Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Się pochwalę...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

no pięknie... Obejrzysz szybciej niż ja.. ;)  >:D
Jestem ciekaw Twojej opinii...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

To w tym filmie mignie Fonciak? Może uda się pstryknąć foto, będzie do odpowiedniego wątku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Właśnie rozmawiałem z koleżanką, maniaczką kina, która była na wczorajszym seansie w Gdyni.
Mówiła, by nie sugerować się zabawnymi scenkami z trailera. Sam film to klasyczny Smarzowski, ciężkie i depresyjne kino.
Nie mogę się doczekać :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Bartolo

Tak. W scenach z Braciakiem w Kurii.. ;) A na ścianach moje zdjęcia z Wenecji.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

To co ja się będę z komórką wygłupiał. Wrzucisz tutaj jeszcze? Pliz.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=108.0
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

zrób. ;) Wszystkie foty to kadry filmowe.. ;) Chociaż nie wiem czy dasz radę, bo mam nadzieję że emocje Ci nie pozwolą...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Kolejny film Wam mogę polecić, tym razem jest to produkcja Netflix - trochę zatem nietypowo, bowiem oni się raczej w serialach specjalizują. Film ma tytuł "1922" i opowiada pewną bardzo ciekawą historię z tamtych lat... to film grozy (niby, wcale nie jest jakiś straszny, Małżonka moja wielce wrażliwa - spokojnie przetrzymała do końca). Nie chcę za dużo spoilerować, film typu "zbrodnia i kara", lecz zrobiony bardzo sprawnie, świetny klimat i muzyka Mike'a Pattona. Polecam ;)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen


frywolny trucht

Nie cenzura tylko inny, prawidłowy, kąt widzenia. Np. sprawa Nergala wróciła do sądu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Old Man Kensey

Na kolanach trza oglądać, i to nie naśmiechujki ze Świętych Mężów - lecz np. Karola, co został człowiekiem... i w nabożnym skupieniu, rzecz jasna, bez klaskania!

No cóż, po prostu prezes radia G. wykazał się należytą, patriotyczną czujnością, dając odpór lewackiej bandzie klakierów na widowni. To już nawet nie jest śmieszne.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

vasa



Cytat: Old Man Kensey w Wrzesień 22, 2018, 09:52
No cóż, po prostu prezes radia G.
Serio?
Jest takie radio?
A zawartość adekwatna?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Czy zauważyliście, że relacja z rozdania nagród festiwalowych była emitowana na TVP Kultura z półgodzinnym opóźnieniem?
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Old Man Kensey

No jasne. Chodzi o to, aby nikt nie wyskoczył z jakimś transparentem typu "Konstytucja" albo innym aktem terroru. Jak na mundialu u Putina.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

#716
Tak i dziś Smarzowski nie szczędził uszczypliwości, że go TVPIS wycięło. Po to to było. By zatkać gębę.
A więc byłem i obejrzałem "Kler". Szkoda, że reżyser i aktorzy nie będą wieńczyć każdej projekcji. Bo mówią rzeczy ważne i mądre.
Do samego filmu odniosę się jutro, po ułożeniu w głowie. Bankiet sobie darowałem. Wiem, dziwny jestem. A tutaj piękne wyjaśnienie dlaczego seans odbył się u mnie na wiosce. http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,23843721,koproducent-kleru-to-nie-jest-film-antyklerykalny.html No gdzie jak nie na czerwonej wiosce szukać lewackiego poklasku ;)


p.s. Czy film jest antyklerykalny? Tak i nie. Co podkreślał reżyser- film nie jest przeciw wierze. Jest przeciw poszczególnym ludziom. Bandytom. Bandytom w sutannach, co jest oburzające, bo służą Bogu i jest podwójnie oburzające- bo trwa nagminne wyciszanie poszczególnych przypadków i dzieje się to na wypracowanych schematach. Jeśli jednak wytknięcie księżom pedofilii i tego, że wierchuszka nic z tym nie robi, jest przeciw Kościołowi- to film jest antyklerykalny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 23, 2018, 22:00
                              
                               bvbn.jpg
                              (966.83 kB, 1451x1071
znam to zdjęcie... ;) Ja ide we wtorek... :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

#718
A Fonciak mignął w filmie kilka razy. No i scena łóżkowa wcale nie była jedna. Była druga, ciut ostrzejsza z panią Joanną. Tyci, tyci  ;)
Ale to naprawdę trzeba rozpatrywać w kategoriach frywolnych. Bo Smarzowski w ogóle nie unika brutalności. To znaczy nie jest tak, że flaki latają po scenie, ale to co ci obrazy sugerują- wstrząsa, bałagani.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

,,W Ostrołęce nie ma miejsca na filmy ukazujące Kościół w złym świetle. Jedyne tamtejsze kino Jantar nie wstawiło do repertuaru filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego"

https://wiadomosci.wp.pl/ostroleka-zdejmuje-film-kler-patronem-miasta-jest-jan-pawel-ii-prezydentem-katecheta-6298379641243265a
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Moriarty

Na wyborcza.pl świetny wywiad z Obirkiem, jakoś tam wokół i z powodu "Kleru". Pada ciekawa myśl, kiedy to polski Kościół katolicki zaczął odsuwać się od chrześcijaństwa - konkretnie, etyki chrześcijańskiej - na rzecz fuzji z nacjonalizmem i dlaczego.

W ogóle Obirek się nie opieprza. Jako, zdaje się, były jezuita, który w czasach pontyfikatu JPII bywał w Watykanie, ostro Wojtyłę podsumowuje. Tłumaczy, dlaczego ignorował na przykład problem pedofilii, a nawet awansował i obdarzał intratnymi posadami gnojków, którzy latami zamiatali to pod dywan, chroniąc sprawców (purpurat z Bostonu), albo nawet sami gwałcili dzieci (Marcial Degollado).

Gdy w Polsce runie mit JPII, a "Kler" przyspieszy proces otwierania oczu, to Kk straci tu swą pozycję jeszcze szybciej, niż w Irlandii. I może wreszcie zacznie się robić normalnie.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

frywolny trucht

#721
To co mnie ukłuło, starego ateistę, że Smarzowski przesadza. Wszyscy księża, których pokazuje to zło wcielone. Pedofilia, korupcja, przepych, interesiki i interesy, wulgarność, przemoc, i najmniejszy problem-pijaństwo- w tej stajni Augiasza. Smarzowski pokazuje  przedstawicieli różnych półek w hierarchii kościelnej. Każdemu z bohaterów przykleił parę łatek na dzień dobry. I to mnie zirytowało, ale film jest długi i z czasem jedni przechodzą przemianę, pojawiają się też ci dobrzy, stuprocentowo oddani Bogu. Czyści. Zaczyna się więc rodzić pytanie o proporcje. Wydawać by się mogło, że reżyser przedstawił i tak mocno przesadzone, że mówimy o jednostkach, a nie naturalnych zjawiskach w życiu księdza. Czyli film i tak wydaje się przejaskrawiony. Reżyser po projekcji również wskazał, że to nie jest dokument, a nieco zintensyfikowany w wyrazie film fabularny... aż odzywa się Jakubik i mówi, że jego kumpel mu się przyznał po 20 latach, że on też był molestowany, Smarzowski przyznaje, że również do niego przychodzą takie osoby, mówiąc jak ważny jest to dla nich film, żeby nagłośnić, że oni sami nie mieli siły iść na policję i milczeli. W filmie zresztą jest scena jak dzieciak powiedział rodzicom co mu ksiądz robił i dostał pasem na gołą dupę od ojca. Przerażające  :( :(  Mnie się w ogóle pyska nie chciało do nikogo otworzyć... ten bankiet po projekcji bardziej by pasował do komedii, albo powinien być przed projekcją?  ::) ::)


p.s. Jak ja pamiętam księży z lekcji religii? To był koniec lat 80-tych. Religia odbywała się w przykościelnych salkach katechetycznych. Nowy, duży kościół na sporym osiedlu. Księża pochodzili z mniejszych parafii podmiejskich, to był dla nich awans. Jeden, który nas uczył przychodził ewidentnie po spożyciu. Był agresywny. Bicie linijką po dłoni nagminne, a jak już stracił cierpliwość to i z liścia potrafił dać. Drugi szczupły, z odstającymi uszkami, taki śliski. Uwielbiał przytulać. Na szczęście nie miałem, ani nie słyszałem by ktoś miał "szczęście" na coś więcej. Może po prostu tylko taki nawyk? O obu nie mieliśmy jednak najlepszego zdania, jakoś tak się chodziło na siłę, bo rodzice kazali. Lekcje religii były wtedy stresujące. Wykuwanie formułek, egzaminowanie, karanie.


A, i jeszcze jedno. Ci co byli u proboszcza na plebanii mówili, że takiego sprzętu audio video nikt nie miał na osiedlu. Tam można było zobaczyć pierwszy magnetowid w mieście. Podobno. Osobiście nigdy nie miałem przyjemności tam zaglądać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

znam osobiście kogoś kto chciał zostać księdzem, był w seminarium ponad pół roku, nie wytrzymał,
to było w pierszeej połowie lat 80-tych
obecnie twierdzi że postawową zasadą  (pewnie nie wszystkich, właśnie o proporcje się rozchodzi)
była i jest maksyma: "korek ,worek i rozporek"


frywolny trucht

Ogólnopolska premiera 28 września, a robi się coraz ostrzej:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski