Co to za sprzet w domu Agnieszki Chylinskiej?

Zaczęty przez jimmi, Wrzesień 02, 2018, 10:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

I tak pomału dochodzimy do zrozumienia różnicy między twórcą a chałturnikiem...

pelot

#51
Cytat: LampowY w Wrzesień 07, 2018, 10:06
I tak pomału dochodzimy do zrozumienia różnicy między twórcą a chałturnikiem...
Tak ale jakiej argumentacji i środków trzeba użyć, co by poniektórym , ba nawet większej części odbiorców,  ten stan rzeczy  rozjaśnić.
Mało tego , przez takie zachowania zabija się prawdziwą sztukę i prawdziwy artyzm .
Bo przecież  chłam się dobrze sprzedaje i nie wymaga zbyt dużego nakładu sił i środków.


LampowY

Niestety żyjemy w czasach bylejakości i nic nie wskazuje na to aby ten stan rzeczy miał się poprawić.
Wszystko robi się tylko dla kasy. Towarem stała się sztuka, polityka, religia, honor. Można to kupić/sprzedać tak samo jak papier toaletowy.

Dobrze, że JESZCZE są ludzie, którym to przeszkadza. A póki są, jest nadzieja.

malg

a może jak wiekszość z nas,
muzyk nie chce przynosić pracy do domu ? ;D

i wtedy teza Bartolo (którą popieram) jest jak najbardziej uzasadniona

i poza tym każdy patrzy ze swojej perspektywy,
trzeba chyba spróbowac popatrzec z perspektywy drugiego człowieka

malg

Cytat: LampowY w Wrzesień 07, 2018, 10:33
Niestety żyjemy w czasach bylejakości i nic nie wskazuje na to aby ten stan rzeczy miał się poprawić.
Wszystko robi się tylko dla kasy. Towarem stała się sztuka, polityka, religia, honor. Można to kupić/sprzedać tak samo jak papier toaletowy.

Dobrze, że JESZCZE są ludzie, którym to przeszkadza. A póki są, jest nadzieja.
to się nazywa nostalgia, też za tym tęstnię,
"ale to już było i nie wróci więcej..."


LampowY

Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:34muzyk nie chce przynosić pracy do domu ?
Czyli jest zwykłym chałturnikiem a nie żadnym achtystą :)

LampowY

Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:36to się nazywa nostalgia
Bo zaczynam pierdolca dostawać po ponad 2 miesiącach siedzenia w domu  ;D
Ale zaczynam się "rozruchiwać" pomału ;)

malg

Cytat: LampowY w Wrzesień 07, 2018, 10:36
Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:34muzyk nie chce przynosić pracy do domu ?
Czyli jest zwykłym chałturnikiem a nie żadnym achtystą :)
miom zdaniem to bardzo powierzchowny osąd

czy fizyk, który pracuje w laboratorium a w domu odpoczywa, też nie jest pełnoprawnym fizykiem ?
no chyba nie

chałtua nie wiąze się tylko z miejscem pracy(studio) i celem (kasa)
ale też z jakością działa, a nawet przede wszystkim z tym

malg

Cytat: LampowY w Wrzesień 07, 2018, 10:38
Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:36to się nazywa nostalgia
Bo zaczynam pierdolca dostawać po ponad 2 miesiącach siedzenia w domu  ;D
Ale zaczynam się "rozruchiwać" pomału ;)
zapraszaj gości  ;D ;D ;D ;D

LampowY

Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:41chałtua nie wiąze się tylko z miejscem pracy(studio) i celem (kasa)
ale też z jakością działa, a nawet przede wszystkim z tym

Cały czas do tego zmierzam. Przecież te wszystkie gwiazdki produkują samo guano  :-\

pelot

#60
Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:36
Cytat: LampowY w Wrzesień 07, 2018, 10:33
Niestety żyjemy w czasach bylejakości i nic nie wskazuje na to aby ten stan rzeczy miał się poprawić.
Wszystko robi się tylko dla kasy. Towarem stała się sztuka, polityka, religia, honor. Można to kupić/sprzedać tak samo jak papier toaletowy.

Dobrze, że JESZCZE są ludzie, którym to przeszkadza. A póki są, jest nadzieja.
to się nazywa nostalgia, też za tym tęstnię,
"ale to już było i nie wróci więcej..."



Ja bym to nazwał inaczej , brak dążności w ludziach do czegoś, wyższego, wznioslejszego ,doskonalszego .
Pozostawania na żerowisku gówna.
Jak mówi przysłowie "   Jedzmy gówno bo miliony much nie może się mylić!"

Jakub

Większość ludzi słucha muzyki popularnej z telefonu, w aucie, lub z jakiegoś jamnika. Naprawdę nie ma co oczekiwać, że ktoś tam będzie się przejmował jak to zabrzmi u 0,01% słuchaczy, którzy odpalą to na rasowym zestawie stereo.
Samo stereo (w sensie sprzęt do słuchania muzyki) straciło bardzo na znaczeniu, a dzisiaj często jedynym wyznacznikiem jakości takiego zestawu jest to czy jest "basik", czy nie ma.

Patrząc zaś od strony gatunkowej, to jazz, blues, czy muzyka poważna jednak wymagają więcej zaangażowania od słuchacza, co przekłada się na lepszą realizację, bo idzie za tym większe prawdopodobieństwo, że słuchacz ma nieco poważniejszy sprzęt do słuchania.

My siedzimy w tym naszym bąbelku fanów sprzętu i nazwijmy to "świadomego" słuchania muzyki, i tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy pewnie pomijalną statystycznie grupą odbiorców muzyki słabo zrealizowanej :)

Co do samych artystów i tego ich słuchania w studiu, to obawiam się, że lepiej zrealizowane albumy mają ci, którzy jednak dużo słuchają w domu i mają na czym, bo monitory studyjne to jednak inna para kaloszy.

Te moje uwagi to w zasadzie bez związku z Chylińską, bo jej solowych wytworów nie słyszałem, a ONA, który to zespół jest jak dla mnie produktem przemysłu muzycznego bez żadnej wartości artystycznej, pomijam.



malg

Cytat: pelot w Wrzesień 07, 2018, 10:44
Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:36
Cytat: LampowY w Wrzesień 07, 2018, 10:33
Niestety żyjemy w czasach bylejakości i nic nie wskazuje na to aby ten stan rzeczy miał się poprawić.
Wszystko robi się tylko dla kasy. Towarem stała się sztuka, polityka, religia, honor. Można to kupić/sprzedać tak samo jak papier toaletowy.

Dobrze, że JESZCZE są ludzie, którym to przeszkadza. A póki są, jest nadzieja.
to się nazywa nostalgia, też za tym tęstnię,
"ale to już było i nie wróci więcej..."
Ja bym to nazwał inaczej , brak dążności w ludziach do czegoś, wyższego, wznioslejszego ,doskonalszego .

dązność istnieje,
tylko kierunek nie my wyznaczamy - tylko młodzi
a oni mają inne priorytety, ... musimy się z tym pogodzić, tak jak godzili się nasi rodzice i dziadkowie

cdt

Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:41czy fizyk, który pracuje w laboratorium a w domu odpoczywa, też nie jest pełnoprawnym fizykiem ?
no chyba nie
Ide o zakład że M. Skłodowska przynosiła nie tylko do domu ale i łoża ;) . Może dlatego oboje z Pierre maja noble :P

malg

Cytat: cdt w Wrzesień 07, 2018, 10:49
Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:41czy fizyk, który pracuje w laboratorium a w domu odpoczywa, też nie jest pełnoprawnym fizykiem ?
no chyba nie
Ide o zakład że M. Skłodowska przynosiła nie tylko do domu ale i łoża ;) . Może dlatego oboje z Pierre maja noble :P
tyż racja :np:

pelot

Cytat: Jakub w Wrzesień 07, 2018, 10:47
Większość ludzi słucha muzyki popularnej z telefonu, w aucie, lub z jakiegoś jamnika. Naprawdę nie ma co oczekiwać, że ktoś tam będzie się przejmował jak to zabrzmi u 0,01% słuchaczy, którzy odpalą to na rasowym zestawie stereo.
Samo stereo (w sensie sprzęt do słuchania muzyki) straciło bardzo na znaczeniu, a dzisiaj często jedynym wyznacznikiem jakości takiego zestawu jest to czy jest "basik", czy nie ma.

Patrząc zaś od strony gatunkowej, to jazz, blues, czy muzyka poważna jednak wymagają więcej zaangażowania od słuchacza, co przekłada się na lepszą realizację, bo idzie za tym większe prawdopodobieństwo, że słuchacz ma nieco poważniejszy sprzęt do słuchania.

My siedzimy w tym naszym bąbelku fanów sprzętu i nazwijmy to "świadomego" słuchania muzyki, i tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy pewnie pomijalną statystycznie grupą odbiorców muzyki słabo zrealizowanej :)

Co do samych artystów i tego ich słuchania w studiu, to obawiam się, że lepiej zrealizowane albumy mają ci, którzy jednak dużo słuchają w domu i mają na czym, bo monitory studyjne to jednak inna para kaloszy.

Te moje uwagi to w zasadzie bez związku z Chylińską, bo jej solowych wytworów nie słyszałem, a ONA, który to zespół jest jak dla mnie produktem przemysłu muzycznego bez żadnej wartości artystycznej, pomijam.




To że ludzie nie mają sprzętu , słuchu ,gustu .
To nie zwalnia artysty od tworzenia, czegoś lepszego, ni też go nie usprawedliwia w żaden sposób.
Co do twórczości Pani Chylińskiej mam podobne odczucia.
Typowy komercyjny twór.
Wykreowany swego czsu , coby zburzyć dotychczsowe idee  artstyczne i kulturowe.
Zwykła marionetka w czyichś rękach.

Jakub

Cytat: pelot w Wrzesień 07, 2018, 10:57To że ludzie nie mają sprzętu , słuchu ,gustu .
To nie zwalnia artysty od tworzenia, czegoś lepszego, ni też go nie usprawedliwia w żaden sposób.

No nie do końca tak jest, bo popowe nagranie z masteringiem pod porządne stereo, z niewielką kompresją i dużą dynamiką zabrzmi bardzo słabo na pchełkach w tramwaju, w samochodzie, czy na jamniku jak myjesz gary.

Realizacja jest robiona pod sprzęt na którym słucha większość ludzi.

Cytat: pelot w Wrzesień 07, 2018, 10:57Wykreowany swego czsu , coby zburzyć dotychczsowe idee  artstyczne i kulturowe.
Największym szokiem było to, że jednego dnia śpiewasz "słodkiego, miłego życia..." a drugiego jesteś w kapeli grającej ciężką nutę :)
Jak się okazało, "słodkiego, miłego życia" przeszło lepiej test czasu, bo zdaje się, że wrócili na stare śmieci.  >:D

Piterski

Ale czemu Wy się unosicie przecież komercha jako taka była i za czasów Bacha i Mozarta.
Istnieje tak długo jak sama łódzkość i tylko czas odsiewa z pomroków dziejów plewy, a pozostają rzeczy wartościowe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

pelot

Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:48
Cytat: pelot w Wrzesień 07, 2018, 10:44
Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:36
Cytat: LampowY w Wrzesień 07, 2018, 10:33
Niestety żyjemy w czasach bylejakości i nic nie wskazuje na to aby ten stan rzeczy miał się poprawić.
Wszystko robi się tylko dla kasy. Towarem stała się sztuka, polityka, religia, honor. Można to kupić/sprzedać tak samo jak papier toaletowy.

Dobrze, że JESZCZE są ludzie, którym to przeszkadza. A póki są, jest nadzieja.
to się nazywa nostalgia, też za tym tęstnię,
"ale to już było i nie wróci więcej..."
Ja bym to nazwał inaczej , brak dążności w ludziach do czegoś, wyższego, wznioslejszego ,doskonalszego .

dązność istnieje,
tylko kierunek nie my wyznaczamy - tylko młodzi
a oni mają inne priorytety, ... musimy się z tym pogodzić, tak jak godzili się nasi rodzice i dziadkowie


Ja myślę z perspektywy czsu i racji wieku , że młodzież raczej jest nieświadomie wykorzystywana w  celu krzewienia nowych ideii,  nie koniecznie zdrowych i dobrych .
Podobnie jak o nas wykorzystwano kilkadziesiąt lat tem , w podobnych sytuacjach.

jimmi

Cytat: Bartolo w Wrzesień 07, 2018, 07:30Spytałem Agnieszkę o nurtujący Was temat..  To nie jest jej dom..  W życiu by nie wpuściła żadnej ekipy TV do domu. A sprzęt na którym słucha to stary "kombajn" sony kupiony za 300zł. Powiedziała że jak muzyka dobrze zagra na tym, to jest dobra..  Za to przekrój muzyczny jest ogromny...
Na sesji był i Slipknot, i The Prodigy. Ostre techno, Punkowe klimaty, i hity z lat 80"..

Ales narozrabial tym wpisem... :)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

McGyver

Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:34a może jak wiekszość z nas,
 muzyk nie chce przynosić pracy do domu ?

Kto nie chce przynosić pracy do domu? Chyba rzemieślnik który nie lubi swojej roboty, bo artysta to raczej swoją robotę powinien kochać. Jeżeli ktoś ze swojej pasji uczynił sobie zawód, to pracy nie traktuje jako pracę, tylko jako uprawianie pasji. To może czasem fizycznie zmęczyć, ale mentalnie daje kupę radochy.
Ergo, jeżeli muzyk "nie chce przynosić pracy do domu" to nie jest żadnym artystą tylko najemnikiem.

rudy-102

Cytat: Jakub w Wrzesień 07, 2018, 11:02popowe nagranie z masteringiem pod porządne stereo, z niewielką kompresją i dużą dynamiką zabrzmi bardzo słabo na pchełkach w tramwaju, w samochodzie, czy na jamniku jak myjesz gary.

Realizacja jest robiona pod sprzęt na którym słucha większość ludzi.
Moim zdaniem też tak to wygląda. Słuszna uwaga, tylko że niestety smutna.

gratefullde

Cytat: pelot w Wrzesień 07, 2018, 11:06Ja myślę z perspektywy czsu i racji wieku , że młodzież raczej jest nieświadomie wykorzystywana w  celu krzewienia nowych ideii,  nie koniecznie zdrowych i dobrych .

Ja kiedyś byłem zwolennikiem spiskowych teorii dziejów... Z racji wieku mi przeszło :) Po prostu zauważyłem, że niektóre rzeczy się dzieją. Owszem są one konsekwencją pewnych innych zadziałań ale w sumie nikt tym nie steruje. W pewnym sensie jest chaos z którego coś się wyłania. Czasami dobrego a czasami nie. Człowiek chce na siłę wszystko systematyzować i urządzać logicznie. A jednak abstrakcja jest zawsze wyznacznikiem geniuszu ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

Cytat: malg w Wrzesień 07, 2018, 10:34a może jak wiekszość z nas,
 muzyk nie chce przynosić pracy do domu ?

i wtedy teza Bartolo (którą popieram) jest jak najbardziej uzasadniona

i poza tym każdy patrzy ze swojej perspektywy,
 trzeba chyba spróbowac popatrzec z perspektywy drugiego człowieka

A sprowadzając do najprostszej postaci... Czy spaghetti jesz przy pomocy pęsety, czy służą do tego jakieś inne narzędzia? Wydaje mi się, że podstawowa różnica między makakami, a nami to narzędzia i ich właściwa implementacja.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

gratefullde

Tośmy se pofilozofowali. Dzięki Agnieszce... kto by pomyślał :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9