Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: rudy-102 w Maj 25, 2019, 19:21
Cytat: AudioAddicted w Maj 25, 2019, 18:34Belden 9497. Też go lubię
A u mnie się nie wpasował. Za bardzo gasił dźwięk.

Możesz rozwinąć "gasił dźwięk"?

rudy-102




Cytat: AudioAddicted w Maj 25, 2019, 19:38Możesz rozwinąć "gasił dźwięk"?


Mniejsza precyzja przekazu, bardziej miękki bas. W odpowiednim wątku o tym kablu są pewnie moje stare wpisy. Musiałbym poszukać co wtedy napisałem.


tomekkk1

Nie trzeba, to wiele mówi - ja odbieram go jako delikatnie cofający średnicę - co z Audio Nirvana jest przydatne, ale nie mam uwag co do precyzji :)

wiki

Cytat: drizzt w Maj 25, 2019, 18:34
Beldena też miałem.. zaprawdę powiadam Wam Van Damme Professional itd..
Polecasz, a piszesz, że nie ma różnicy....? 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

drizzt

A jaka ma być różnica? Co ty dziecko jesteś? :o ten jest tani, giętki, ładny i łatwy do oprawienia.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

wiki

Cytat: drizzt w Maj 25, 2019, 21:16
A jaka ma być różnica? Co ty dziecko jesteś? :o ten jest tani, giętki, ładny i łatwy do oprawienia.
Ja natomiast polecam wszystkim Westerna, choć już na nim nie gram.
Też tani giętki i nie wiem czy ładny.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

9497 wsadziłem na okablowanie wewnętrzne moich Pioneerów CS-63DX. Bardzo fajne kabelki w tej cenie. Kiedyś używałem ich podwójnie jako głośnikowych, ale zostały wyparte przez lepsze konstrukcje.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

drizzt

Cytat: wiki w Maj 25, 2019, 21:20

Ja natomiast polecam wszystkim Westerna, choć już na nim nie gram.
Też tani giętki i nie wiem czy ładny.... 😀


Miałem go kiedyś ale kilkudziesięcioletnie kable niewiadomego pochodzenia jakoś mnie nie kręcą ;)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

gratefullde

Kochani, u mnie Telurium, świetne kabelki i nie kosztują majątku. A KBl pobiły i Neotechy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Maj 25, 2019, 22:13
Kochani, u mnie Telurium, świetne kabelki i nie kosztują majątku. A KBl pobiły i Neotechy.

Tylko, że jeden metr Tellurium Q Black II kosztuje ponad £100, gdzie ja Beldena mam za £35. Za metrów dziesięć. Nie ta liga, ale sam rozumiesz - stosunek jakości do ceny nie do pobicia... ;)

Hubertrs

Cytat: wiki w Maj 25, 2019, 21:20
Cytat: drizzt w Maj 25, 2019, 21:16
A jaka ma być różnica? Co ty dziecko jesteś? :o ten jest tani, giętki, ładny i łatwy do oprawienia.
Ja natomiast polecam wszystkim Westerna, choć już na nim nie gram.
Też tani giętki i nie wiem czy ładny.... 😀

Westerna nie sluchalem ale mialem zachwalane duelundy i po za fajnie kontrolowanym basem to nic mnie w nich nie ujelo, za to albedo monolithy to byla milosc od pierwszego uslyszenia

tomekkk1

Cytat: Hubertrs w Maj 25, 2019, 23:19milosc od pierwszego uslyszenia

Mam tak z kablem nierzadko hejtowanym, krytykowanym i szeroko omijanym - VDH CS-122 ;D

Hubertrs

Kabelek trzeba ladnie wpasowac w system, u jednego zagra u innego nie, a czasem kazdy zagra tak samo

tomekkk1

To też. Inna sprawa polega na tym że łatwo kupić podróbkę, gdzie znajduje się zwykły miedziana, cynowana wiązka (bez węgla) - po czym obwieszcza się światu jaki to kijowy kabel...
Sam otrzymałem taki kabel - na fotach eBay był ori:



A przyszedł fake:





- sprzedawca oczywiście pożegnał się z kontem ;)

amati74

Ja mam QED reference i jestem happy user

amati74

Myślę że firma QED jest godną zaufania firmą. Produkującą kable z najwyższą starannością

tomekkk1

Miałem kiedyś interkonekty QED Qunex2, wtyki zmienione na WBT - zostały w rodzinie. Obecnie mam kondycjoner tej firmy :)

amati74

Cytat: AudioAddicted w Maj 26, 2019, 00:17
Miałem kiedyś interkonekty QED Qunex2, wtyki zmienione na WBT - zostały w rodzinie. Obecnie mam kondycjoner tej firmy :)
W moim systemie QED Reference  jest wystarczajacy. Oczywiście biorąc za wyznacznik akustykę pomieszczenia odsłuchowego

wiki

Cytat: AudioAddicted w Maj 25, 2019, 23:26Mam tak z kablem nierzadko hejtowanym, krytykowanym i szeroko omijanym - VDH CS-122
Miałem jak jeszcze był zielony...
Wtedy to był zachwyt... Zawsze go będę dobrze wspomninał...
W dobrej cenie w stosunku do jakości też są ZuAudio na rynku wtórnym.... Miałem Libteca... Też fajny kabelek...
Teraz gram na Neotechu w przeplocie... Jeszcze tylko szukam ferrytów do niego... 😀
Coś oczywiście bym zmienił... ale aby coś sensownego kupić to ceny są już kosmos.... To już lepiej wydać na płyty albo nawet sprzęt....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Tymczasem sieciówki. Składniki zupy:

Kabel przewód zasilający Belden 19364 - ten czarny na zdjęciu- 18 zł za pół metra. Fajnie elastyczny choć całkiem grubasek:
3 żyły po 2,08mm
Technologia Beldfoil - ekran z taśmy poliestrowej zespolony z taśmą aluminiową zapewniający 100% pokrycia
10 mm średnicy

przewód zasilający Belden 83803- ten czerwony- 69 zł za pół metra- bardzo sztywny, nieprzyjemny.
3 żyły po 3,3mm
Każda żyła wykonana z 7 przewodników z litej miedzi(cynowanej), skręcone wokół wspólnej osi.
Technologia Beldfoil - ekran z taśmy poliestrowej zespolony z taśmą aluminiową zapewniający 100% pokrycia
Drugi ekran z cynowanej plecionki miedzianej, o pokryciu 85%
9 mm średnicy
Izolacja wykonana z teflonu (FEP)

i jakieś bardzo fajnie wykonane wtyki no name z tej aukcji ( przewody wyżej wymienione też od tego sprzedawcy): https://allegro.pl/oferta/wtyki-zasilajace-audio-komplet-zlocone-rodowane-7531898795?snapshot=MjAxOS0wNS0yMVQxMTo0Mjo0MC4xNjNaO2J1eWVyOzc2MTQzZDY2OGNhMWMyMWU2NDRkNTRkNTZlNGI4MTAyMGQ3YjVjYTU5M2M2ZmQ0MTZkNjA0ZTNhMjgyZGE2ZGQ%3D

Wchodzą dość ciasno w gniazda. No to składamy...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Gdy Janusz Biznesmen próbuje ci sprzedać przewód.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Maj 26, 2019, 19:22
Gdy Janusz Biznesmen próbuje ci sprzedać przewód.
Nie mam uwag.... jest elegancki .
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: frywolny trucht w Maj 26, 2019, 19:22
Gdy Janusz Biznesmen próbuje ci sprzedać przewód.
Łoł.
Z puszką[emoji23]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ale ty nie potrzebujesz takiej długości, chcesz dodać wtyk kątowy i jesteś ciekawy na ile cię zerżnął.

https://www.tim.pl/przewod-sterowniczy-bit-500-cy-2x1-0-300500v-s54335-bebnowy

2,57 zł/m
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93