Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: amd787 w Listopad 25, 2015, 21:24
czy bardzo precyzyjne to bym gdybał ale może i tak ? Jeśli chodzi o precyzje to słucham czasem Sennheiser HD800 tam jest szczegółowość i precyzja .
Tak K702 i inne modele ja uważam za. dobre nie bardzo dobre .Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja nigdy nie mówiłem, że te słuchawki są lepsze od HD800. Tak już wyżej pisałem słuchałem kiedyś k701 i mnie zachwyciły. K712pro mają być od nich trochę lepsze. Jak przyjdą i posłucham u siebie to będę wiedział. Poza tym dużo zależy od wzmacniacza.

amd787

Dużo zależy od wzmacniacza ,ale mam nadzieję że się nie rozczarujesz, [emoji3]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

rudy-102

Cytat: amd787 w Listopad 26, 2015, 12:43Dużo zależy od wzmacniacza ,ale mam nadzieję że się nie rozczarujesz,
Jeśli tak to sprzedam dalej.

rudy-102


frei

rudy-102, i jak te K712 PRO? Jest duża różnica w stosunku do K701? Bo pisałeś, że kiedyś słuchałeś i tych. Pytam, bo od paru lat używam K701 i zastanawiam się już powoli nad jakimś upgradem :)
A słucham sobie na: Vienna Acoustics Liszt / AKG K701 + Yamaha A-S3000 + CD NAD 546 / Teac TN-300 (AT440MBL) / Bluesound Node 2 (Tidal) + DAC Hegel HD20 + Kable: Nordost Purple Flare / RCA Audioquest Colorado / XLR Audioquest Earth / Melodika MDP20

rudy-102

W zasadzie chciałem założyć o nich nowy wątek. Zbieram myśli :).


Keef98

#157
Mam pewien problem. Niektórzy nauczyciele mają pobłażliwy stosunek do nauczania albo gadają o niczym lub o polityce czy swojej rodzinie - nie ukrywam, że nie chcę tego słuchać. Polecicie pchełki na BT za przyzwoite pieniądze? Zawsze mam na szyi moje AKG, więc raczej nie zauważą pchełek na BT, ale wolałabym, aby były w miarę mało rzucające się w oczy. Mają współpracować z iPhonem.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Bardzo fajne słuchawki, właśnie słucham. Szczerze polecam. )


Piterski

Czy są za rozsądne pieniądze słuchawki, które dają uczucie podobne do odsłuchu jak z kolumn czyli nie z dźwiękiem w środku głowy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 27, 2017, 23:19Czy są za rozsądne pieniądze słuchawki, które dają uczucie podobne do odsłuchu jak z kolumn czyli nie z dźwiękiem w środku głowy?
Czy takie słuchawki w ogóle istnieją, niezależnie od pieniędzy?
I co to są rozsądne pieniądze?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Raz, że jak się nie osłuchało słuchawek, nie oswoiło, to rzeczywiście zwraca uwagę. Dwa, są słuchawki, które budują bliską scenę, a są takie, które wycofują ją. Rozbudowują plany, tworzą wielopłaszczyznową strukturę. No i trzy, na słuchawkach nie trzeba tak naparzać, żeby dobrze usłyszeć złożoność struktury nagrania. To jest istotne w muzyce z dużymi skokami dynamiki.
Chyba, że ktoś słucha na kolumnach w bunkrze atomowym i żadne pierdoły ze świata zewnętrznego nie przeszkadzają w cichszych momentach.

I na koniec. Słuchając na słuchawkach spokojnie audiofil da radę się poryczeć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Właśnie słucham na słuchawkach i mam ochotę ryczeć :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

#164
Jako miłośnik słuchania muzyki na słuchawkach, "słuchawkowiec" z 30 letnim stażem czuje się w obowiązku naprostować podstawowy problem słuchawkowych nuworyszy - sposób budowania przestrzeni. Otóż słuchawki moi drodzy nigdy nie zagrają jak kolumny i jeżeli ktoś szuka takiego 1:1 odwzorowania to niestety, zawsze się zawiedzie. Słuchawki potrafią zagrać z przestrzenią i rozmachem, tak jak Staxy na przykład, potrafią tez grać w sposób bardzo intymny i bezpośredni, jak Grado. Zawsze jednak będzie to tylko namiastka tej prawdziwej, "kolumnowej" przestrzeni. Ja po latach zdałem sobie sprawę, że w słuchaniu na słuchawkach wcale nie chodzi o to, by system udawał to, co znamy z odtwarzania muzyki przez kolumny. To trochę tak jak mit muzyki odtwarzanej "jak na żywo" - na żywo to jest na żywo, w klubie, sali koncertowej a nie w domu. Słuchanie na słuchawkach daje niesamowitą frajdę z bezpośredniego, bliskiego uczestnictwa w muzycznym spektaklu. Pozwala wniknąć w specyfikę nagrań, usłyszeć wszystkie realizatorskie smaczki, poczuć emocje wokalisty. O to w tym wszystkim chodzi moim zdaniem.
Trzeba tez pamiętać, że człowiek potrzebuje chwili czasu żeby się do słuchawek przyzwyczaić. Nie można ferować wyroków po dwóch godzinach, czasem i dwóch tygodni mało żeby poprawnie ocenić co tam się słyszy i czy to się nam podoba. Dobrze jest mieć w domu kilka par słuchawek - ja mam Staxy, Audeze, dwa razy Grado i jakieś tam inne Sennheisery ale  staram się jednego dnia słuchać tylko jednej pary. Takie Grado RS1 na przykład, założone zaraz po Staxach są nie do zniesienia. Ale na drugi dzień, Staxy założone zaraz po Grado są nudne i matowe. O Audeze nie wspomnę, bo one wymagają zażywania proszków przeciwbólowych ale grają właściwie tak jak Magnepany... I weź tu człowieku wybierz jedną parę na całe życie... To niemożliwe.
Odpowiadając jednym zdaniem na pytanie Piterskiego - (w pewnym sensie i pewnym przybliżeniu) są. Kup Grado, minimalnie model 325e (nie -i czy is), choć lepiej RS1 (bez znaczenia czy -e czy -i czy bez literki). Te słuchawki grają ze wszystkiego - smartfona, kuchenki gazowej itp. Jeżeli nie polubisz to słuchawki nie są dla ciebie ;)

frywolny trucht

Zapomniałem o jednej sprawie. Jakości dziurki. Jakby słuchawki nie były wypasione, przeciętna dziurka w integrze szału nie zrobi. Zupełnie tak jak się to ma z układem przedwzmacniacza gramofonowego. Wypadałoby zainwestować w osobne pudełeczko. Najlepiej z dużą ilością ustawień pod różne obciążenia słuchawek. Zupełnie jak w pre gramofonowym. Ma to identyczny wpływ na dźwięk słuchawek jak na dźwięk wkładki gramofonowej. Nietety pre z regulacjami jak i wzmak słuchawkowy z takowymi- są podobnie rzadkie w przyrodzie. Wtedy trzeba mozolnie dopasowywać, żeby ze sobą zagrało. Nawet jeśli się kupi zestaw stworzony pod siebie, jednego producenta, to tak jak wspomniał kolega wyżej, warto mieć kilka sztuk słuchawek. Na różne okazje. I wtedy problem spasowania znowu powraca.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

HV-1 Dubiela , Sennki lub Bayery i można zakończyć zabawę słuchawkową na jakiś dłuższy czas  :)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

pan-troglodytes

Cytat: frywolny trucht w Marzec 28, 2017, 09:07Jakości dziurki.

Stare wzmacniacze Sony ES (770,808 itp.) mają dziurkę słuchawkową podpiętą bezpośrednio pod końcówkę mocy. I grają lepiej niż niejeden wzmacniacz słuchawkowy za grube tysiące. Ale to oczywiście nie jest żadna reguła.

tatachabera

Córka wymyśliła sobie, że samodzielnie sfinansuje zakup słuchawek ( nie pozwala ojcu się wykazać ) . Jej pytanie brzmi: czy za 150 dostanie cos sensownego ? Pomóżcie bo ja nie jestem słuchawkowcem, sam używam słuchawek tylko przy kompie ( AKG K451) i dla mnie ten temat kończy się na tym. 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

gratefullde

Poszukaj Somic V2, czasami można dostać w okolicach 160 zł. To dobry wybór.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Problemem słuchawek nausznych, wokółusznych w tej cenie jest przede wszystkim materiałówka. Plastiki są kruche, trzeszczą, pady ze skaju szybko pękają. Być może zostają tylko dokanałówki?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Cytat: gratefullde w Kwiecień 01, 2017, 21:49Poszukaj Somic V2, czasami można dostać w okolicach 160 zł. To dobry wybór.

Na szybko przeczytałem jakieś recki i wygląda to zachęcająco. Cena 219 jest chyba też do przyjęcia.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 01, 2017, 21:51Być może zostają tylko dokanałówki?

Ma i nie bardzo jej odpowiadają
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

WOY

Temat słuchawek do 150 zł. załatwia z nawiązką Koss Porta Pro. Bardzo dobre słuchawki, napisano o nich wiele na różnych forach i w branżowych pismach.
Mnie przypadło do gustu ich określenie że to chuligan wśród słuchawek. Mam je od wielu lat i do kwoty 250 zł. nic nie jest w stanie przebić ich dźwięku.

christo

Cytat: WOY w Kwiecień 02, 2017, 08:20Temat słuchawek do 150 zł. załatwia z nawiązką Koss Porta Pro.
Też mam te słuchawki od kilku lat i generalnie bardzo je lubię. Nie są jednak całkowicie pozbawione wad. Na dłuższą metę nie są zbyt wygodne - mnie akurat nieco uwierają. Są "superotwarte" - doskonale słychać otoczenie. Nie z każdym odtwarzaczem się sprawdzają ale to już kwestia tego co kto lubi. Ostatnie - nie są zbyt piękne. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910