Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: jimmi w Sierpień 23, 2018, 23:55Na to pytanie powinnismy sobie odpowiedziec razem.
Zawsze chętnie :)
Przygotuję się, a i jakąś konkurencję wystawię.
Zapraszam do Buku.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jimmi

#676
Cytat: vasa w Sierpień 24, 2018, 00:01Zawsze chętnie
Przygotuję się, a i jakąś konkurencję wystawię.
Zapraszam do Buku.

To mile.. Wlasciwie zadkosc, co z mojej strony zaproponowac moge? coz,, mm, bo  mc nie posiadam, a wasc jak mniemam owszem :). Dlatego warto bez kozery wjechac ze swoim dyi na chate i posluchac :) Wydupsy mnie najwyzej bo nie zagra? hmm.. a moze zagra?

Gwoli scislosci w Lubuskiem: Zielona Gora, Zary itd  z przyjemnoscia podjade!

tel. 665508907 -Rodo 
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

vasa

Cytat: jimmi w Sierpień 24, 2018, 00:12Wydupsy mnie najwyzej bo nie zagra? hmm.. a moze zagra?
Zagra. Co ma nie zagrać?
Możemy posłuchać dwóch pre robionych samodzielnie. Twojego i lampowego pre robionego przez Dino. Ale też z FET-ami na wejściu.
Od Alexandra wycyganimy nagrywarkę i będziemy porównywać bezpośrednio to co wyszło z przedwzmacniacza :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jimmi

#678
Przepiekny pomysl.. Zwariowalbym?  Ja na spotkaniach audio nigdy nie bywalem ze wzgledu na brak obecnosci w kraju. Zawsze obawialem sie wariatow na spotkaniu.. Ty i kumpel jestescie ok-ja kilometry zrobie ale zeby nie bylo jak w filmie "wniebowzieci" ?
Obiecuje, ze nie bedzie zle,  mowiac za siebie...Malo tego chetnie podejme moje atc.
To gra u mnie, a wiecie ze sa momenty kubaturowe ze i za milion nie zagra?

Ja podejmuje sie konfrontacji pre, poniewaz uwazam to za swietny pomysl, bo lp lubie ja i ty!
Jezeli z mojej strony nie zagra-to zagra z Twojej strony.. Jest i synergia i milosc do muzyki i wiadomo ze ona tanczy dla mnie..
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Alexander

Chwilę wcześniej wspomniany został pre Soundsmith. Objechany za mikry wygląd, skrytykowany za słabe zasilanie...
Na szczęście krytyka zakończona została stwierdzeniem, że na wagę się nie kupuje  :)
Ośmielony tą deklaracją pomyślałem, że skrobnę kilka słów o czymś co ma gabaryty kasety VHS, waży jakieś pół kilo z baterią i... no właśnie, zasilane jest bateryjką 9V (chociaż da się zasilić z zewnętrznego zasilacza wtyczkowego)
W dodatku kosztowało to coś (już nie jest produkowane) więcej niż Soundsmith, bo  blisko 2000€, a na rynku wtórnym pojawia się za kwoty rzędu 1200€ - czyli całkiem sporo...jeśli kupujemy na wygląd i na wagę.
Dobra - Panie i Panowie przedstawiam: Nagra BPS (BipolarPhonoStage). Przedwzmacniacz tranzystorowy obsługujący wkładki mm lub mc.
Maleństwo zawiera tylko jedną płytkę, na której umieszczono wszystkie elementy o jakości adekwatnej do pozycji i prestiżu firmy Nagra. Transformatory do obsługi wkładek mc Nagra produkuje samodzielnie, nie posiłkując się Lundahlami, czy Jensenami. W końcu mają o tym pojęcie - produkowali od zarania firmy trafa wejściowe do mikrofonów dla swoich urządzeń rejestrujących dźwięk. Również prosta i elegancka w swojej prostocie obudowa to własny wytwór - z aluminiowych prostych płytek o sfrezowanych narożach. Świetnej jakości gniazda na tylnym panelu, a raczej paneliku, na froncie jeden przełącznik i dioda. Dostęp do wnętrza urządzenia jest łatwy, wystarczy odkręcić 4 śrubki i mamy dostęp do elementów umożliwiających dopasowanie sześcioma "wsuwkami" pre do wkładki, oraz - zworkami - ustawień wzmocnienia dla mm lub obsługi mc, oraz pracy w układzie ze zbalansowanym wejściem mc.
Co firmę Nagra podkusiło żeby pośród swoich znakomitych lampowych pre-phono VPS, czy liniowym PL-P z wejściem phono produkować BPS?
Może chcieli mieć urządzenie przenośne? No to zrobili. Opakowanie tej przenośnej maszyny - wygląda jak tania plastikowa walizeczka  na wkrętarkę - jest paskudne.
Jeżeli ma się gramofon na nóżkach o wysokości 3-4cm, to spokojnie można BPS'a wpakować pod gramofon, podpiąć krótkimi drutami od ramienia i nieco dłuższymi do pre liniowego lub integry, pstryknąć hebelkiem na pozycję "test" - działa? No to na "on" i słuchamy.
Na pierwszy ogień poszedł placek Telarc z Agadio For Strings Barbera (tak, tak, to z Plutonu, czy ten facet napisał coś jeszcze równie efektownego?)
Slatkin z symfonikami z Saint Louis potrafi wytrącić wkładkę z rowka tym nagraniem, a pre potrafi się pogubić obrabiając dźwięki smyczków. I co? Nagra rzuciła mnie na kolana - przepiękna, czysta, nieprawdopodobnie rozdzielcza góra. Kolejne płyty bardziej lub mniej efektowne muzycznie Bizet, Grieg, mój ukochany Rodrigo, De Falla, Rachmaninow.
Wszystko wypadło rewelacyjnie. Już wiem! Eberhard Weber i jego bas i będzie gorzej, no coś musi spieprzyć to małe pudełko. A nie mówiłem? W pierwszej chwili wypadło szczuplej niż na innych pre. Dopiero po którymś Garbarku, czy Methenym doszedłem do wniosku, że to nie Nagra ma problem, lecz inne pre nie wygaszają tak skutecznie basu, czy kotłów. To Nagra gra poprawnie nie bełkocząc. Jak się na to mówi? Punktowy, bas? No to ma właśnie to. Fortepian wypada jak na żywo. Jarretty lądowały kolejno na talerzu zachwycając. Jeny jak ten facet stęka pod nosem grając, to też słychać z Nagrą doskonale. Próby bardziej extremalne? BPS też dała radę: ac piorun dc i Let There Be Rock, darcie ryja, przesterowane gitary, proste rock'n'rollowe granie i uczucie koncertu tylko dla mnie na żywo. Mnie się podobało, domownicy, kiedy ich wreszcie usłyszałem stojących w drzwiach chcieli pewnie pochwalić brzmienie i naturalizm, ale im nie wyszło...krzyczeli coś innego, ale słabo zrozumiałem w czym rzecz.
To maleństwo gra niezwykle żywiołowo, dynamicznie, albo dźwiękiem stonowanym, spokojnym - od czego to zależy? Od tego co kładzie się na talerz gramofonu.
Dźwiękowo, to moim zdaniem znakomity (w kategoriach bezwzględnych - niezależnie od ceny) przedwzmacniacz współpracujący z każdą wkładką, którą się do niego podepnie, jeżeli zabraknie wsuwki do dopasowania, a sami nie potraficie - Nagra wam zrobi za drobną opłatą. Bateria wyczerpuje się po dłuuugim czasie, niestety zawsze w najmniej odpowiedniej chwili, kiedy w domu nie ma zapasowej, a sklepy dawno zamknięte.
Na koniec drobna rada: potrzebujecie pre na pokaz? Nagra się nie sprawdzi - w każdej innej sytuacji będzie znakomita.

Alexander

I jeszcze wspomniane pudło transportowe

vasa

No to trzeba posłuchać.
Długo jeszcze będzie ono u Ciebie?


PS. Ale cieszy mnie to że ma trafa na wejściu [emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Właściwie, to możesz go posłuchać nawet za chwilę. DSD na Twoim dysku zawierają nagrania zrzucone via BPS.
Jest tylko drobny kłopot - brak opisu. Posłuchaj wszystkich, a te najładniejsze to Nagra. Te równie śliczne, ale z minimalnie niższym wzmocnieniem to Fet ten/e  ;D
Jak zagości na stałe wyślę gołębia  :)

McGyver

Cytat: Alexander w Sierpień 25, 2018, 22:03skrobnę kilka słów o czymś co ma gabaryty kasety VHS, waży jakieś pół kilo z baterią i... no właśnie, zasilane jest bateryjką 9V (chociaż da się zasilić z zewnętrznego zasilacza wtyczkowego)
W dodatku kosztowało to coś (już nie jest produkowane) więcej niż Soundsmith
Ale też to coś już na pierwszy rzut oka wykonane znacznie lepiej niż Soundsmith, nie widać żeby zawierało choćby jednego opampa (i wszystko wskazuje na to ze tak właśnie jest faktycznie skoro jest to "bipolar transistor phono stage"), a zasilanie bateryjne często bywa uznawane za znacznie lepsze od sieciowego.

vasa

Cytat: Alexander w Sierpień 25, 2018, 22:27DSD na Twoim dysku zawierają nagrania zrzucone via BPS.
Złe ludzie przechwycili dysk i nie chcą oddać :(
Ale skoro trzeba odzyskać to trzeba :)
Posłucham i dam znać co mi w ucho wpadło.
Swoją drogą. Miałem kiedyś pre z zasilaniem bateryjnym ale na scalakach. No i mimo bateryjnego zasilania grało jak grało  :-\
A wspomniałem o tym bo, w przeciwieństwie do NAGRY, bateryjki żarło hurtowo  :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

plastik1989

Małe i niepozorne, ale wykonane bardzo solidnie. Gdyby zamontować solidny zasilacz, to urządzenie miałby obudowe standardowej wielkości, bo zasilanie zajmuje najwiecej miejsca.
.

rudy-102

Cytat: Alexander w Sierpień 25, 2018, 22:03kosztowało to coś (już nie jest produkowane) więcej niż Soundsmith, bo  blisko 2000€,
To cały czas można jeszcze kupić na rynku pierwotnym. Kosztuje 2250 €.

Alexander

Można też dostać nowego za jedyne 7000zł. Pewnie leży ich jeszcze trochę nowych na półkach. Nagra wycofała je z cennika bodajże w 2016 roku. To naprawdę dobre pre.
Nawet zasilane bateryjką  ;)

dino

Cytat: vasa w Sierpień 25, 2018, 23:34Złe ludzie przechwycili dysk i nie chcą oddać :(

Leży ..i czeka od tygodnia. Trzeba się tylko pojawić.

dino

Cytat: Alexander w Sierpień 25, 2018, 22:27Jest tylko drobny kłopot - brak opisu.

Opisy w 95 procentach już są :)

dino

Cytat: Alexander w Sierpień 25, 2018, 22:27Właściwie, to możesz go posłuchać nawet za chwilę. DSD na Twoim dysku zawierają nagrania zrzucone via BPS.

Posłuchałem - wyczuwalna różnica w porównaniu z Thresholdem. BPS jest bardzo detaliczny, świetnie układa i pilnuje przestrzeni a basik - cóż dla lubiących masaże może być za słabo ale moim zdaniem jest nieźle i faktycznie pełna kontrola. Największa różnica jest w momencie przejścia z monitorów bliskiego pola na "duży" zestaw.
Mariusz - to jest coś dla Ciebie. Detal plus trafa !  ;)

Alexander

A mówiłeś Vasa, że złe ludzie, a tu jeszcze opisy masz zrobione! Wiesz ile to pracy?!?
Pogłaszcz po główce, przytul, a przynajmniej postaw człowiekowi flaszeczkę coby się czuł doceniony  :pij:
Wiem co mówię, przez kilka lat opisów nie zrobiłem  :-\

Alexander

Cytat: dino w Wrzesień 02, 2018, 22:10Posłuchałem - wyczuwalna różnica w porównaniu z Thresholdem. BPS jest bardzo detaliczny, świetnie układa i pilnuje przestrzeni a basik - cóż dla lubiących masaże może być za słabo ale moim zdaniem jest nieźle i faktycznie pełna kontrola. Największa różnica jest w momencie przejścia z monitorów bliskiego pola na "duży" zestaw.
Mariusz - to jest coś dla Ciebie. Detal plus trafa !  ;)
A to taka uboższa wersja VPS-a! Chociaż nie gorsza. Niestety VPS gościł u mnie bardzo krótko i nie było czasu porównać bezpośrednio. No cóż to i tak jeszcze nie mój faworyt  8)

vasa

Cytat: Alexander w Wrzesień 02, 2018, 22:52A mówiłeś Vasa, że złe ludzie, a tu jeszcze opisy masz zrobione! Wiesz ile to pracy?!?
Pogłaszcz po główce, przytul, a przynajmniej postaw człowiekowi flaszeczkę
Kurcze.
Opisy może i zrobił.
Ale dysk schował i ani myśli oddać.  >:(
Ale coś wymyślę żeby trud wynagrodzić i stratę odzyskać  ::)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 02, 2018, 23:21Ale dysk schował i ani myśli oddać.  >:(
No dobra - zmotywowałeś mnie  >:D - właśnie go wywaliłem przez okno z jamy - leży gdzieś w trawie. Musisz się tylko pobawić w geocaching.  :P

vasa

Cytat: dino w Wrzesień 03, 2018, 21:56
Cytat: vasa w Wrzesień 02, 2018, 23:21Ale dysk schował i ani myśli oddać.  >:(
No dobra - zmotywowałeś mnie  >:D - właśnie go wywaliłem przez okno z jamy - leży gdzieś w trawie. Musisz się tylko pobawić w geocaching.  [emoji14]
Bardzo dziękuję[emoji4]
A kiedy kosisz trawę?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Cytat: dino w Wrzesień 03, 2018, 21:56właśnie go wywaliłem przez okno z jamy - leży gdzieś w trawie.


Cytat: vasa w Wrzesień 03, 2018, 21:59Bardzo dziękuję
A kiedy kosisz trawę?


Vasa, jak On duży i silny to problem jest gdzie indziej...
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 03, 2018, 21:59A kiedy kosisz trawę?

Popadało pierwszy raz od miesiąca - niech rośnie - będziesz miał trudniej zwłaszcza, że to 2,5 cala.

ps. to ja dzisiaj gonie z roboty na zbity pysk ... a tu takie kalumnie  :'(

vasa



Cytat: dino w Wrzesień 03, 2018, 22:23
Cytat: vasa w Wrzesień 03, 2018, 21:59A kiedy kosisz trawę?

Popadało pierwszy raz od miesiąca - niech rośnie - będziesz miał trudniej zwłaszcza, że to 2,5 cala.

ps. to ja dzisiaj gonie z roboty na zbity pysk ... a tu takie kalumnie  :'(

A tak naprawdę to do czego goniłeś?

A może kogo [emoji848]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Wrzesień 03, 2018, 22:41A tak naprawdę to do czego goniłeś?

Ktoś kto będzie buszował w moim ogrodzie (zamówiłem rasowego "giestapo" wilczura na tę okoliczność) miał się pojawić po 16.