Menu główne

300B/GM70

Zaczęty przez bubusia, Marzec 20, 2015, 11:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Byłem dzisiaj u Waldka. Powstaje nowa wersja GMek z osobnym blokiem zasilania.
Monobloki będą zasilane napięciem.... 1000V  :o Niczym nie skrępowana ekspresja.
Pierwsze odsłuchy w wakacje 8)

McGyver

 ;)
Cytat: masza w Maj 05, 2017, 22:41Napięcie zasilające monobloki będzie.... 1000V 

Co w tym dziwnego?
Kiedyś mnie takie napięcie (rzecz jasna ze wzmacniacza lampowego) pierdolnęło. Dlatego jestem pierdolnięty  ;)

MAC

To nie jest napięcie na anodzie (teraz jest 1,2kV) tylko napięcie wejściowe całego układu.
Co to i jak to nie wiem bo sie nie znam. Jak chcesz to pytaj Waldka (w razie czego służę tel).

McGyver

Cytat: masza w Maj 05, 2017, 22:49To nie jest napięcie na anodzie (teraz jest 1,2kV) tylko napięcie wejściowe całego układu.

Ni cholery z tego nie rozumiem  :(

MAC

Ja też nie ale widziałem, że to robi  ;D
A jak on zaczyna robić to to zrobi  :)

vasa

1,2kV w domu trzymać?
To może lepiej tarantulę 🕷 brać do łóżka?

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Maj 05, 2017, 23:11
1,2kV w domu trzymać?
To może lepiej tarantulę 🕷 brać do łóżka?

🚬🥃


Takiś strachliwy? To co powiesz na triodę typu 833 która jest wielka jak litrowy słoik?



4 kilowolty w zasilaniu. Permanentne żarzenie się anody na czerwono to stan normalny który nie powinien niepokoić. Samo żarzenie wpierdziela sto watów mocy na jedną bańkę.
Miałem w domu monobloki na tych lampach. Używanie tego jest tylko dla bogatych. Nie mówię o zakupie, wszak można sobie samemu zmajstrować, ale jak już masz gotowe, to musisz opłacić rachunki za prąd. A latem dochodzi jeszcze koszt klimatyzacji. Mówię serio, podczas letnich upałów włączenie tego ustrojstwa na dłużej niż pięć minut w normalnym lokalu mieszkalnym bez rozkręconej na maksa wydajnej klimatyzacji  grozi udarem termicznym.



MAC

Cytat: vasa w Maj 05, 2017, 23:11
1,2kV w domu trzymać?
To może lepiej tarantulę 🕷 brać do łóżka?

🚬🥃



Trzymam i żyję  ;D

MAC

Cytat: McGyver w Maj 05, 2017, 23:25To co powiesz na triodę typu 833 która jest wielka jak litrowy słoik?

Grały u mnie tydzień GU48 Audio Lot'a.
Klima nie wyrabiała.

MAC



McGyver

Posiadam parę PSVANE (cóż za durna nazwa marki) 300B ze złotymi pinami, ale nie mam pojęcia jaki to ma związek z ACME.

Hubertrs

Ja tez mam psvane black botle, ktore sobie mocniej cenie niz eml mesh(leza i czekaja na lepsze czasy) dlatego jestem ciekaw co to za specjaly, te acme, cene maja Topowa

LampowY

Zawsze bałem się droższych chińskich lamp ze względu na ich marną trwałość.
Odziedziczyłem jakieś chińskie 300b (niby kopie WE). Grają całkiem ładnie zaś szczelają w głośnik i palą bezpieczniki  ;D
Cenię sobie natomiast EML bo zagrały u mnie lepiej od Sophi Royal Princess (które notabene qfa zgubiłem w domu razem z nowa parką miedzianych GMek  :o)

Hubertrs

Kiepska jakosc chinskich lamp to mit, dwa dni szukania okazji po jebajafh i alledrogo, wybieranie najtwnszych a nastepnie zdziwienie, z lampa padla po miesiacu.
Od dawna wiadomo, ze chinczyki sprzedaja wszystko, nawet odpady z tasmy, ktos je nastepnie wystawia po okazyjnych cenach. Jeszcze nie slyszalem co by komus padla lampa kupiona u przyzwoitego dealera, moje graja juz kolo 3tys godzin i nic im nie uwiera.
Co do EML to w moim wzmacniaczu te lampy graja skrajam pasma, pare razy da alem im szanse i zawsze koncza  szufladzie, nie watpliwie sa to dobre lampy aczkolwiek, mnie sie nie wpasowaly.

Moriarty

Cytat: Hubertrs w Grudzień 05, 2018, 07:58
Kiepska jakosc chinskich lamp to mit

Jedna z chińskich lamp EL34B, dołączonych przez producenta do kupionego przeze mnie wzmacniacza Yaqin MS-30L, zaczęła kopcić już w pierwszych tygodniach. Na szczęście zdążyłem wymienić całą kwadrę na EL34 RFT - używane, ale wciąż ładnie grają.

O różnicy w barwie nawet nie ma co mówić. Niebo a ziemia. Owszem, Chińczycy potrafią zrobić dobrze grające lampy, ale wtedy kosztują fortunę - jak 6CA7-Z - a z trwałością wciąż bywa różnie. Tomekkk1 je ma: "odkąd wetknąłem je w gniazda jakoś na początku sierpnia 2017 roku, poległy już trzy lampy.
Dwie w dość krótkim czasie (o pierwszej wspominałem w tym wątku). Trzecia po ponad roku z przebiegiem prawdopodobnie może nawet 1500-1800 godzin. Tak, wzmacniacz był sporo używany praktycznie codziennie, przez wiele godzin. Czy to dużo na tą lamę? Uważam, że jak na chińczyka to sporo."

Jak na chińczyka :). Dla mnie to masakryczny przebieg, kwadra tych lamp kosztuje około tysiąca złotych. Chętnie bym posłuchał, ale nie przy takim poziomie wadliwości. A w powszechnej opinii te 6CA7-Z są i tak znacznie mniej zawodne od konkurencyjnych PSVANE 6CA7-T, jak zresztą pisał tomekkk1.

W porównaniu do świetnie brzmiących EL34 RFT, prawdziwych wołów pociągowych, trudnych do zajechania, to... no, nie ma porównania.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Hubertrs

Nie wypowiadam sie o el34 bo nigdy nie gralem na chinskich, do tej pory mam w szufladzie trzy kwadry rft short base(w tym dwie kwadry nowe nie uzywane) i uwazam ze sa swietne. Moja teoria odnosnie chinczykow tyczyla sie 300b psvane, poprostu nieprecyzyjnie sie wyrazilem. Nie mniej jednak, za kazdym razem jak kogos pytam gdzie kupil psvane ktora mu padla to odpowiedz jest iz na ebayau. Kilku moich znajomych gra na 300b kilku na 211 i nikomu ta lampa nie padla.

Moriarty

Cytat: Hubertrs w Grudzień 05, 2018, 08:55
do tej pory mam w szufladzie trzy kwadry rft short base(w tym dwie kwadry nowe nie uzywane)

W szufladzie! O tempora, o mores! Przecież one aż łkają, nieszczęsne: "Chcemy zagrać! Moriarty naszym przeznaczeniem!" :) Nie chciałbyś ich sprzedać, dobry człowieku? :D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Hubertrs

Kiedys zanioslem do pomierzenia, stwierdzilem co jesc nie wolaja wiec niech sobie lezakuja

Moriarty

Cytat: Hubertrs w Grudzień 05, 2018, 09:41
Kiedys zanioslem do pomierzenia, stwierdzilem co jesc nie wolaja wiec niech sobie lezakuja

Szkoda :(
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Hubertrs

Ja placilem za nie po £220 za quad takze i tak tamiej bym ich nie sprzedal a za takie pieniadze mozesz kupic od sprawdzonego sprzedawcy. Placisz taz I zapominasz o kwesti pamp mocy ma zawsze, rft to lampy nie e do zajechanoa


Jakub

Cytat: Hubertrs w Grudzień 05, 2018, 10:36rft to lampy nie e do zajechanoa

Z fajnych wiecznotrwałych EL34 jeszcze warto zerknąć na Tesle.

Hubertrs

Tyle ze tesle to tez rft

Jakub

Możliwe, ale mają inne podstawki (wyższe) i pewnie można taniej dostać.