Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Slucham chyba juz ze 2 godziny ta sama plyte..Moje nowe pre poprostu mnie zniewala muzycznie..

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

cdt

Troche suchar ale dawno nie słuchałem . Do tego z CD którego również dawno nie odpalałem .
Zaleta - muzyka . Minus kompresja tego albumu  :(

https://www.youtube.com/watch?v=17_YAKEqjkI&list=PLkxMe_VKvHqyd9_C_Clzc-vfMco_w9f4f

amati74

#4802
Wczoraj kupilem na discogs  plyte LP "Omni" pewnie wiekszości znana polska muzyka elektroniczna z lat 80tych . Juz sie nie moge doczekac aż przyjdzie do mnie .

https://youtu.be/N86GfwBh6ck

amati74

A teraz slucham swietna muzyka swietny wokal .
https://youtu.be/r5h0xXjQKBA

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

jest nowa plyta Beak, Geoffa z Portishead, jedynka swietna, te poprzednie tez niczego sobie, a ta nowa tez brzmi smakowicie:

https://beak.bandcamp.com/album/-
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

amati74

Właśnie dziś słucham płyty na którą czekałem parę dni, dziś przyszła w stanie opłakanym mimo że NM-. Umyłem płytę i na szczęście okazało się za samą płyta rzeczywiście NM-, gra świetnie jak na polską płytę z lat 80tych, okładka musi być doprowadzona do porządku wymaga czyszczenia i kwarantanny

Świetna polska elektronika lata 80

amati74

#4807
Cytat: amati74 w Wrzesień 25, 2018, 16:38
Właśnie dziś słucham płyty na którą czekałem parę dni, dziś przyszła w stanie opłakanym mimo że NM-. Umyłem płytę i na szczęście okazało się za samą płyta rzeczywiście NM-, gra świetnie jak na polską płytę z lat 80tych, okładka musi być doprowadzona do porządku wymaga czyszczenia i kwarantanny

Świetna polska elektronika lata 80
Koledzy słucham tej płyty i jestem w szoku ze taka muzyka powstała w Polsce w tamtych latach, coś pięknego!


malg

Marek  Biliński i Władysław Komanderek robili w tamtych czasach swietną elektronikę w Polsce

vasa

Naszła mnie dziś  taka myśl żeby posłuchać  pianistyki i...
Okazało się że nie mam w Buku żadnej  płyty z tym instrumentem [emoji54]
Skończyło się na poczciwym Checie.
Skąd u mnie taka awersja do fortepianu?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Mariusz polecam twojej uwadze Giovanni Guidi .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 25, 2018, 21:21
Mariusz polecam twojej uwadze Giovanni Guidi .
Dziękuję serdecznie. Chętnie poszukam i posłucham.
Tylko wklej, proszę, jakieś większe zdjęcie bo z tego nie jestem w stanie przeczytać opisu [emoji53]

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Giovanni Guidi Trio  "City of broken dreams"  ECM 2013 . Jestem uzależniony od tego Włocha i jego kolegów . Dla mnie objawienie. ! Fotki lepszej nie znalazłem
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 25, 2018, 21:37
Giovanni Guidi Trio  "City of broken dreams"  ECM 2013 . Jestem uzależniony od tego Włocha i jego kolegów . Dla mnie objawienie. ! Fotki lepszej nie znalazłem
Teraz fotka już nie potrzebna [emoji4]

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Gra z nim kontrabasista Thomas Morgan -objawienie ! Oszczędne granie w stylu H. Haden'a . Zwróćcie na to nazwisko uwagę bo to zawodnik z pierwszej ligi !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Kupione. [emoji41]
Ciekawe jak daleko/blisko leżą nasze gusta muzyczne?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: miniabyr w Wrzesień 25, 2018, 21:46Thomas Morgan

Uwielbiam gościa. Widziałem go na żywo z Joey'em Baronem i Jakobem Bro.

miniabyr

Cytat: Jakub w Wrzesień 25, 2018, 21:53
Cytat: miniabyr w Wrzesień 25, 2018, 21:46Thomas Morgan

Uwielbiam gościa. Widziałem go na żywo z Joey'em Baronem i Jakobem Bro.
Jest NIEZWYKŁY !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

do mnie dzis doszło CD z ECM
ostatnio słuchałem i oglądałem w TV koncert na podstawie tej płyty - wyśmienita muza

Jakub

Cytat: miniabyr w Wrzesień 25, 2018, 21:37Giovanni Guidi Trio 

Przesłuchałem sobie ich płyty na Tidalu. Faktycznie świetne. Muszę sobie zamówić.

malg

Słucham sobie Woody Gutrie'go
a przy okazji pewna historyjka

Istnieje takie przekonanie ze to Dylan a nie Animals jest autorem "House of the rising sun"
ale to nieprawda bo Dylan był zafascynowany właśnie piosenkami Woody Gutrie'ego, zresztą nie tylko on,
od którego zapożyczył tekst i zaaranżował na nowo muzykę
a tak naprawdę to według opisu to jest Tradicional, zaaranżowany przez Gutriego (CD1 - 08)
więc wynika z tego, że autor tekstu jest nieznany

Piosenki Woody Gutrie'go poznałem w pierwszej połowie lat 70-tych, kupiłem wtedy LP "Folk Singer story"
na którym nota bene śpiewa i gra też jego syn -  Arlo Gutrie - to sie wtedy nazywało Cuntry
i teraz sobie słucham

pierwsza płyta jest oczywiście nagrana nieaudiofilsko bo to oryginalne nagrania z lat 50 i początkowych 60-tych
ale druga Joela Rafael-a całkiem przyzwoicie jest nagrana

malg

dzis rano słuchałem sobie "barszcza"

moon

to jakis nowy Bartsch chyba?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg


amati74