Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: drizzt w Lipiec 02, 2018, 12:25
Cytat: jamówię w Lipiec 02, 2018, 08:49
Ciągle się waham,czy kupić tę płytę.

Po przesłuchaniu całości, czyli trzech płyt łącznie z ukrytą, stwierdzam że to bardzo monotonne granie. Fajne pomysły melodyczne powtarzane w kółko zwyczajnie nudzą, a formuła się wyczerpuje. Nie bardzo też rozumiem podziału tematycznego na trzy części z odrębnymi tytułami skoro na każdej jest mniej więcej to samo.. poza tym, że na drugiej (Heaven) znajduje się dość szokujący utwór w stylu Daft Punk, całkowicie poza jazzowym idiomem :o Za to ukryty album jest bardzo tradycyjny, łącznie z cytatami z ,,Will you still love me tomorrow"..

Posłuchać można, ale jednak dla mnie po The Epic i poprzedniej EP jest to rozczarowanie, zwłaszcza że chyba w zamierzeniu miało to być opus magnum.. Jazz jednak nie jest nieskończony skoro coś co jeszcze niedawno miało posmak nowego kierunku tak szybko grzęźnie na mieliźnie.
Ostro zjechane [emoji3]

drizzt

Czy ja wiem? Słucha się przyjemnie ale oczekiwałem czegoś innego, to już wszystko było na The Epic..
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

amati74

Cytat: drizzt w Lipiec 02, 2018, 12:46
Czy ja wiem? Słucha się przyjemnie ale oczekiwałem czegoś innego, to już wszystko było na The Epic..
To że zjechane nie znaczy że się nie przyjmie jest muzyka i są jej wielbiciele...

gratefullde

I dobrze. Ja mówię pass....Poza tym coś czuję że zakręt w przyszłości bedzie w kierunku mniej jazzowym... i rozmywac się to bedzie w takim sosie bez wyraźnego smaku, z którym już teraz mamy do czynienia...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał


malg

Cytat: drizzt w Lipiec 02, 2018, 12:25
Cytat: jamówię w Lipiec 02, 2018, 08:49
Ciągle się waham,czy kupić tę płytę.

Po przesłuchaniu całości, czyli trzech płyt łącznie z ukrytą, stwierdzam że to w większej części bardzo monotonne granie. Fajne pomysły melodyczne powtarzane w kółko zwyczajnie nudzą, a formuła się wyczerpuje. Nie bardzo też rozumiem podziału tematycznego na trzy części z odrębnymi tytułami skoro na każdej jest mniej więcej to samo.. poza tym, że na drugiej (Heaven) znajduje się dość szokujący utwór w stylu Daft Punk, całkowicie poza jazzowym idiomem :o

Za to ukryty album zaczyna się westernowo, potem mamy bardzo tradycyjne granie, łącznie z cytatami z ,,Will you still love me tomorrow", żeby za chwilę przejść prawie we free a na koniec w smooth jazz :D a może była to próba grania muzyki totalnej?

Posłuchać można, ale jednak dla mnie po The Epic i poprzedniej EP jest to rozczarowanie, zwłaszcza że chyba w zamierzeniu miało to być opus magnum.. Jazz jednak nie jest nieskończony skoro coś co jeszcze niedawno miało posmak nowego kierunku tak szybko grzęźnie na mieliźnie.
czyli nuda,
po przesłuchaniu jednego utworu miałem takie wrażenie


amati74

Teraz u mnie Namysłowski "Winobranie" muzyka wymiata, coś pieknego

Jakub

Robicie błąd w założeniach. Ten Kamasi jest jazzowy może w 30%  ;)
Jak ktoś się nastawia na drugiego Coltrane'a i mesjasza jazzu to się faktycznie zawiedzie.

Obczajcie co sobie wybrał w sklepie z płytami, bo wiele to tłumaczy.



Świetny kanał swoją drogą.

malg

pierwszy wybór - Fella Kuti - bardzo lubie, mam co nieco, np z Gingerem Bakerem Live, swietna płyta
ale tych nastepnych nie rozumiem - moze on poszukuje ?
nie chcę też obrazić, bo to przecież kwestia gustu

drizzt

Znalazło się przecież w jego koszyku kilka bardzo dobrych jazzowych rzeczy: Alice Coltrane, Max Roach z Abbey Lincoln, Pérez Patitucci Blade, Fats Waller, Jason Moran.. wybór trochę od sasa do lasa ale muzyka Kamasiego też jest mocno eklektyczna. Nie cofam tego co napisałem wcześniej ale po kilku przesłuchaniach bardzo dobrze się słucha ostatniej płyty Kamasiego, chociaż raczej w tle.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

gratefullde

Jest duzy ruch na scenie muzycznej z nowościami, jakoś ta płyta nie może się wg mnie przebić... brak atutów... ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

drizzt

Z nowości ;) to u mnie dziś na tapecie Africa / Brass.. jedna z moich ulubionych płyt Trane'a choć mocno nietypowa w jego dyskografii ze względu na ilość muzyków, którzy wzięli udział w sesji i big bandowe aranżacje, które zrobili Eric Dolphy i McCoy Tyner po tym jak nie wyszła współpraca z Gilem Evansem. Pierwsza płyta Trane'a dla Impulse i szóste wydawnictwo Impulse w ogóle (numer katalogowy A-6).
Warto zdobyć ,,The Complete Sessions", choć układ utworów jest nietypowy - zamiast oryginalnego albumu plus bonusy ułożono je tak jak były grane w czasie sesji. Fantastyczne nagranie, którego odświeżenie stawia nowo-zaginiony album Trane'a we właściwym wymiarze..
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

gratefullde

Cytat: drizzt w Lipiec 14, 2018, 11:31
Z nowości ;) to u mnie dziś na tapecie Africa / Brass.. jedna z moich ulubionych płyt Trane'a choć mocno nietypowa w jego dyskografii ze względu na ilość muzyków, którzy wzięli udział w sesji i big bandowe aranżacje, które zrobili Eric Dolphy i McCoy Tyner po tym jak nie wyszła współpraca z Gilem Evansem. Pierwsza płyta Trane'a dla Impulse i szóste wydawnictwo Impulse w ogóle (numer katalogowy A-6).
Warto zdobyć ,,The Complete Sessions", choć układ utworów jest nietypowy - zamiast oryginalnego albumu plus bonusy ułożono je tak jak były grane w czasie sesji. Fantastyczne nagranie, którego odświeżenie stawia nowo-zaginiony album Trane'a we właściwym wymiarze..

Jest regularna płyta z alternatywnymi nagraniami tej sesji. Nie mam ale gdzieś widziałem na ebay. Poza tym ten album i Kulu Se Ma to moi faworyci...

A z nowościami to różnie bywa... ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

drizzt

#4738
Mówisz o składance ,,The Africa/Brass Sessions, Vol. 2,, ale na oryginalnym albumie plus tej kompilacji wciąż nie ma całej sesji. Na ,,The Complete Sessions" są jeszcze dwa utwory (fajne - pierwszy take ,,Africa" i ,,The Damned Don't Cry") nagrane podczas tej samej sesji, które poza tym znajdziesz tylko na starej, dawno niedostępnej składance ,,The Mastery of John Coltrane, Vol. 4: Trane's Modes".
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

paul_67

A ja dalej swoje.Z widokiem na Singera  :)


paul_67

Kocham, kocham, kocham :)

amati74

#4741
Z racji że ja Warszawiak i dziś 3 dzień powstania w pamięci , kręci się u mnie taka stereńka płyta. Utwory na chur, fortepian akordeon I perkusje. Smarzy pięknie klasyczne ale brzmi dostojnie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Michał


amati74

A teraz poszło w temacie stolycy dalej w sztajerskim rytmie

malg

#4744
widze ze dwno nikt nic nie słuchał, więc ja coś wstawię
dzis zanabyłem i słuchałem

1991 rok Elektra Entertaintment, 2LP

Lubie Nata ale córka też bardzo ładnie wypada, mozna powiedzieć że dorównuje ojcu,
choć słuchając gdzieś w pamięci ma się jego  głos

malg

druga pozycja
Sara Vaughan, 1966 Allegro records

malg

#4746
no i na końcu rarytasik

1963 DECCA, UK
było wznowienie UK w 1970
Bach w aranżacjach Loussiera - uwielbiam

warto by pomyśleć o zdobyciu no 1 i 2, ... 4, 5


amati74

Malg niezłe pozycje

vasa

Cytat: malg w Sierpień 14, 2018, 22:57i na końcu rarytasik
Oj! Jak ja Cię rozumiem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

#4749
Też mam piękna płytę wydaną w 1972roku przez DECCA, piękne utwory płyta/okładka  w stanie excellent+ , nagrana prze Vienna Philharmonic Orchestra , niestety tylko vol.4
Zanabylem ja za 50p