Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 26, 2014, 14:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

I to samo (zripować) może zrobić program za free na PCta ;) ;D

vasa

#251
Cytat: Keef98 w Marzec 24, 2016, 17:32I to samo (zripować) może zrobić program za free na PCta 
A zapodasz jakąś linkę?

Co do tego:http://www.jfdigital.com/en/products/details.asp?id=55
Ile to jest 18500.00 CNY

Ciekawe czy taki passus: "PCM and DSD format Native DSD signal recording (wav and dff format)" w specyfikacji oznacza że urządzenie jest w stanie ripować płyty SACD? O ripowaniu CD napisano wprost: "CD Player & CD Ripper".
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

triode

Nie znam UDS-5,ja mam UDS-3.
Ale skoro potrafi grać DSD dop to zapewne potrafi również ripować.
średni kurs 1usd=6,7 CNY (około).

Keef98


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Cytat: vasa w Marzec 24, 2016, 17:52
Cytat: Keef98 w Marzec 24, 2016, 17:51
Cytat: vasa w Marzec 24, 2016, 17:37A zapodasz jakąś linkę?
Linuks, Winda czy MAC?
Windows, please :)
SACD do DSD czy normalny, wygodny ripujący program?

vasa

Coś ripującego winyl do dsd a jak znajdziesz coś co zgra SACD do DSD to też daj :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

#257
Do ripowania analogowego znam tylko do WAVa (mam do kaset, a nie winyli), a do SACD na DSD był chyba foobar2000. Gdzieś miałam spisane wszystkie programy, ale chyba sprzątając dysk wywaliłam. Były też inne programy, ale ich nie używam, bo nie słyszę kabli ;) ;D
Ale teoretycznie winyla też możesz przerzucić na kompa przy użyciu foobara, tylko trzeba mieć dobry przetwornik A/C.

triode

najtańszy A/D jest tutaj: http://www.qlshifi.com/wzcp/qa01.htm   

bardzo wątpię czy potrafi SACD do DSD.

Keef98

Jest jeszcze program VinylStudio, kiedyś o nim słyszałam, ale go nie używałam.

Keef98

Cytat: triode w Marzec 24, 2016, 18:13
najtańszy A/D jest tutaj: http://www.qlshifi.com/wzcp/qa01.htm   

bardzo wątpię czy potrafi SACD do DSD.
Ale za 10 859 zł na 100% można kupić dobry ;) Ale ja tam wolę to wydać na MACa :P Mając MACa olałabym brzmienie, bo wygląda nieziemsko ;D

Skywalker

Cytat: Keef98 w Marzec 24, 2016, 18:21
Cytat: triode w Marzec 24, 2016, 18:13
najtańszy A/D jest tutaj: http://www.qlshifi.com/wzcp/qa01.htm   

bardzo wątpię czy potrafi SACD do DSD.
Ale za 10 859 zł na 100% można kupić dobry ;) Ale ja tam wolę to wydać na MACa :P Mając MACa olałabym brzmienie, bo wygląda nieziemsko ;D
Keef,
Ja rozumiem, (mam nadzieję), że piszesz o wzmacniaczu, a nie o laptopie ... ?

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Komp został użyty do porównania. :) Wolę posiadać MACa niż tego wzmaka - moja wina? ;D Przypominam, że jestem (według czegoś tam) hipsterem. :P

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

grzecho

O tak jest :) Ale stety, niestety to program raczej do DS-DAC-10R.
Gram na nim od 2-tygodni i powiem tak "wart każdej złotówki na niego wydanej"

frywolny trucht

Miałbyś ochotę wziąć na naszą randkę? Będziesz mógł porównać z Oppo Ha-1. Przydałoby się jednakże jeszcze dobre przenośne źródło dźwięku. Żeby nie było, że z telefonu puszczamy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

miniek niech Helgę weźmie  :)

grzecho

#268
Kurka jakieś spotkanie czy cosik nie doczytałem?
Korg aby można było grać z winyla potrzebuje dość mocnego kompa. A fajną sprawą jest to że od razu nagrywasz do DSD i masz problem konwersji z głowy możesz potem grać nim DSD bezpośrednio z pliku. Można wybrać sobie krzywą korekcji RIAA. Można podłączyć kaseciaka czy szpulki  i zrobić to samo. Tak więc możliwości jest wiele.

frywolny trucht

4 czerwca - drugie urodziny forum. Obchody w Bydgoszczu. Wbiłeś się przecież na listę. Zajrzyj. Planuje u mnie w biurze  odsłuchy paru szelaków, testy słuchawków. Oppo jest uniwersalną maszyną. Może robić za pre, słuchawkowca i DAC-a

Tak jest miniabyr. Helga na przyczepkę i będziemy piracić Twoje taśmy matki  ;D  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

grzecho

frywolny czy Ty aby mnie nie pomyliłeś mnie z kimś????? Kurka co ja .....piłem wczoraj????? :o

frywolny trucht

Jasne :) To mnie się po... To był Przemo. W każdym razie jakby co- zapraszam  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: grzecho w Maj 22, 2016, 16:20DS-DAC-10R
Czy to coś robi też za przedwzmacniacz gramofonowy?

vasa

Cytat: grzecho w Maj 22, 2016, 16:20
O tak jest :) Ale stety, niestety to program raczej do DS-DAC-10R.
Gram na nim od 2-tygodni i powiem tak "wart każdej złotówki na niego wydanej"
Gapię się na to od dłuższego czasu i nie wiem czy kupić czy szukać czegoś z segmentu pro.
Robiłeś może porównania winyl kontra dsd z winyla ?
Na Korgu MR 1000 było to nie do odróżnienia, a jak jest w przypadku tej maszynki?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Maj 22, 2016, 18:10Czy to coś robi też za przedwzmacniacz gramofonowy?

Tak czytam, że można podłączyć gramofon by zgrać sobie winyla do gęstego pliku. To chyba nie oznacza, że może robić za pre gramofonowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93