Wzmacniacze lampowe - kondensatory

Zaczęty przez muda44, Lipiec 07, 2019, 16:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Jakich kondensatorów używacie w swoich wzmacniaczach lampowych ?
Chodzi  mi o sygnałowe na wejściu , sprzęgające , katodowe , w sprzężeniu jak i zasilające .

Melepeta

U mnie siedzą Audyny True Copper.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

W moim przedwzmacniaczu jako sygnałowe wejściowe stosuję 0,22 uF Jupiter Copper foil paper & wax. Porównywałem do Miflex KFPM-01 Cu foil, które okazały się niwiele słabsze, ale za to mają rewelacyjny (wg mnie) stosunek ceny do jakości. Jupitery około 300 PLN, Mifleksy około 55 PLN.
Porównywałem tez do ruskich K75-10. Te były najgorsze i to sporo.

Jako zasilające anodowe obecnie stosuję Mundorfy Mlytic HV. Praktycznie do niczego nie porównywałem, tylko wymieniłem z tych co były w chińskim oryginale na Mundorfy.
Myślałem o Audio Note Kaisei, ale ich niestety nie spróbowałem.
Myślę jeszcze o mkp Miflexa w zasilaniu – tylko będzie problem żeby je zmieścić w urządzeniu.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Do tej pory przy modyfikacjach stosowałem budżetowo białego Mundorfa albo lepiej - Supreme / czerwonego Jantzena.
Supreme to dynamika i plastyka bez ostrości. Bezpieczny i uniwersalny. Jantzen lżejszy, bardziej w powietrze i detale idzie ale szczuplej.
Supreme między lampami pod napięciem ( albo zwrotnice kolumn ). Na wejściu nie bardzo się nadaje.

Melepeta

Ja w zwrotnice kolumn wsadziłem Clarity Cap ESA.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Cytat: Melepeta w Lipiec 08, 2019, 21:24
Ja w zwrotnice kolumn wsadziłem Clarity Cap ESA.
I jak wrażenia? Ja też zaufałem tej marce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Tak dawno je zmieniałem...
Teraz gra zaje...
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Ja w porównaniu z wcześniejszymi eksperymentami mam wrażenie, że te kondesatory Clarity Caps są równe i neutralne.
Na nich przekonałem się jak dużo wnoszą cewki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Cewek nie ruszałem. I już chyba nie ruszę.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Cytat: Melepeta w Lipiec 09, 2019, 18:08Cewek nie ruszałem. I już chyba nie ruszę.
Jaki to brzmienie Ci odpowiada to pewnie, że nie ruszaj.
Moje wuglądały jak nawijane na ZPT, taka jakość wykonania i komponentów, że trzeba było to ruszyć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Tak wyglądały zwrotnice w oryginale przed wymianą kondensatorów.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

naczesany

Jako sprzęgające używałem Radzieckich K40Y-9, VitaminQ, Clarity Cap ESA, CSA, Jantzen Silver Z Cap, ale Jupiter Beeswax Paper dosłownie je zmiażdżyły. Minus - drogie.
Filtrujących przerobiłem cały worek z Elna Cerafine włącznie. Ostatecznie zostały Audio Note Kaisei. Minus - drogie.

wiki

Cytat: naczesany w Lipiec 12, 2019, 22:39
Jako sprzęgające używałem Radzieckich K40Y-9, VitaminQ, Clarity Cap ESA, CSA, Jantzen Silver Z Cap, ale Jupiter Beeswax Paper dosłownie je zmiażdżyły. Minus - drogie.
Filtrujących przerobiłem cały worek z Elna Cerafine włącznie. Ostatecznie zostały Audio Note Kaisei. Minus - drogie.
Czy próbowałeś też Mundorfa HV?
Zanim wybrałeś Kaisei.
Rozumiem, że piszesz o zasilaniu wzmacniacza/przedwzmacniacza lampowego?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

naczesany

Wszystko w lampowym. Mundorf MLytic MLHV wstawiłem w DAC Hegel HD11 - poprawa w niskich tonach. Kaisei gabarytowo nie wejdzie. Produkcja podobno bazuje na Black Gate. Dla tych, którzy nie boją się eksperymentować - naprawdę warto. Szkoda tylko, że rujnują portfel. Zauważyłem, że porządne kondensatory wcale nie zmieniają charakteru brzmienia urządzenia a powodują lepszą czytelność przekazu, uporządkowanie dźwięku, poszczególnych instrumentów na scenie.

Hubertrs

 przewalilem kilka kondow przez moje lampiaki , w yanku wymienilem niebieskie kosteczki na czerwone yantzeny, poprawa slyszalna bardzo mocno,  tyle ze nadal cos mnie uwieralo w tym dzwieku, nastepnie zastosowalem mundorfy SGO i tu juz bylo dobrze, tyle ze koszt podwoil wartosc wzmacniacza.
W obecnym od poczatku siedzialy Jenseny ale bylo troszke za kremowo wiec wymienilem na Audyny trireference, lepiej ale cosz kosztem czegos, dzwiek jak by stracil na jakosci, nastepnie wlutowalem Duelundy Alexander i to zakonczylo temat kondensatorow we wzmacniaczu.
Troche testowalem tez rozne opcje w pre gramofonowym ale i tam stanelo w koncu na niestety nie naj ekonomiczniejszej opcji, czyli Jupiterach copper foil paper & wax

muda44

Cytat: Hubertrs w Lipiec 13, 2019, 12:47
przewalilem kilka kondow przez moje lampiaki , w yanku wymienilem niebieskie kosteczki na czerwone yantzeny, poprawa slyszalna bardzo mocno,  tyle ze nadal cos mnie uwieralo w tym dzwieku, nastepnie zastosowalem mundorfy SGO i tu juz bylo dobrze, tyle ze koszt podwoil wartosc wzmacniacza.
W obecnym od poczatku siedzialy Jenseny ale bylo troszke za kremowo wiec wymienilem na Audyny trireference, lepiej ale cosz kosztem czegos, dzwiek jak by stracil na jakosci, nastepnie wlutowalem Duelundy Alexander i to zakonczylo temat kondensatorow we wzmacniaczu.
Troche testowalem tez rozne opcje w pre gramofonowym ale i tam stanelo w koncu na niestety nie naj ekonomiczniejszej opcji, czyli Jupiterach copper foil paper & wax

Mógłbyś napisać jak grają D. Alexander ?