Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Azur

Twoje zdjęcie Vasa przypomniało mi, że mam gdzieś tą płytę Tripelkonzert z Oistrachem, Richterem i Rostropowiczem. Zanurkowałem do szafy i jest, piękna muzyka. Ale przy okazji wypadło parę innych płyt o których zapomniałem... teraz leci taka perełka. Koncert skrzypcowy Sibeliusa. Płyta niesamowita - dwa wykonania tego samego koncertu, na pierwszej stronie Yehudi Menuhin i  Boult, na drugiej archiwalne nagranie  Georg Kulen i wyklęty Furtwangler. Pomysł pierwszorzędny, na jednej płycie umieścić tak różne dwie interpretacje.Nie wiem z którego roku jest płyta, daty nie ma. Pisze za to, że jest "Mikrorillenplatten" (to pewnie jakaś nowość była) i dopchana jest muzyką po brzegi. Mnie jakoś bardziej rusza ta druga interpretacja. Fajny jest napis na papierowej wkładce, nie znam niemieckiego, ale chyba pisze żeby nie kłaść na siebie więcej niż 20 płyt i nie słuchać przy temperaturze ponad 35 stopni  :)

vasa

Cytat: Azur w Wrzesień 10, 2021, 20:53teraz leci taka perełka. Koncert skrzypcowy Sibeliusa
Piękny koncert.
Jest czymś niepojętym że są miejsca na świecie gdzie lęgną się geniusze. To są często zaskakujące miejsca.
Np my, Polacy, mamy ogromną nadreprezentację świetnych pisarzy i poetów, nieźle radzimy sobie w muzyce natomiast sztuki wizualne idą nam tak sobie (czytaj - kiepsko)
Natomiast Skandynawia to zagłębie muzyki. Jest Grieg, jest Sibelius i Halvorsen. A przecież populacja Skandynawów w XIX w to jakieś drobne wartości były - rzędu kilku milionów.

Azur. Natchnąłeś mnie do wygrzebania płyt z kompozycjami Skandynawskimi i posłuchania ich en masse  :np:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Ja wczoraj bujałem się z Ryszardem, momenty ma nie złe. Sposób nagrania płyt różni się zasadniczo-obie CBS Sony-jedna wybija się zgodnie z zapewnieniem na okładce. Zaratustra gra słabiej może dlatego że to kwadro?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: Pboczek w Wrzesień 26, 2021, 11:26
Ja wczoraj bujałem się z Ryszardem, momenty ma nie złe. Sposób nagrania płyt różni się zasadniczo-obie CBS Sony-jedna wybija się zgodnie z zapewnieniem na okładce. Zaratustra gra słabiej może dlatego że to kwadro?
Uch...
Nie był to łatwy kawałek chleba [emoji52]

Dlaczego sądzisz że kwadro może być przyczyną gorszej jakości?


[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Którą wersje "Obrazków z wystawy" brać?

miniabyr

Oj jest sporo . Spróbuj z tą ! A i tylko pozwolę sobie przypomnieć ,że najbardziej znana  to wersje którą zorkiestrował M. Ravel ! Oryginał był napisany na fortepian !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

Wiem o wersji fortepianowej i symfonicznej i obie mi się podobają.Poszukam wydań, które proponujesz.Dzieki!

wiki

Ja też poszukam, bo także chciałbym mieć....
Bo także bardzo lubię ten projekt....
😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Zastanawiałem się które wykonania wam polecić . To bardzo trudno wybrać jedno najlepsze ! Od czegoś trzeba zacząć i to są moje propozycje. Mam gdzieś na cd wersję na fortepian z S. Richterem , jednak mam wrażenie ,że on nie zwiedza tej wystawy, tylko przez nią przebiega. Wersja na fortepian może być ciekawa w interpretacji jakiegoś innego Rosjanina -ja jednak nie umiem wskazać tej najlepszej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Ok, miniabyr, dzięki....
Poszperam, może na Tidalu posłucham...
Poul_67 mnie zainspirował do poszukiwań....
Kiedyś bardzo chciałem coś kupić ale nie wiedziałem co i odpuściłem temat...
Może teraz się coś kupi.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Tu jest to o co mi chodziło (oby dwa utwory), ale nie wiem jak jakościowo z winylem?
https://allegro.pl/oferta/leonard-bernstein-mussorgsky-pictures-at-an-exh-10500170655

Pboczek

Cytat: vasa w Wrzesień 26, 2021, 12:49Dlaczego sądzisz że kwadro może być przyczyną gorszej jakości?

Brakuje tu zróżnicowania planów, lokalizacje nie są dokładne. Może w kwadro coś by się poprawiło? Tego natomiast że gra to mało wyraźnie zarysowanym dźwiękiem, się nie wyciągnie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 26, 2021, 21:05Brakuje tu zróżnicowania planów, lokalizacje nie są dokładne. Może w kwadro coś by się poprawiło? Tego natomiast że gra to mało wyraźnie zarysowanym dźwiękiem, się nie wyciągnie.
Ciekawe. Zawsze miałem wrażenie że płyty 4x4 są przygotowane bardzo starannie i w stereo też świetnie grają.
Ale przyjmowałem to jako założenie i chyba nigdy krytycznie do tego nie podchodziłem :o
Sprawdzę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Wiesz, może ta płyta po prostu gra gorzej od tej drugiej i nie ma co się doktoryzować.

Ryszard nie specjalnie mnie znudził, ale też nie uniósł. Musi być kolejne podejście, choć z tego co kojarzę to "Śmierć i wyzwolenie" już słuchałem w innym wykonaniu, muszę przegrzebać płyty.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Ramirez - Msza Kreolska  z Danielem Hope...
Rozczarowanie  :( Do Mercedes Sosy z jej brawurowym, spontanicznym i megatonowoenergetycznym wykonaniem Misa Criolla to lata świetlne.

Posłuchać dla wyrobienia opinii warto, kupować absolutnie nie.

masza19

Cytat: masza w Wrzesień 27, 2021, 17:53Posłuchać dla wyrobienia opinii warto
Nie warto.... Nie wytrzymałem do końca  ;D

Kangie


vasa

Tak sobie różnych Schubertów słucham i trafiłem na bardzo świeże podejście do jego pieśni.
Nagrała je niejaka pani Rosemary Standley.
Pani jest oczywiście francuzką [emoji16]
Postanowiła Franza unowocześnić i zrobiła to w sposób który mnie osobiście bardzo do gustu przypadł. Akompaniament został zrobiony zupełnie od nowa natomiast, czego się nieco obawiałem, wokal nie jest rapowany a jedynie pozbawiony niepotrzebnego XIX wiecznego patosu i zbytniej ekspresji.
Płyta odtwarzana z tidala brzmi dobrze jeżeli ktoś ma ochotę na liryczny Ale nie ckliwy wieczór to polecam [emoji450][emoji447][emoji446]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Przyjechały! Środkowa zasłyszana na Audiofilu. Co prawda inne wykonanie. Tamto sobotnie i niedzielne to granie niemieckiej orkiestry dla radia w Monachium. Tutaj grają pod flagą amerykańską i francuską.

Ale zacznę chyba od innej...

Kangie

Równolegle z Koncertem Chopinowskim zapuściłem tę płytę.

Kangie

 U+1F44D

Kangie

 U+1F44D

vasa

Cytat: Kangie w Październik 17, 2021, 10:53
U+1F44D
Doskonałe wykonanie [emoji106]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Doskonałe. Jakość dźwięku jak ze starego, mniej wypasionego radia. Lata 40-ste, basów i szalejących wysokich nie ma i nie będzie, ale jaki klimat! Skrzypek czaruje grą.

Przełączyłem na koncert  Rachmaninoffa Piano Concerto No. 2 in C-minor Op. 18, utwór nr 2: Adagio Sostenuto. I co? Płakać mi się chce. Znajomy walczy o życie. Dzieci straciły matkę. Myślę jakby tu pomóc. Każdy z nas mógł być w złym miejscu i czasie..

ziko369

Cytat: Kangie w Październik 18, 2021, 12:01Każdy z nas mógł być w złym miejscu i czasie
Nie wiem co powiedzieć 😫