Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

O qufa czyli trzeba było zbierać znaczki z papieżem !  >:D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Nasze hobby jest tyle warte ile naszym spadkobiorcom zechce ktoś za te klamoty zapłacić jak na nas będą już kwiatki rosnąć  ;D

miniabyr

O matko już sobie wyobrażam zdziwienie patologa kiedy będzie mnie kroił . Jeden wielki kondensator i przerośnięta cewka  >:D >:D >:D >:D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Luty 25, 2018, 16:08ale czy gdybym został filatelistą to coś by to zmieniło .
Mogłeś zostać koneserem "warszawskich" wschodów słońca... Specjalnie ograniczyłem do Warszawskich, żeby Cię nie ciągnęło gdzieś za granicę.. Albo do Bułgarii.. ;) 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Bartek mogłem nim zostać ale na szczęście nie zostałem ufff. ;) Wczorajszy dzień upłyną mi pod znakiem lenistwa ,które z wiekiem coraz bardziej sobie cenię . Ale przygrywał mi kabel głośnikowy Neotech 241260 . Bardzo ciekawy ten drut . Jest gdzieś pomiędzy tym co mam (KBL Red Eye) a kablem Neotech 3002 . Mimo zupełnie innej budowy ma pewne cechy wspólne do innych kabli Neotech (głośnikowych). To umiejscowienie instrumentów na jednej ,szerokiej scenie ale bez pokazywania za bardzo na jakiej "głębokości" one się znajdują . Jak opisywałem wrażenia z Neotech'a 3002 zaznaczyłem ,że mi nie koniecznie to się podoba . Neotech 241360 zdecydowanie "gra" delikatniej " , ma mniej basu ale jest on dobrze kontrolowany . Średnica i góra tez są delikatniejsze .  Odczucie ogólne jest takie ,że ten kabel mniej się narzuca ze swoimi cechami niż Neo3002 . No i chyba cena tego kabla jest znacząco mniejsza w porównaniu do 3002 . Jedna nie znalazłem jej na żadnej stronie . Michał Flaga zdradź ile to ma kosztować............a ja wróciłem do swojego KBL Sound i jest jak było .Czyli dobrze! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: Bartolo w Luty 25, 2018, 15:27Grają super. Dla mnie rewelacja. Mam wszystko co lubię. Jest przestrzeń, jest detal, jest bas i piękna góra. Czarują.
Nie napisze recenzji tych kolumn bo kiedy pojechałem do Bartka to myślałem, że zajrzę na godzinkę chwilę posłucham i wracam do domu.
Byłem ciekaw tych kolumn Audio Note bo nigdy nie miałem okazji ich posłuchać u Pawła.
Z godzinki zrobiły się prawie trzy godziny z muzyką. Bartek zapuszczał album i nie chciało się niczego zmieniać, aż płyta dobiegła końca.
Nie wiem czy tak się wpasował z repertuarem, ale jak to trafnie ujął, te kolumny czarują i dają olbrzymią przyjemność słuchania.
Góra faktycznie zdaje mi się taka delikatna aksamitna ale na jednej z płyt miałem wrażenie, że te dźwięki wędrują wysoko ponad linie wzroku. Bas jest lekko zmiękczony ale kontrabasy odzywały się nisko i przyjemnie. Żeńskie wokale były łagodne i wciągające.
Tylko poczucie przyzwoitości wygnało mnie z powrotem do domu, ale obiecałem sobie i gospodarzowi, że koniecznie złożę mu kolejną wizytę.



Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

W sumie bardzo żałuję ,że już nie mam tych  kolumn Audio Note ! Jakby nie patrzeć to przeżyłem z nimi  dwie dekady . Jednak warunki lokalowe nie umożliwiają mi posiadania dwóch systemów .  :-[   Teraz mam jeszcze ciekawiej !!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Moja polecajka dla  audiomaniaków.  Świetny solowy album Stefano Battaglia "Pelagos"  Ecm 2017 . Piano solo  . To dwa dyski cd z fortepianem  czystym jak i jego wersją preparowaną . Słucha się wyśmienicie bo nie jest to "kwas"  Bardzo klarowne tematy  które nie ocierają się o banał . Snucie motywiczne  ,  z  lekkim transem  . Wszystko podane w sposób zjadliwy dla słuchacza . Bardzo mi ta estetyka odpowiada . Zafascynowany jestem  tym Włochem jak i jego kolegą  Giovani Guidi  ,który  również jest pianistą . Obaj panowie mają swoje comba jezzowe . i wydali świetne płyty .Dla mnie jazz w Włoch  był zaskoczeniem i objawieniem . Bardzo wam polecam obu panów !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#2708
Mam pierwszą płytę  xrcd 24k . To pierwsze wydawnictwo w mojej kolekcji  masterowane w tej technologii . Ciekawe ile z tego jest brzmienia oryginalnego materiału a ile podrasowania samym masteringiem ? Płyta brzmi dardzo dobrze  wręcz aż za dobrze kiedy zobaczymy datę nagrania . A odbyło się ono w 1958 roku  zarejestrowane przez samego
Rudy'ego van Geldera. Chodzi o album Sonny'ego  Clark'a "Cool Struttin' " Bardzo fajne hard bopu  granie .Polecam !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Mam to na japońskim cd, świetna muza.

elem

Cytat: miniabyr w Marzec 03, 2018, 13:07Ciekawe ile z tego jest brzmienia oryginalnego materiału a ile podrasowania samym masteringiem ? Płyta brzmi dardzo dobrze  wręcz aż za dobrze kiedy zobaczymy datę nagrania

Juz o tym pisaliśmy, ale znikneło wraz z maszą. Za brzmienie odpowiedzialny jest Kevin Gray. Korzystał z tasmy analogowej.
Oni tam mają nawet superdziadka C-37 :)

http://www.cohearent.com/our-system/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

No widzę co tam mają w tych sprzętach do masteringu . Ale mi się marzy taki transfer z taśmy matki który ominie ten cały sprzęt do poprawiania a na nośniku  cd/sacd będzie surowy materiał. Tylko tyle !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A do mnie przyjechał taki oto kabel . Niemiecki  i tylko tyle wiem  . Nie znam nawet ceny choć były sugestie że jest niedrogi . Zobaczymy . Posłuchamy.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

I to jest piękne, że bierzesz coś na warsztat bez zwracania uwagi na kosztowność owego :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Dla mnie teraz to nie mam różnicy drogi czy tani . Ma się wpasować w system i już .  Taki kabel zasilający Yarbo 1100 zrobił prawdziwą furorę a kosztuje 299 zł/metr i zaskakuje każdego ,kto wetknął go w odpowiednią dziurę . To fajnie ,że mogę sobie poeksperymentować kompletnie nie napinając się na spektakularne doznania  . Tym większa frajda jak się objawią.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 :o Zaskakujący ten drut ! Ani razu się nie skrzywiłem i słucham z niedowierzaniem ,że nic mi w nim nie przeszkadza . On mi brzmi bardzo podobnie do mojego KBL Sound Red Eye . Mam tą samą przyjemność słuchania ! CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Marzec 06, 2018, 19:52
:o Zaskakujący ten drut ! Ani razu się nie skrzywiłem i słucham z niedowierzaniem ,że nic mi w nim nie przeszkadza . On mi brzmi bardzo podobnie do mojego KBL Sound Red Eye . Mam tą samą przyjemność słuchania ! CDN

Strach się bać co będzie jak pogra trochę w systemie... Tak naprawdę różnice będą dopiero po przepięciu kabli w drugą stronę, prawda?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Też się boję ,bo już przepiąłem raz te kable . Jeśli one są tanie (choć nie wiem co to znaczy i ile to jest w tym wypadku tanio ) to u mnie ten Niemiec rządzi !  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Marzec 06, 2018, 20:02
Też się boję ,bo już przepiąłem raz te kable . Jeśli one są tanie (choć nie wiem co to znaczy i ile to jest w tym wypadku tanio ) to u mnie ten Niemiec rządzi !  8)

Oj.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

#2719
http://www.goldkabel.de/index.php/chorus-single-wire.html     Jeśli jego cena jest jak ta w linku to mamy króla dżungli . Jestem pod wrażeniem ....................przeglądam ich ofertę i też jestem pod wrażeniem . Pierwszy raz słyszę o tej firmie . Wszędzie mają podane ceny produktów  i widzę ,że rozstrzał jest olbrzymi . Te które mam to cóś ok 200 euro za komplet ,a te na które patrzę na stronie są już za 2000 euro .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Czyżbyś odkrył dostawcę drutów dla KBL Sound?   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

A wiesz Tomek że się nad tym zastanawiałem, one naprawdę brzmią podobnie . Choć oczywiście są róznice . Ale pierwszy odsłuch i natychmiast  mam skojarzenie o bardzo bliskim podobieństwie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: miniabyr w Marzec 06, 2018, 20:14Jeśli jego cena jest jak ta w linku to mamy króla dżungli . Jestem pod wrażeniem
Jak go kupisz z metra bez wtyków i oplotu to wychodzi zupełnie śmieszna cena.
https://www.highend-audiokabel.de/goldkabel-speaker-flex-schwarz.html
https://www.highend-audiokabel.de/goldkabel-speaker-silver-flex-transparent.html?xoid=m3qdj6t0ql6nlpn6dbslaqkib7
https://www.highend-audiokabel.de/goldkabel-speaker-high-flex.html?xoid=m3qdj6t0ql6nlpn6dbslaqkib7

Ogólnie to jest tania marka w Niemczech, ale nigdy nic od nich nie miałem.

miniabyr

Słuchajcie daje tym drutom moją nominację QJP .Stosunek jakość /cena  jest fantastyczny . Nie doczepiłem się w ani jednym aspekcie do tego co robi z dźwiękiem . Jestem bardzo mile zaskoczony ! Zaznaczam że dotyczy to mojego systemu  i mojej estetyki .   Moja nominacja QJP  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Cytat: miniabyr w Marzec 07, 2018, 16:53Słuchajcie daje tym drutom moją nominację QJP .Stosunek jakość /cena  jest fantastyczny . Nie doczepiłem się w ani jednym aspekcie do tego co robi z dźwiękiem . Jestem bardzo mile zaskoczony ! Zaznaczam że dotyczy to mojego systemu  i mojej estetyki .   Moja nominacja QJP 

Approved by MINIABYR.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski