DOBRY kabel PHONO

Zaczęty przez julius-6, Luty 27, 2019, 17:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

julius-6

Panowie, jak w temacie.
Chciałbym kupić coś co nie degraduje dźwięku, a może wrecz coś bardzo dobrego.

Wiem, że z kablami sygnałowymi jest sprawa ciut bardziej złożona niż z interkonektami bo dochodzi choćby temat pojemności.
Co sensownego można kupić? VDH? Cardas?
A może można coś zrobić DIY co nie da poczucia dyskomfortu z dobrymi sklepówkami ? Nie mówię o Shultzu, czy Klotzu, a raczej może czymś klasy Neotecha (strzelam)

Czy ktoś porównywał solidny kabel sklepowy ze swoim DIY?
Trochę kasy ostatnio poszło w klocki, chciałbym wszystko możliwie zoptymalizować, aby po drodze tracić jak najmniej...

McGyver

Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 17:46z kablami sygnałowymi jest sprawa ciut bardziej złożona niż z interkonektami
Że niby interkonekt nie jest kablem sygnałowym?  ;)

Pablo_NL

Od siebie polecam to: Pro-Ject Connect It E Phono.
Nic nie degraduje, nie kosztuje tryliona. Warunek - wersja I

julius-6

Nie mam niby nic przeciwko, ale jak znam projecta to jesli oni sprzedają cos za 150zł to znaczy, że dali tam jakis najtańszy materiał za 5zł...

Hubertrs

Mam takie projecty 0.25m, niezly kabelek w przyzwoitych talarach

McGyver

Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 22:16dali tam jakis najtańszy materiał za 5zł...
A w interkonekcie kosztującym 10 000zł to materiał  za ile zł. niby jest? Ma tu ktoś jeszcze jakieś złudzenia?

I żeby nie było, ja nie twierdzę że kable nie robią różnicy, ja tylko twierdzę że ceny bardzo wielu kabli przekraczają granice absurdu.

malg


Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 22:16dali tam jakis najtańszy materiał za 5zł...
ale o jaki material chodzi ? bo w IC przeważnie jest ich kilka


malg

Cytat: McGyver w Luty 27, 2019, 22:33

ja tylko twierdzę że ceny bardzo wielu kabli przekraczają granice absurdu.

z tym zgadzam się jak najbardziej

julius-6

Cytat: McGyver w Luty 27, 2019, 22:33
Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 22:16dali tam jakis najtańszy materiał za 5zł...
A w interkonekcie kosztującym 10 000zł to materiał  za ile zł. niby jest? Ma tu ktoś jeszcze jakieś złudzenia?

I żeby nie było, ja nie twierdzę że kable nie robią różnicy, ja tylko twierdzę że ceny bardzo wielu kabli przekraczają granice absurdu.

Zgadza się.
Dlatego pytam raczej o 'patenty' niż kable vdh, czy Lyry za 10k
Fajnie byloby zeby taki kabel potem nie gryzł ani z wkładkami MM , ani MC .

Nie szukam voodoo tylko przewodnika optymalnie dobranego do potrzeb phono z optymalnego mateirału.

I w sumie wolę ostatecznie kupić 1 porządny kabel marki co od lat w gramfonach siedzi, niż mieć poczucie, że moze mi cos ucieka.

Natomiast jeśli są już 2 opinie, że gra to OK, to w sumie nie zaszkodzi posłuchać tego Projecta i zobaczyć, jak to sie ma do kabla co dostałem ze STAX UA 7, czy SME 3009 II , które maja pewnie ze 40-50lat.

malg

Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 22:39

Nie szukam voodoo tylko przewodnika optymalnie dobranego do potrzeb phono z optymalnego mateirału.

I w sumie wolę ostatecznie kupić 1 porządny kabel marki co od lat w gramfonach siedzi, niż mieć poczucie, że moze mi cos ucieka.


tego nie da się uśrednic, bo w dużej mierze zależy od systemu w którym został wpięty - trzeba posłuchac u siebie

malg



Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 22:39
jak to sie ma do kabla co dostałem ze STAX UA 7, czy SME 3009 II , które maja pewnie ze 40-50lat.
nie zawsze nowy gra lepiej  ::)

julius-6

Cytat: malg w Luty 27, 2019, 22:43


Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 22:39
jak to sie ma do kabla co dostałem ze STAX UA 7, czy SME 3009 II , które maja pewnie ze 40-50lat.
nie zawsze nowy gra lepiej  ::)
Wolałbym się o tym przekonać własnoręcznie... tzn własnousznie : )
2-3 dni temu doznałem takiego szoku kablowego, że jestem na etapie 'trzepania' całego toru - w poszukiwaniu kolejnych wąskich gardeł.

malg

Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 22:48
Cytat: malg w Luty 27, 2019, 22:43


Cytat: julius-6 w Luty 27, 2019, 22:39
jak to sie ma do kabla co dostałem ze STAX UA 7, czy SME 3009 II , które maja pewnie ze 40-50lat.
nie zawsze nowy gra lepiej  ::)
Wolałbym się o tym przekonać własnoręcznie... tzn własnousznie : )
2-3 dni temu doznałem takiego szoku kablowego, że jestem na etapie 'trzepania' całego toru - w poszukiwaniu kolejnych wąskich gardeł.
trzeba to sprawdzic  :) - napisałem 2 posty wyżej

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe