Ghetto Blaster...

Zaczęty przez tomekkk1, Kwiecień 28, 2020, 05:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Zamarzył mi się przenośny sprzęt, który ma grać gdzie sobie tego zażyczę i przy tym nie wyglądać jak typowy Boombox. Uniwersalność, a nie jakość grania jest głównym czynnikiem decydującym - od jakości mam inne systemy  ;)

Ghetto Blaster - zabrzmiało nostalgicznie. A co gdyby okazało się, że owe urządzenie o wyglądzie retro oprócz magnetofonu i radia Am/FM dodatkowo umie jeszcze bardziej współczesne CD, DAB+, Bluetooth, USB, RCA we/wy i ładowaną baterię?
Taki sprzęt nie ist... No właśnie - jednak istnieje  >:D

Dziś wieczorem takowy sprzęt dotrze do mnie to przetestowania ;) A tymczasem zalecam zakup popcornu i piwa do tego czasu  ;D

Alexander

Do wieczora tyle czasu jeszcze....a może być pepsi zamiast piwa?  :)

frywolny trucht

Jak szukałem dla siebie nostalgicznego boombox-a, natknąłem się na niego, ale nie będę psuł zabawy  ;D No ciekaw jestem jak to gra.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Sprzątam ogród przy domku na wsi. Gra bumbox.
Okropne to jest [emoji1785]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Kwiecień 28, 2020, 10:38Sprzątam ogród przy domku na wsi.
Okropne to jest
Zgadzam się, to jest okropne.

Kangie

Kupiłem synowi boom boxa w zeszłym tygodniu w Lidlu. Czeka na Dzień Dziecka. Dzisiaj "w ukryciu" wieczorem sprawdzę czy działa ;) Taki z lampkami, czyli namiastka koncertów Pink Floyd ;)

frywolny trucht

W jakim sensie okropne? Te zestawy kiedyś potrafiły dobrze grać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 28, 2020, 12:51
W jakim sensie okropne? Te zestawy kiedyś potrafiły dobrze grać.
W takim że ten mój gra paskudnie.
Raczej skrzeczy niż gra [emoji19]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Pomóż mu anteną mu z drutu może zaśpiewa.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Cytat: Alexander w Kwiecień 28, 2020, 07:17
Do wieczora tyle czasu jeszcze....a może być pepsi zamiast piwa?  :)

Może Pepsi być. Z tym że nawet z taką ilością popcornu bym się nie spieszył - dostawa pomiędzy 19-23  :pij:

tomekkk1

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 28, 2020, 09:38
Jak szukałem dla siebie nostalgicznego boombox-a, natknąłem się na niego, ale nie będę psuł zabawy  ;D No ciekaw jestem jak to gra.

Współczesne boomboxy faktycznie grają słabo, nawet polski Kondor przy nich grał o niebo lepiej. Powiedzmy że jeśli zagra na równi z nim to będzie dla mnie sukces. Większych wymagań nie mam ;)

Kangie

Nie poprzedzajmy faktów ;) Zaczekajmy aż odpalę tego Silvercasta z Lidla. Może buchnie gęsta kremową średnicą ;)

tomekkk1

Cytat: Kangie w Kwiecień 28, 2020, 17:52
Nie poprzedzajmy faktów ;) Zaczekajmy aż odpalę tego Silvercasta z Lidla. Może buchnie gęsta kremową średnicą ;)

Sorki, ale pod tą nazwą nie kojarzę niczego porządnego. Miałem np mikrowieżę, kupioną aby coś mi grało zaraz po przeniesieniu się do UK, fakt za £30 nie powinno się spodziewać wiele ale to była kompletna tandeta... Podobnie radio samochodowe, funkcjonalnie jak radia z górnej półki, a jakość grania nie do życia...No, ale może u nich też świat ruszył do przodu ;)

Alexander

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 28, 2020, 17:18Z tym że nawet z taką ilością popcornu bym się nie spieszył - dostawa pomiędzy 19-23 
Tomek, spokojnie mam jeszcze trochę na tarasie...

tomekkk1

Cytat: Alexander w Kwiecień 28, 2020, 18:25
Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 28, 2020, 17:18Z tym że nawet z taką ilością popcornu bym się nie spieszył - dostawa pomiędzy 19-23 
Tomek, spokojnie mam jeszcze trochę na tarasie...


O cooorwa!!!  :o ;D

Kangie

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 28, 2020, 18:07Sorki, ale pod tą nazwą nie kojarzę niczego porządnego.
Nabijam się. Za 299zł nikt chyba nie spodziewa się porządnego grania zbkompletnego sprzętu z dwoma głosnikami na pokladzie. Dla prawie 7-latka powinno być OK. W końcu jego pierwszy własny system audio. Ja będąc w jego wieku swojego nie miałem ;)

Jest jeszcze sprzęt vintage boom box Philips bininne marki, jak Frywolny wspomniał. Odpada, bo trochę materiałów audio mamy w plikach MP3 plus jakieś pendrive. Stare tego - rzecz jasna - nie mają.

tomekkk1

Dla siedmiolatka jak najbardziej - nauczy sie jak dbać i szanować, a ewentualne pomyłki (co również jest dobrą lekcją na przyszłość) nie szarpną niemile za portfel  :np:

Kangie

Zaraz idę do garażu, wyjmę i wypróbuję w cichym odsłuchu. Pewnie chudo i sucho będzie, a jakże inaczej ;)

:np:

tomekkk1

Dajesz! Tylko wróć tu z relacją - bo inaczej szkoda Twojego poświęcenia :)

Alexander

Tyle czekania i nic, już ledwie wciskam ten popcorn, nie dam rady więcej...

Kangie

Jestem zaskoczony. Pozytywnie. Gra to (chyba) nie gorzej od mojego Boom Boxa Philips z połowy lat 90-tych, na którego poszło chyba 7 czy 8 obligacji Skarbu Państwa członków rodziny, czy jakoś tak to się nazywało. Na razie Michael Jackson. Ale światłami daje po oczach. Syn będzie zadowolony, bo Afromental też odtwarza soczyście ;)

Kangie

Mam tego Philipsa "na" starym mieszkaniu. Trzeba będzie zrobić test porównawczy. Tylko zrównanie tego poziomu głośności wg wskazówek i procedury porównawczej prof. dr hab. inż. lek. med. ppłk. Lecha36 ;)

tomekkk1

#23
Nie zapomnij kretyńskiego testu różnicowego tegoż osobnika (massive facepalm )

Mszę przyznać, że faktycznie - przynajmniej z punktu widzenia wzornictwa - firma odrobiła straty  :np:

tomekkk1

#24
Jestem, przepraszam za zwłokę, ale jak się jakaś pani dobija z dzwonieniem - to stary, samiec singiel nie odmówi sobie i reszta spada na dalszy plan haha

No, dotarł:


Hmm, top loader? Tak, szczelinowy...:


Wyposażenie? Wypas...:


A jak gra? Gra nieźle - YT tego nie odda, ale jest moc!: