"Tunel" do słuchania - prośba o opinie!

Zaczęty przez kreska_, Grudzień 01, 2016, 00:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

kreska_

Hej!

Pojawiam się tu w imieniu ekipy twórców słuchowiska binauralnego "Tunel". Jesteśmy strasznie ciekawi Waszej opinii o naszym pilotażowym odcinku.

W skrócie - trochę czasu temu powstał taki pomysł, żeby zrobić serial kryminalny, ale słuchowiskowy. W dodatku - w technologii binauralnej (wszyscy na pewno tu wiedzą, co to, ale jakby ktoś nie wiedział, to tak "opisowo": zakładacie słuchawki i macie pełne dźwiękowe 3D - jeśli ktoś nie zna kwestii w ogóle, to można zajrzeć na wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nagrywanie_binauralne, a później na anielską wiki, a potem wsiąknąć kompletnie ;))

My chcieliśmy pójść jeszcze krok dalej, gdzie jeszcze nikt nie poszedł - żeby przestrzeń dźwiękowa była jeszcze bardziej realna dla słuchacza - założyliśmy, że cała realizacja odbędzie się w terenie. To oznaczało, że nagrywamy bez wszystkiego, co zwykle jest używane w takich przedsięwzięciach: bez montażu dźwięku, cięć, prac studyjnych, nawet bez sztucznej głowy. Mikrofony douszne noszone były przez całe nagrania przez aktora, który odgrywał główną rolę: prywatnego detektywa Kryńskiego.

Wszystko po to, żeby sprawić, że słuchacz przez chwilę poczuje, jak to jest być prywatnym detektywem, usłyszy świat jego uszami, stanie się na chwilę głównym bohaterem.

Jesteśmy strasznie ciekawi, jak Wam się takie słuchowisko podoba - każda opinia jest dla nas na wagę złota. Mamy w tej chwili odcinek pilotażowy - próbną realizację, który jest wstępem do realizacji pełnego 10-odcinkowego serialu słuchowiskowego.

Odcinek pilotażowy znajdziecie tutaj (pamiętajcie, żeby słuchać w Waszych najlepszych słuchawkach):

http://tunel.foliasound.pl/tunel


Krótkie wideo o tym, jak robiliśmy tunel, tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=RMEts_jngdA



Z bieżącymi działaniami wokół projektu jesteśmy też na fejsie:

https://www.facebook.com/sluchowiskotunel


To by było na tyle. Dajcie znać, co myślicie! Dzięki!


kreska_

vasa

Cytat: kreska_ w Grudzień 01, 2016, 00:58Dajcie znać, co myślicie! Dzięki!
Hej.
Posłuchałem, pooglądałem.
Na moich marnych słuchafkach też działa. Słuchamy sobie opowieści w pierwszej osobie. Nie tylko gramatycznie ale i fizycznie. Jest .... inaczej niż zwykle. Czy lepiej? Nie wiem  ??? Słuchowisko to jednak też pewien szablon i konwenans. Pewnie ci bardziej nowocześni powiedzą że jest lepiej. Ja jestem tradycjonalista.
??? I jak tego słuchać w samochodzie ???
Nigdy nie chodziłem ze słuchawkami na głowie i nie wiem czy ci co chodzą słuchają czasami audiobooków. Jeżeli tak to jest dla nich. Ja słucham w aucie. I jak to będzie wtedy brzmiało?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Miałem okazję posłuchać muzyki zrealizowanej binauralnie i nie mogłem się przyzwyczaić.
Teraz, dzięki innej specyfice słuchowiska, mniejszej ilości dźwięków chyba wiem dlaczego. Brakuje mi przesłuchów. Gdy pani żona leży obok pana detektywa- słychać ją tylko w jednej słuchawce. Przecież tak naprawdę słyszę ją też w drugim w takiej sytuacji. Gdy zmienia pozycję i mówi, owszem łatwo ją zlokalizować, ale "urasta" do rangi natrętnej muchy krążącej wokół głowy. Gdybym w ten sposób słyszał moją żonę- zabiłbym gazetą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To była uwaga na szybko. Po przesłuchaniu całości- mam po prostu takie wrażenie, że w życiu jednak wszystko się dzieje bardziej przed człowiekiem niż po bokach. Człowiek, jak miesza w filiżance, zwraca ku niej głowę, żeby widzieć. No chyba, że tak głośno brzęczał sąsiad i przy samym uchu? Sam eksperyment bardzo fajny, warto drążyć, rozwijać, przy czym widzę dwie trudności:
-Jakość przekazu nie zatuszuje nudnego scenariusza. Najpierw treść, a później- w formie bonusu, czy za dodatkową kasę- jakość dźwięku. Coś jak w  kinie, gdy idziesz na film 2D, a jak masz ochotę na wyższą jakość- 3D za nieco wyższą cenę.
-Wymóg nakładania słuchawek. Nie znam się na aktualnych możliwościach amplitunerów kina domowego. Nie da się jakoś zaadoptować zapisu binauralnego na wielokanałowym systemie głośników?

Powodzenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93