Pro-Ject Phono Box SE II

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 18, 2014, 16:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

#26
Jakiś czas temu dodałem do tego przedwzmacniacza nowy zasilacz. Konstrukcja DIY.
Zasilacz jest zbudowany w oparciu o toroida i ma wbudowany filtr sieciowy i mozliwość przełączania fazy. Dźwiękowo jak na moje uszy poprawił się bas. Gra trochę tłuściej, ale dalej precyzyjnie.
Obudowa dopasowana jest do sterownika Ad Fontes.

rudy-102

KIlka fotek:

rudy-102


GregWatson

Fajne pre, uważam że warto poeksperymentować. Faktycznie ten zasilacz oryginalny to taki trochę od biedy. Widziałem stabilizator obrotów w temacie Ad Fontes na AS wsadzony do pudełka LARa ładnie wygląda, zresztą pewnie też widziałeś. A ciekaw jestem czy udałoby się podpiąć zasilacz Tomanka?
http://www.tomanek.dbv.pl/news.php


PS.

Ładny zasilacz. Może się pokuszę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Jak taka twórczość cenowo wygląda? w jakiej cenie można się zmieścić? Tomanek na zamówienie dziarga takie za 600 zł.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Sam nie robiłem bo nie miałem wtedy czasu. Kosztowało mnie 80 €. Gdyby wszystko zrobić samemu to pewnie wyjdzie połowa. Ale jak powiedziałem nie miałem czasu i kupiłem bardziej na zasadzie eksperymentu - i został.
Jedna ważana uwaga - zasilacz podaje prąd zmienny. Zasilacze Tomanka dają prąd stały i brzmieniowo mogą być ciekawsze. Tylko jak pamiętam to wtedy jak szukałem to on nie miał zasilaczu o odpowiednim napięciu.
Teraz jest zima, mam więcej czasu to może pobawię się w podpięcie prostownika.

rudy-102

Popatrzyłem sobie na fotki Tomanka. Wygląda bardzo podobnie. U niego dodany jest układ prostowniczy i większych różnic chyba nie ma.

GregWatson

To nawet 80 euro to mało. Kiedyś widziałem na alle... całkiem tanio używki Tomanka . Trza by się temu przypatrzeć. Może faktycznie popróbować.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

No i dzisiaj pobawiłem się trochę i zbudowałem sobie zasilanie na prąd stały - bateryjne. Tak dla testu. No i muszę powiedzieć, że warto iśc w tą stronę. Brzmienie z zasilania bateryjnego jest inne. Jest bardziej poukładane. Nie kłucia w górnym paśmie, które czasami występuje.  Poprawie uległa przestrzenność dźwięku. Jest trochę szerzej niż stoją kolumny :-) i chyba bardziej słuchać gdzie stoi dany instrument. Zbyt długo nie testowałem bo juz późno i dzieci śpią, a małżonka aż uciekła na górę do sypialni. Aa, bym zapomniał. Bas to jest teraz baaaasssssss. Czuć go ciałem.
Testowałem na "New Blood" Gabriela i "Wallflowers" Diany Krall.

rudy-102

Testowy zasilacz wyglądał tak:

jajacek1410

#36
Cytat: rudy-102 w Luty 09, 2015, 23:27Nie kłucia w górnym paśmie, które czasami występuje. ............. Bas to jest teraz baaaasssssss. 
Kurczę, to coś dla mnie. Też tak chcę.:(
Jak to właściwie jest? Pre można zasilać prądem stałym lub zmiennym, dowolnie?
 


Nie mam takiego gniazda :( Mam tylko "power-16V". Jak do tego się podpiąć?


KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Cytat: jajacek1410 w Luty 09, 2015, 23:47Nie mam takiego gniazda :( Mam tylko "power-16V". Jak do tego się podpiąć?
A jaki Ty masz pre?

jajacek1410

#38
Project Tube Box SE II. Czyli w zasadzie to samo + lampy.





[/URL][/img]

Plus i minus rozumiem. Ale o co chodzi z tym czerwonym połączaniem?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102


jajacek1410

Wszystko tak samo, tylko nie ma gniazda power DC

Tak na chłopski rozum, to połączyć szeregowo dwie baterie pod wtyk do gniazda "power 16V" i powinno zagrać?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102


rudy-102

Ale przecież TubeBox gra ogółnie trochę lepiej niż mój.

jajacek1410

A , rozumiem, to jest gniazdo pod zmienny. Mam rację?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

Cytat: rudy-102 w Luty 10, 2015, 00:07
Ale przecież TubeBox gra ogółnie trochę lepiej niż mój.

Tylko, ze zasilanie, podobno jest też jego słabą stroną.
Myślałem o zasilaczu Tomanka. Tylko te koszty,. W ciemno szkoda wydawać.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Cytat: jajacek1410 w Luty 10, 2015, 00:01Plus i minus rozumiem. Ale o co chodzi z tym czerwonym połączaniem?
To wyszło u Ciebie na czerwono?
To jest tzw GDN napięcia. Pro Ject dokładnie tak proponuje przeprowadzic połączenia, więc tak zrobiłem. Na sam koniec sprawdziłem bez tego GDN też gra, tylkko już stałęm w innym miejscu i nie moge powiedzieć, czy inaczej.

jajacek1410

#46
Cytat: rudy-102 w Luty 10, 2015, 00:10To wyszło u Ciebie na czerwono?
Narysowałem :) Bo umiem :)

Moze ten mój ma w środku układ prostowniczy? I dałoby się go pominąć? Podłączyć zasilanie za nim? Bardzo mnie to frapuje, tanim kosztem - podłączyć akumulatorki i gra muzyka.:)
Poszukam schematu, ale już nie dzisiaj.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Cytat: jajacek1410 w Luty 10, 2015, 00:10Tylko, ze zasilanie, podobno jest też jego słabą stroną.
Myślałem o zasilaczu Tomanka. Tylko te koszty,. W ciemno szkoda wydawać.
No to może zbudowanie samemu czegoś takiego, o czym wyżej pisałem.
Na tym to bazuje http://www.conrad.pl/Transformator-toroidalny-Seldbauer-AG-50VA,-230V,-2-x-18V.htm?websale8=conrad&pi=607609&ci=SHOP_AREA_17430_2170280

rudy-102

Zapomniałem jeszcze dodać, że podczas grania z zasilania DC nie pali się ta ohydna, niebieska dioda. Może będę mógł wyciągnąc przedwzmacniacz zza gramofonu :-).

jajacek1410

Spróbować można :) Lutownicę mam, cynę też, a nawet super okulary spawacza-elektronika, z lupą. Mam zamiar rozbebeszyć wzmacniacz. Kiedyś...
Mógłbyś wrzucić schemat swojego zasilacza? Przy jakiejś okazji, rzecz jasna :)

Tyle, ze ten bas na bateryjkach mnie kusi :)

ps. dioda-paskuda. Mam jeszcze drugą taka we wzmacnaiczu. Zaklejam tasmą :(
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek