Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Masza, będziesz używał do Beldena Eichmanny?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Jeszcze nie wiem. Właśnie pacze po allegru za czymś.

frywolny trucht

I co żeś wypaczył? Chyba też sobie kupię.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Wypaczałem w szafce ten 6m kabel, którego kupiłem z myślą o połączeniu śpulaka na początku śpulowej drogi. A że wszyscy mnie postraszyli, że to do pupy będzie to magnetofon stoi na ołtarzu a tamten długi kabel nic nie robi.
Ale ma Neutriki  ;D Więc je sobie pożyczę do Beldena ;)

frywolny trucht

Tak sobie też pomyślałem, że podepnę śpulaka krótszym, lepszym kablem. Husarii fundnę nową jakość może. Gapię allegro ale Eichmany drogie jak h. Podobują mi się te co nie trzeba lutować. Uważam lutowanie za zło w kabelkologii. Ale to jakiś no name chyba: http://allegro.pl/wtyki-rca-bezlutowe-valab-carbon-rhodium-gdansk-i6567754551.html
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Październik 23, 2016, 19:41
Tak sobie też pomyślałem, że podepnę śpulaka krótszym, lepszym kablem. Husarii fundnę nową jakość może. Gapię allegro ale Eichmany drogie jak h. Podobują mi się te co nie trzeba lutować. Uważam lutowanie za zło w kabelkologii. Ale to jakiś no name chyba: http://allegro.pl/wtyki-rca-bezlutowe-valab-carbon-rhodium-gdansk-i6567754551.html
Nie bierz tego. Po włożeniu w gniazdo masz je przyspawane na stałe. A że bez lutowania, skręcane, to boisz się pociągnąć. Taki trik, taka sytuacja. Kiepskie są.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Cytat: masza w Czerwiec 25, 2016, 14:13
Ja zawsze zapominam i finał był taki, że zamiast odkręcać dociskałem jeszcze mocniej i kapota przy odpinaniu kabli zawsze była. Nie jestem fanem tych dokręcanych ale fakt, że zapewniają najlepszy styk.
Ja tak zawsze myliłem odkrecanie i zakrecanie wtykow przy odpinaniu ze w koncu mi sie kabel ukruszycł
Cytat: masza w Czerwiec 25, 2016, 10:59
Cytat: gratefullde w Czerwiec 25, 2016, 10:58Fajny ten Balden.

Głośnikowy czy IC?


Wysłane z mojego ZTE BLADE V7 LITE przy użyciu Tapatalka


Melepeta

Ja używam tych. Tylko do Beldena musiałem wyjąć te gumki czerwoną i białą. Belden za gruby i nie mieścił się.

http://allegro.pl/wtyk-rca-amphenol-acpl-2szt-1421-i6569842777.html
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Cytat: amati74 w Październik 23, 2016, 19:56
Głośnikowy czy IC?

Jeden i drugi u mnie wypadł świetnie.
Za te pieniądze rewelka.

frywolny trucht

Trochę Was nie rozumiem. Posiadam zakręcane kable i nie mam pomysłu jak je ukręcić. Przecież jak je zaciskasz tym bardziej się nie obracają. Dopiero w drugą stronę łapią luz  :o Zaraz. Nie mówcie, że kręcicie kablem, a nie obejmą zaciskową. Wtyki na śrubkę mnie tez nie przerażają. Nie ciągam za kabel tylko za wtyk.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

No te, które ja miałem, to porażka była. Mam je gdzieś w szufladzie jeszcze. Za kabel nie ciagne ale gdy się zakleszcza w gnieździe to łatwo coś wyrwać ciągnąc.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Te mi się podobają bo mają "symetryczny" punkt lutu sygnału i masy. Są zbliżone w zamyśle do XLR, czyli maksymalizacja symetrii przesyłu: http://allegro.pl/2szt-wtyk-rca-z-miedzi-cute-do-8-5mm-fvat-i6122075405.html Ale to pewnie też jakaś podróba, dziadostwo? Nie znam się producentach wtyków za bardzo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Zakręcane czasami potrafią tak się przyciąć, że rencami ich ani w jedną ani w drugą. WBTy kiedyś kluczem hydraulicznym musiałem potraktować. O mały włos w Accu 450 bym gniazd nie pourywał  :o
No nie lubię ich i już

kawosz

U mnie Ondrej zastosował zakręcane Prolinki . Pancerne są ale da się żyć :)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: frywolny trucht w Październik 23, 2016, 20:15Te mi się podobają bo mają "symetryczny" punkt lutu sygnału i masy. Są zbliżone w zamyśle do XLR, czyli maksymalizacja symetrii przesyłu: http://allegro.pl/2szt-wtyk-rca-z-miedzi-cute-do-8-5mm-fvat-i6122075405.html Ale to pewnie też jakaś podróba, dziadostwo? Nie znam się producentach wtyków za bardzo.

A spróbuj, opowiesz coś o tej "wersji" Eichmanna :) 

albo wybierz oryginał
http://dc-components.eu/klei-cooper-harmony-plug-4-sztuki-klei-innovations-copper-harmony-phono-rca-plug.html

EDIT: widzę, że już znalazłes na allegro. Próbowałem srebrne, te droższe i jest bardzo dobrze,
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Owszem, pisaliśmy juz o tym w watku diy przy okazji kabli piotratychy
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC


elem

A wiecie co się z tymi srebrnymi stało? Pies Piotrka je zeżarł ( prawie) :)  Było nie odlutowywać do następnych prób... >:(   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Ukleje też mi się widzą. Tylko to lutowanie  ::)  Ogólnie wiem jak powinny wyglądać wtyki, ale nikt chyba takich nie produkuje. Sam muszę zacząć. Frywolny wtyk RCA  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

No ale dobra. Jakiś kompromis powinien być. Bierę ukleję. Przydałaby się instrukcja jak je lutować. W linku elema piszą, że jakaś gwiazda? Wow  :o

Acha. Mam Amphenole (chyba) w swoim starym Albedo  Blue. Nie lubię. Trzeba było kombinerami odchylać listki masy, żeby lżej wchodziły, bo groziło urwaniem gniazd we wzmaku, a jak chciałem je ( wtyki) rozkręcić- umarłem trzy razy. Do tego dochodzi moja osobista faza z symetrią  i już wiadomo, że nie chcę powtórki z rozrywki ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Październik 23, 2016, 21:25Bierę ukleję.

Czekam na recenzję bo jak mi przypasuje to tych Beldenów będę strugał siedem par  :o
Aż nie przegnę  ;D

Melepeta

A słuchałeś tego grubego szarego?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Wszystkich słuchałem.
Wszystkie miały bardzo dobra barwę. Ten biały jedynie trzymał scenę między kolumnami i nie pozwalał jej się rozszerzyć.
Chyba, że głupio gadam? Tak go odebrałem u siebie.