Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74


gratefullde

Ładnie Arku to wyszło. A jak słyszysz?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 28, 2016, 19:54
Włóż pomiędzy jakiś izolator na próbę. Najlepiej pod cały rząd źródeł. Czyli poziomo, między lewym i prawym kanałem poszczególnych wejść. Nie wiem, jakąś tekturkę oklejoną taśmą izolacyjną. I posłuchaj. Przy czym u mnie pewna destrukcja pojawiała się po jakimś czasie. Szybciej było słychać poprawę, czyli po włożeniu przegrody. Druga sprawa- przesłuchy. U mnie na wejściu CD po odkręceniu gały do połowy, było słychać włączony do innego wejścia dekoder telewizyjny. Po odizolowaniu- spokój. Nie wiem, może mam popaprany wzmak, albo coś się w nim piertoli, że tak reaguje?
Tak czy inaczej chcialbym zmienic gniazda w cd bo te state jakos sie kiesko trzymaja a jeszcze są troche rozgięte przez wtyki rca a jak wloze jeszcze izolator to dopiero rozegnie mi gniazda .

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Październik 28, 2016, 23:07Ładnie Arku to wyszło. A jak słyszysz?


Składam teraz do kupy całość. I kurwica, bo zabrakło kabli, żeby było tak jak chcę. Wrrrr
Acha, sprawdziłem przewodzenie metalowych obudów . Obudowa Rean przewodzi, obudowa wypasionych Profigoldów przewodzi i no name ze sprężynką też przewodzi. Stare PRL-owskie kable były pod tym względem lepiej pomyślane.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dobre bo polskie. Eichman płakał z wyrzutów sumienia gdy rżnął polską myśl techniczną  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

#155
Mam kilka kabli do polutowania.Leżą już u mnie od kilku miesięcy, ale jakoś nie mogę się zabrać, bo średnio mi to wychodzi.Może ktoś, kto robi to lepiej ode mnie wykona (nie za darmo)  taką usługę?

frywolny trucht

Pogadam z córką  ;D
Tymczasem Belden wymiata. Gra bardzo odważnie, aż się go boję :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Brązowy robi fajną robotę a i pomarańczowo-czarny coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Wygrzewa się cycuś?  :o

wojtek41

Cytat: paul_67 w Październik 29, 2016, 17:47Może ktoś, kto robi to lepiej ode mnie wykona (nie za darmo)  taką usługę?
Też bym się na to pisał...)

MAC

Zróbcie zrzutkę na mocniejsze denka od alpag to Wam wyspawam.



Ale jak ja Wam wyspawam!  ;D


wojtek41

To po wiela się zrzucamy..?  ;D ;D ;D

wojtek41

A może ci swoje pożyczę..?  :D

MAC


wojtek41

 ;D ;D ;D
Zminusowane plusy  ;D

frywolny trucht

Podłączyłem Beldena pod CeDeka i waryjacja. Pewna senność, stonowanie, oddalenie, zmieniły się w dynamiczny spektakl tu i teraz. Efekt jest trochę podobny do miejsca pobytu w czasie koncertu rockowego. Jesteś na końcu, daleko od sceny, wszystko słyszysz, ale jest to uśrednione. Ale jak staniesz pod sceną, jak ebnie basem, ukłuje gwizdkiem... Podłączyłem pod Husarię i jeszcze większe szaleństwo  :o +2 do Gain  :o Tu chyba aż do przesady, niektóre płyty brzmią trochę jakby miały wściekliznę  ;D Fajna scena, wybrzmienia, wrażenie, że dzieje się wszystkiego więcej i mocniej. Magia.
Zastanawiam się jednak, czy to na dłuższą metę nie zmęczy, ale póki co... japa się cieszy. Moc doznań  ;D
Takie urfa nic, kawałek przewodu  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A już wiem dlaczego gramofon bardziej. Bo wiecie na jakiej wkładce gram. Na wściekłej  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Jakie wtyki przyspawałeś ? Ukleje?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Tak. Starałem się o pełną symetrię. Zróbię jeden zestaw na tańszych WBT i zaaplikuję kierunkowość, żeby sprawdzić co się dzieje. A tak w ogóle jeszcze magnetofon trzeba okablować i słuchawkowca. Łooo, dobrze, że jest 500+   ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

No właśnie ja wyspawałem dwa, do dwóch źródeł i szczerze mówiąc to się obawiam pociągnąć nimi resztę do monobloków żeby nie przegiąć.

elem

Miałem kabel piotrektychy (srebro)  ze srebrnymi uklejami i na początku tez było dość nerwowo i wyrywnie.
Po kilku dniach przekaz lekko złagodniał albo się przyzwyczaiłem :) Mówcie co chcecie, patent Eichmanna "gra" :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Piotrek robi fajne kable. Miałem dwa od niego, dwa skrajne. I mówcie co chcecie ale grały po prostu inaczej. Jak ktos tego by nie usłyszał to niech się zajmie raczej kinematografią lub filatelistyką ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

No właśnie. Dawno nie było Piotra. Ugrzązł w warsztacie? Ciekawe na jakim etapie jest obecnie ze swoimi eksperymentami?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: elem w Październik 29, 2016, 20:07Mówcie co chcecie, patent Eichmanna "gra" :)

To może zanabyć te ukleje jak może być słyszalnie lepiej niz na plebejskim Neutriku?  :o

ahaja

Van Damme Silver Session Lo-cap55.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe