Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Dziś posłuchałem dłużej i muszę szczerze przyznać, że gra bardzo, bardzo ładnie. :) B. Marsalis  "Eternal" z CD z piękną barwą i przestrzenią. Moja stara yamszka 1030, daje radę co mnie cieszy. :) Jednak z winyla najprzyjemniej. A jazz z tego wzmacniacza brzmi zajefajnie... ;)
Poszperałem w internetach i wyszło mi, że to model z 2006 roku.

wojtek41

Aha, pod kolumny muszę zrobić/ kupić podstawy na wysokość 30 cm.
Tak przy okazji jakie kolumny byście polecali tak  100+ db ? To nie jest priorytet na dziś, tylko powiedzmy że drogowskaz  :D

Piterski

Electro Voice Interference Delta, skuteczność 97 dB.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wojtek41

No tak. Ostatnio w modzie  :D

wojtek41

Szperam w internetach i wychodzi mi ,że lampa Mazda Valve Pen45DD to produkcja angielska z 1948 lub 1949 roku. Cholera, wiecie coś o tym ?

Piterski

Mam nadzieje posłuchać Tanoya u Maszy, ale za EV warto się rozglądać bo naprawdę rzadko ta kolumna pojawia się w sprzedaży i kilka osób w kraju na nią poluje.
Ja jak tylko ją znalazłem we Włoszech to, co do mnie nie podobne, od razu zadzwoniłem do znajomego Włocha by skontaktował się z sprzedawcą i nagrywał temat. Tydzień później nie miał bym już po co jechać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wojtek41

Wczoraj gdy kupowałem wzmacniacz były podpięte właśnie Tannoye. Powiem szczerze, słabo to połączenie wypadło...Tak sobie wstępnie zamówiłem te kolumny w przypadku sprzedaży przez właściciela :)
Tylko jak na razie zbytnio nie ma ochoty się z nimi rozstać :(
Za EV, się rozglądnę ;)

wojtek41

Teraz mam prostowniczą RCA Jan 5U4GB.


wojtek41

Fajna, ale zmieniam na Sylvania 5U4GB.  :)
Testujemy...)




lok

Poszukaj eml 5u4g swietna prostownicza.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wojtek41

#35
Pierwsze wrażenia po obcowaniu z Sylvanią jest jak najlepsze. Mam wrażenie, że wzmacniacz wziął kolumny za pysk i nie pozwala im na złe granie. Poprawiła się średnica, stereofonia i w dużej mierze znikła nadmierna ostrość w większości wcześniejszych przypadków. Czyli jest znacznie lepiej. :) Sansui tańczą jak im Mizushima zagra :D
Teraz słucham po cichutku.... ;)

wojtek41

Cytat: lok w Czerwiec 01, 2016, 21:48Poszukaj eml 5u4g swietna prostownicza.
Poszukam  ;)

wojtek41

O tej porze dzieci i ryby śpią, więc powiem po cichutku. Ten wzmacniacz gra zajebiście. :)
Natomiast nad kolumnami, będę się musiał pochylić.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

No i gratulacje z okazji wzmacniacza :-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Podziękować. :)  Mam cichą nadzieję, że znajdzie się ktoś kto także posiada sprzęt tej firmy. Fajnie by było... ;)

wojtek41

Cytat: gratefullde w Czerwiec 02, 2016, 22:31O jakich myślisz?
Najszybciej i najprościej jest wysłać do Sonus Oliva. Lub szukam innych, ale tylko z możliwością odsłuchu.
Na początek wybiorę wysyłkę do A.Witka.

wojtek41

Dziś testuję połączenie wzmacniacza z pradziadkiem Revoxa F 36. Z góry zakładam, że wypadnie dobrze a nawet bardzo dobrze  ;)

MAC

Wojtek, rozkręcałeś już gadzinę?
Warto kondensatory wyjściowe dać uczciwe jeśli juz takie nie siedzą.

wojtek41

Hmm, do urlopu czyli przez najbliższy miesiąc, tylko się poznajemy. Rozbieranki, macanki  po nim... :)
A połączenie ze śpulakiem...bajka... :)

wojtek41

Czy jest jakiś zamiennik dla Mazdy Valve PEN 45 DD ? 


wojtek41

Dzięki. Zapisane w kajeciku  :)

wojtek41

Mam zerowy zapas lamp 88. Znalazłem jedynie parkę Tesli E88CC / 32. W porównaniu z Valvo, mniej zakłóceń na wysokich, trochę więcej basu i mniej przestrzeni miedzy kolumnami. Tu Valvo ma masę powietrza. Tesla gra bardziej środkiem. Całkiem sympatyczna lampa  :)  Zamówiłem polecanego Philipsa i licytuję też wersję SQ.
Tak się zastanawiam, które jeszcze z 88 sprawdzą się w tym wzmacniaczu ?

MAC

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 17, 2016, 21:03które jeszcze z 88 sprawdzą się w tym wzmacniaczu ?

Najpierw kup zwykłe Amperexy BB a jak wpiszą się w Twoje brzmienie to zapolujesz na takie same ale wersję z d getterem.


Gdzie jest bardzo mi przykro Sidorowski  :o >:(