tylko nie mam teraz ich komu dać do zrobienia za uczciwe pieniądze żebym nie został wydupcony...
Ja wiem komu dać. Sam swoje robiłem na przełomie roku i jestem bardzo zadowolony. Mucha nie siada.

Poniżej moje malenstwa