Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

#225
One nie są miedziane, tylko miedziowane niestety.
"2-fache Red Copper Beschichtung von Stecker und Gehäuse"

MAC

No to uj z nimi  ;)
A widział ktoś całe z miedzi?  :o

rudy-102

Furutech FP-126 ma pina z miedzi.

MAC

#228

frywolny trucht

Poprawiłem babola. Napisałem że mosiądz nie przewodzi. Zgroza  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

Cytat: amati74 w Październik 31, 2016, 00:08
Ok pospawałem drugi komplet kabli vandame gra to fajnie i jakby przybyło basu troche  a fortepian gra jak by stał unie w salonie ,jest wypełnienie którego mi brakowało , moze tor mam z niskiej polki ale dla mnie gra pięknie .

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Ale to masz połączenie gramofon -pre-wzmacniacz. Tak? A próbowałeś w innej konfiguracji?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

MAC

Jak już jesteśmy przy kablologii to właśnie sobie przypomniałem o wstydliwym kawałku druta  :-[



A po SME został mi VDH MC D-501



No to chyba trzeba go zaaplikować tu




pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Październik 31, 2016, 17:20
Poprawiłem babola. Napisałem że mosiądz nie przewodzi. Zgroza  :o

Chyba jednak przewodzi. Proponuję wziąć omomierz i sprawdzić samemu :) .

amati74

Cytat: jarojaw w Październik 31, 2016, 17:41
Cytat: amati74 w Październik 31, 2016, 00:08
Ok pospawałem drugi komplet kabli vandame gra to fajnie i jakby przybyło basu troche  a fortepian gra jak by stał unie w salonie ,jest wypełnienie którego mi brakowało , moze tor mam z niskiej polki ale dla mnie gra pięknie .

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Ale to masz połączenie gramofon -pre-wzmacniacz. Tak? A próbowałeś w innej konfiguracji?

Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalka
Narazie mam podłaczone cd do sluchawkowca FCLII ktory ma przelotke w ktora wpiolem kable i podiąłem do integry . Zamierzam jeszcze zrobic dwa komplety jeden do gramofonu i drugi z phono pre do integry/sluchawkowca

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Melepeta

Pomierzyłem syfmiarką 8402. Ma jakieś 6,6mm średnicy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kawosz

Ja mam takie zakręcane w 8402

frywolny trucht

Dziś odebrałem ostatnią przesyłkę. Wtyki WBT ( 130 zł za 4 szt.). Oczywiście nie omieszkałem sprawdzić co i jak przewodzi prąd. Otóż wtyk WBT ma czarną osłonę, która nie przewodzi. Tylko co z tego, skoro to pozłacane na końcu to przestrzeń po której swobodnie lata sygnał masy przez całą długość wtyku?  :o Z kolei ten srebrny wtyk ( co to za firma? ktoś poznaje?) ma ekranowaną masę od obudowy, a ta przewodzi. Wg mnie spora niekonsekwencja. Ukleja zdecydowanie wygrywa jak dla mnie. Nie ma jak dotknąć, żeby coś przypadkiem nabroić. Wszystko jest ekranowane, osłaniane- perfekcyjnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Dobrze szanujący się producent nie zostawi kawałka metalu wiszącego w powietrzu. Ta część nakręcana zapewne dla 'ładności' jest pociągnięta jakąś farbką, ale gwint wewnętrzny powinien mieć kontakt elektryczny z masą.

frywolny trucht

Był sobie wtyk WBT. Stracił na funkcjonalności- nie zaciska się już na gnieździe RCA. Stracił na urodzie. Zyskał na izolacji. Jego obudowa już nie przewodzi.

p.s. Lutowanie go, jeśli chodzi o sygnał jet dużo trudniejsze i wymaga większej precyzji niż w uklei.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ale... dźwięk przewodzi? ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: frywolny trucht w Listopad 04, 2016, 18:48Stracił na urodzie

Kup że se chopie termokurczkę a nie izolacją całą przystojnośc tej biżuterii zokropniłeś  :o ;D

frywolny trucht

Nie podłączałem, ale miernik mówi, że jest OK.  No już szukam odpowiedniej opaski. W chacie mam za małe, a chciałem doprowadzić robotę do końca :) Esteci urfa  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Tak się zastanawiam. Ten Belden jest cynowany, czy podgrzewanie mu nie zaszkodzi aby?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Podgrzanie czym? Lutownicą?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Zapalniczką, by obkurczyć opaskę termokurczliwą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Listopad 04, 2016, 21:27Zapalniczką, by obkurczyć opaskę termokurczliwą.

Kup sobie hot gun za 30zł w markecie budowlanym, a nie będziesz zapalniczką topił koszulkę.

Melepeta

O to to. Ja mam takie cudo do obkurczania.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.