EDIFIER W830BT BLUETOOTH

Zaczęty przez frywolny trucht, Marzec 07, 2020, 18:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Słuchawki BT z kablem mały Jacek- mały Jacek ( gdy bateria się rozładuje można słuchać przewodowo). 350 zł. W zestawie jest przewód USB ( micro USB wchodzi w nausznik), oraz rzeczony Jacek. Na allegro widziałem cwaniaczków piszących, że Jacek dodatkowo i wołających stówę więcej.

https://www.edifier.pl/product-pol-107-Sluchawki-Edifier-W830BT.html

"Bluetooth 4.1 z aptX oraz NFC
Pojemna bateria (do 95h pracy przy jednym ładowaniu)
40 mm neodymowe magnesy
Te słuchawki audiofilskie mają nowoczesny design
Sterowanie na muszlach słuchawek
Słuchawki Bluetooth mają ergonomiczne nauszniki, pokryte delikatną skórą
Słuchawki do komputera można złożyć w celu ułatwienia transportu (opakowanie transportowe dołączone do zestawu)
Słuchawki Bluetooth Edifier W830BT mają możliwość sparowania 2 urządzeń na raz.
Natężenie dźwięku:
96dB
SPL (Sound Pressure Level):
20Hz-20kHz
Impedancja:
24 Ohm
Zasięg Bluetooth:
10m
Rodzaj połączenia:
Bluetooth 4.1"

Kupiłem je ( nowe) bo dotąd tanie słuchawki chińskie pozytywnie zaskakiwały. W internetach sporo pozytywnych recenzji. Chyba im- tym recenzentom z bożej łaski- słoń głowę nogą zmiażdżył. Tym więc razem dno i wodorosty. W trybie BT dudnią bez sensu i mają podbitą górną średnicę. Tonów wysokich nie zaobserwowano. W trybie kablowym jest jeszcze gorzej .JEszcze bardziej dudnią, a balans przesunięty jest na lewy kanał. WTF?  :o :o :o Słuchawki kupione tydzień temu, pograły kilkanaście godzin, nic nie wróży zmian w odbiorze.

Koniec testu [wulgaryzm].
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dobra. Nie będę taki. Poznęcam się jeszcze nad nimi. Materiałówka jest bardzo dobra, szczeliny, spasowanie- super. Gdy przyszły, było nieco zimne i coś nad prawym nausznikiem okrutnie skrzypiało. Ale przestało. Pytanie, czy nie będzie skrzypieć na zewnątrz, podczas chłodniejszych dni?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ciiekawostka. Słuchawki są określane jako zamknięte, lub półotwarte. Mają na górze coś co wygląda jak port Bass Reflex. Ciekawe jest to, że słychać z niego muzykę, ale po zatkaniu go, nie ma żadnej różnicy w dźwięku, który słyszymy. Co za pies?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wielkość nauszników. Takie nie wiadomo co. Moja żona ma małe małżowiny i ona je mieści. Ja mam większe i płatek małżowiny jest przygnieciony. Czyli takie trochę wokółuszne, a trochę nauszne. NA zdjęciu porównanie wielkości Edifierów z HD 598
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Podsumowując. Nie wiem co lepszego na BT można dostać na rynku w tym budżecie, ale jeśli nie masz więcej kasy, kupiłeś/ dostałeś je i nie bardzo masz jak zwrócić jest pewnie rozwiązanie by wyjść z tego bagna i móc słuchać muzyki bezprzewodowo. Trzeba skombinować na smarkfona apkę z korektorem. Żaden domyślny schemat pasować nie będzie. Czyli powinien mieć manualną regulację. Trzeba pierdyknąć ostro w dół okolice 230 Hz i pobawić się prawym skrajnym ( bas). I tak można funkcjonować, ale obiektywnie te słuchawki są tonalnie zupełnie spierdzielone.

Poza tym na plus jest długi czas grania na baterii, nic nie szumi, ładnie trzyma połączenie ze źródłem dźwięku na BT.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93