Goldring Eroica H

Zaczęty przez GregWatson, Październik 29, 2015, 14:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ktoś miał do czynienia z tą wkładką ? Być może trafi mi się za free. Opinie mile widziane.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Październik 29, 2015, 14:15Ktoś miał do czynienia
Miałem z niskopoziomową wersją. Nie sądzę żeby wersja wysokopoziomowa była lepsza od niskopoziomowej a wersja LX nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Po raz pierwszy mam ochotę zacytować SA - ot, takie granko :)

Ale przy proponowanych Ci warunkach stosunek cena/jakość nie do pobicia
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Wrzucę trochę danych jak to katalog :)

Frequency Response   20 Hz - 22 kHz ± 3 dB
Channel Balance   within 1 dB @ 1 kHz
Channel Separation    better than 25 dB @ 1 kHz
Sensitivity   2.5 mV ± 1 dB, 1 kHz @ 5 cm/sec
Static Compliance   30 mm/N
Dynamic Compliance @ 10 Hz
18 mm/N
Equivalent tip mass   0.6 mg
Vertical Tracking Angle   20°
Stylus Radius   Gyger II
Stylus Type   Non-Replaceable
Load Resistance   47 kΩ
Load Capacitance   100 - 500 pF
Internal Inductance   0.2 mH
Internal Resistance   77 Ω
Cartridge Mass   5.5 g
Cartridge Mass (inc. fixings)
6.6 g
Fixing Centre   0.5" (12.7 mm)
Playing Weight   1.5 - 2.0 g (1.7 g nom.)


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Moja wygląda tak:

Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

#4
Greg, wersja MM ?

GregWatson

Widziałem ją tylko na fotce i wygląda dokładnie jak ta.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

#6
Jesli nie chcesz to ja wezme   :P  :D


GregWatson

Kurcze blade, wygląda na to że to jakaś rzadkość albo jakaś starsza wersja bo przyznam się szczerze że jeszcze się jej nie przyglądałem dokładniej. ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

#8
Bierz i sie nie zastanawiaj. Zawwsze warto sprobowac.

Piterski

Bierz posłuchaj i opisz wrażenia, mnie kiedyś namawiano na Eroica w miejsce Goldringa 1042.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Titanic

Nieszczęśliwie złamałem Goldring Eroica H, wątek tutaj http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3.750
teraz mam dzięki wielkiej uprzejmości Frywolnego Goldringa 2500 ;), słucham dopiero kilka godzin, ale na pewno więcej basu na 2500, trudno ją ustawić w porównaniu z Eroicą. Na oscyloskopie, płyta testowa, kanały wychodzą równiej.
Wracając do Eroici, wydawała się mniej dynamiczna, może to wina Preampa, taka spokojniejsza, wyrównana, nie powiem że to minus, ale inne granie.   

GregWatson

Właśnie przetrzepałem trochę neta i z tymi Goldringami to nie taka łatwa sprawa. W sieci oznaczone są w różny sposób czasem nawet sprzeczny i związku z tym mam takie pytanie - posiadam wkładkę z czerwonym napisem "GOLDRING EROICA" i czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jaka to jest i ewentualnie z jakim szlifem. Poniżej pokazuję wkładki jakie spotkałem w sieci:


Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Szlif to na pewno Gyger 1 lub 2 . O podatności nic ci nie powiem ,bo przez wiele lat firma podawała tylko podatnosc statyczną ,która nijak miała sie do dynamicznej. Jednym słowem podatnosc jest niewiadomą . Może 15,może 18. A to dość znaczna róznica!To chyba juz nieprodukowana seria z czerwonym nadrukiem ,krórą zastąpiła nowa seria H i Lx  .Dla tych nowych w końcu Goldring zaczął podawać parametr podatności!!!! Z opisu nowych wynika że wkładki są wysoko podatne jak na wkładki mc.18x10-6 ! Ja przez ok 15 lat grałem na Goldringu eroica  niskopoziomowej i jako ostatnią wersje miałem Elite równiez niskopoziomową.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Czytałem już gdzieś Twoje wpisy o Eroice. Ja dokopałem się jeszcze do papierów mówiących o wkładce o nazwie Goldring Eroica oraz Goldring Eroica L, które miały szlif Van de Hull II i tak się zastanawiam czy to czasem nie jest ta pierwsza wkładka czyli sama Goldring Eroica bez żadnych literek.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

No dobra, zaczyna się wszystko prostować to teraz jeszcze jedna prośba odkupię zatyczkę (zabezpieczenie) na igłę tego modelu jak ktoś ma na zbyciu.

Ot taką jak na foto.

Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

O ważne,widzę że czerwona wersja ma wewnętrzną impedancję  77 Ohm a nowa wersja eroica lx już tylko 8 Ohm To zasadnicza różnica w dopasowaniu parametrów preampu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

No to muszę przyznać, że gra lepiej niż Sumiko Blue Piont No.2 więcej pałeru i bas bardziej widoczny. W poniedziałek zamawiam Denona DL-103R myślę iż Denon będzie jeszcze lepszy. Ale Eroica H ani Denon nie przebiją Ortofona Quintet Black - grał naprawdę doskonale i do tego będę zmierzał.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Old Man Kensey

Cześć Koledzy. Trochę stary to temat, ale prośba o poradę: jak myślicie, czy Goldring Eroica MC niskopoziomowa będzie pasować do Ad Fontes i preampu Nuda Mini? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi 🙃
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Pamięć mnie może mylić ale chyba do metalowego ramienia pasowała. Tak mi się zdaje bo przed laty ją chyba brałem pod uwagę przy zakupie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Będzie pasowała do ramion ze średnią masa efektywną 10 -14 gramów. Grałem na tych wkładkach przez prawie 20 lat. Czy brzmieniowo spasuje się z tym preampem ? A to się sam przekonasz-) Zawsze to jest niewiadoma!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Old Man Kensey

Dzięki za odpowiedź, Piotr. W moim AF jest to średnie ramię, teraz gram na Denon DL-110, ale ma już dość spory przebieg i powoli się rozglądam... Kolega ma zajefajną AT 33PTG, i tam cudnie grają wszystkie skrzypki, dzwonki, etc. Za to nieco letko to gra, i to mnie nieco powstrzymuje 🤨
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Old Man Kensey

Dzięki #miniabyr
Z tego, co piszecie, powinno być gites. Ale racja, sam muszę się nausznie przekonać.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen