Budowa oddzielnej lini do audio .

Zaczęty przez cdt, Wrzesień 14, 2017, 16:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander

Szybki konkurs/zagadka ze wspaniałą nagrodą - satysfakcją  8)
Kto to napisał:
"What?  An audiophile component with a switching power supply?  Get over it – it works fine. "

vasa

Cytat: Alexander w Styczeń 21, 2019, 11:42
Szybki konkurs/zagadka ze wspaniałą nagrodą - satysfakcją  8)
Kto to napisał:
"What?  An audiophile component with a switching power supply?  Get over it – it works fine. "
Łatwe [emoji4]
Projektant najlepiej grających urządzeń grzewczych [emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

N.P. (dam też szansę innym). Fakt, że to powiedział nie sprawił, że pomyślałem: "no to mnie uspokoiło..." ;)

Alexander

Bravo Ci panowie! Co nie oznacza, że każdy impulsowy zasilacz jest akceptowalny i w/w NP ma swój typ z filtrami przeciw zakłóceniowymi i innymi takimi. Ale nie będziemy lokowali produktu  :-X

dino

Cytat: jafi w Styczeń 21, 2019, 10:46A nie wystarczy zachować odpowiednią kolejność przy włączaniu/wyłączaniu?
Wytłumacz to żonie, która włącza odkurzacz na dole  ;D ;D ;D ;D

dino


tomekkk1


dino

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 21, 2019, 22:00Impulsówki są dla słabych  >:(


+100  :np:

Chociażby dlatego, ze nie potrafią podnieść transformatora sieciowego  ;D ;D ;D

tomekkk1

Cytat: dino w Styczeń 21, 2019, 22:14

Chociażby dlatego, ze nie potrafią podnieść transformatora sieciowego  ;D ;D ;D


Trzeba to panu Pass podrzucić!

elem

Dla silnych sa akumulatory :)



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 21, 2019, 22:21Trzeba to panu Pass podrzucić!
Papa Nelson się na pewno ucieszy  :D
I pewnie doda, że do jego gratów nie wynaleziono jeszcze stosownego akumulatora  ;D ;D ;D

dino

Cytat: elem w Styczeń 21, 2019, 22:22Dla silnych sa akumulatory :)
E tam - sama chemia i inne sterydy  ;) ;D

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino


McGyver

Cytat: jafi w Styczeń 18, 2019, 08:59naszło sprawdzić zwykłą linię z automatycznym bezpiecznikiem i podwójnym gniazdkiem z bolcem
To się zdziwiłem...
System zagrał wyraźnie lepiej - bardziej poukładana scena, więcej dźwięku, lepsze różnicowanie barw itd.
Wypierdzielić należy to Schuko Furutecha które tam masz i wstawić "cywilnego" niemieckiego Berkera schuko albo (lepiej) japońskie Schuko Viko od Panasonica.


rudy-102

Cytat: McGyver w Marzec 01, 2019, 21:04Schuko Viko od Panasonica.
:) przez przypadek takie mam w piwnicy.
W mieszkaniu instalowałem GIRA.
https://www.e-material.de/Gira-018803

McGyver

Ja mam na osobnej linii do audio założone gniazda Gigawatta, i co? I nic, okazało się że te Gigawatty to mają seryjne mechanizmy Schneidera, i tylko ramki ładniejsze, aluminiowe z laserowo wypalonym logiem Gigawatta  :(
Za co się tu płaci?
To ja wolę Panasonica do którego mogę sobie dobrać ramkę aluminiową, szklaną bądź drewnianą, a wszystko dostępne w kilku kolorach

Jakub

Cytat: McGyver w Marzec 01, 2019, 21:28
Za co się tu płaci?

Za to samo co w przypadku innych ,,filskich" bzdetów. Marka, marketing, opakowanie, lepsze samopoczucie.

McGyver

Smutne jest to, że przez kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu pseudoproducentów zajmujących się co najwyżej rebrandingiem i dorabianiem ideologii cierpi cała branża bo malkontenci tacy jak Jakub czy Bum1234 mają używanie.

Jakub

Smutne to jest to, że stada ludzi dają sobie wmówić, że bajki pisane przez copywritera to prawda.

No ale zarabianie na ludzkiej naiwności to przecież żadna nowość.

PS napisz do ludzi w CERN żeby sobie lepszą sieciówkę wpieli do akceleratora  ;D

McGyver

To już nie jest smutne, lecz żałosne, że wielu takich którzy osobiście nie sprawdzili, innych, którzy sprawdzali i o tym opowiadają, uważa za idiotów i daje temu publiczny wyraz.

Jakub

Oj sprawdzili sprawdzili i utwierdzili się w przekonaniu, że fizyki nie oszukasz.  ;)

McGyver

Nie, nie sprawdzili. Gdyby sprawdzili to nie byliby tak pyszałkowato pewni własnej wszechwiedzy.
Zapraszałem i wciąż zapraszam na demonstrację jaki wpływ na dźwięk mają kable zasilające. Nie zgłosił się NIKT. A skoro tak, to nawet nie ma z kim dyskutować.

Jakub

Masz wyłączność na testy grających kabli, czy jak?