Przedwzmacniacze i wzmacniacze DIY - wariacje na temat

Zaczęty przez piotrektychy, Maj 01, 2015, 11:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotrektychy

no co Ty, o co się obrażać, jednak drewno na wykończenie i ten "ciepły lampowy dźwięk" to nie moje klimaty

piotrektychy

pierwszy ze wzmacniaczy uruchomiony, dwa diabełki działają jak grzejnik w ten chłodny wieczór, a wokół roznosi się zapach rozgrzanego żelazka

jamówię


piotrektychy

Przedwzmacniacz gotowy, odebrałem panel przedni - aluminium barwione na czarno, anodowane, napisy grawerowane laserem. Koniec zabawy w budowę, czas na muzykę !

elem

Cytat: piotrektychy w Maj 01, 2015, 11:17Teraz wzmacniacz - monobloki na Diabełkach w dodatku PSE, chyba jedne z najbardziej kontrowersyjnych lamp, przez jednych uwielbiane, przez innych znienawidzone i wyśmiewane, nadające się podobno tylko do zasilaczy w Migach

Minął prawie rok, ale jest postęp :)  Odwiedziłem dziś Piotra i posłuchałem kompletu pre + monobloki.

To gra, fajnie gra :)  Słuchaliśmy w pokoju absolutnie nie dostosowanym akustycznie, w ustawieniu kolumn na chybił trafił, ale barwa, szybkość, precyzja jest naprawdę na wysokim poziomie. Ciekawe, co to będzie jak w końcu Piotr wstawi sprzęt do właściwego pokoju (za rok? :) )

Na prośbę konstruktora zabrałem swoje źródło - komplet CEC 51. Spoko, mogę startować w ślepych testach CD playerów :) 

Paczki to kolejny DIY Piotra - Hurricane na Seasach.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC


elem

Listew ci tam dostatek :)  A całość była zasilana z jakiegoś potwora, co to sam czysty prąd produkuje :)
I jeszcze pokazuje co wyprodukował!  ale może Piotr zajrzy, to cos napisze.

A na poważnie - dobry, naprawdę dobry dźwięk. Jak się wszystko do kupy poskłada , to mam obiecane, że wjedzie do mnie w gości.  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

Potwór produkujący prąd to UPS Online, gdzieś na forum są wrzucone jego fotki z rozbieranej sesji.

Lamm przeszedł ostatnio delikatną modyfikację, rezystory siatkowe i katodowe wymieniłem na tantale AN, wymieniłem kondensator międzystopniowy na Jupiter, gra fajnie.

Monobloki już były poskładane na cacy i okazało się przy pierwszym włączeniu, że nie ma basu, totalna kicha. Musiałem je znowu rozbebeszyć i szukać przyczyny. Okazało się, że mimo prawidłowego podłączenia zgodnie z oznaczeniami trafa wyjściowego sygnał był w przeciwfazie.  Na taki bajzel wpadł Tomek z odsłuchami i na dodatek zrobił fotki ! Te prostokątne otwory w obudowie są do wklejenia mierników bias dla każdej z lamp mocy. Całość poskładam mam nadzieję do końca miesiąca i tym razem to ja wparuję do Tomka !

piotrektychy

Niestety nie dałem rady, ale jestem z poskładaniem klamotów i wizytą u Tomka tuż, tuż jak ten lisek, który już witał się z gąską ;)  Za to mam niespodziankę, skoro Tomek może w ciemno testować odtwarzacze CD to poskładałem na szybko "wersję deskową" zobaczymy jak wypadną testy. Czekam na obudowę coś w stylu CD AA, czarny granit, anodowane alu i takie tam bajery poprawiające urodę.

ygrene

Cytat: piotrektychy w Kwiecień 01, 2016, 14:39i takie tam bajery poprawiające urodę.
Piotrek, no przyda się ;)
A stylistycznie będzie nawiązywał do Twojego Lamma?
pliki-dac-wzmacniacz-pudła diy

jamówię

Piotrek czad 8)
Jaka kostka i jaki napęd?
Na odsłuchy do Tomka się wpraszam ;D

piotrektychy

Na razie sam transport, będę chciał namówić Tomka aby wykorzystać jego przetwornik np CECa. Docelowo ma być DAC na AD1865, mam słabość do tej kości + konwersja I/V na lampach + trafa wyjściowe, coś w stylu AN.

Zastanawiam się co sobie myśli Tomek, szykuj się chłopie na większą imprezę :)

MAC

Cytat: piotrektychy w Kwiecień 01, 2016, 18:36Docelowo ma być DAC na AD1865, mam słabość do tej kości + konwersja I/V na lampach + trafa wyjściowe, coś w stylu AN.

I to jest klucz do sukcesu :)

elem

Zestaw pre+monobloki dotarł wczoraj. Zagrało i... odpuściłem piątkową imprezę. Jest dobrze, baardzo dobrze.
Pogram kilka dni, to coś więcej napiszę :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Sierpień 27, 2016, 11:52
Zestaw pre+monobloki dotarł wczoraj. Zagrało i... odpuściłem piątkową imprezę. Jest dobrze, baardzo dobrze.
Pogram kilka dni, to coś więcej napiszę :)


Photoski? :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Ja będąc u Piotra widziałem jak postępują pracę i przde wszystkim widziałem,jak Piotr to robi-majstersztyk,zegarmistrzowska precyzja i doskonałe komponenty. Za tydzień posłucham u Tomka :)

elem

Cytat: gratefullde w Sierpień 27, 2016, 12:31Photoski?

Photoski już Piotr wstawiał wcześniej. Może cyknę cuś "artystycznego" w nocy  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Posłuchałem....do elema wpadłem w piątek,zaczęliśmy słuchać ok 17 skończyliśmy o 2.30 :o
Dzieło Piotra w całości słyszałem pierwszy raz,wcześniej udało mi się rzucić uchem na samo pre. Końcówki na diabłach i pre amp zajmują u elema pół pokoju a pomieszczenie to nie jakaś klitka,słowem wzmacniacze są spore. Elem całość podpiął pod Gaudery Arcona,za źródło robił "tylko"analog,czyli werk Fickerta,ramię SME V i wkładka Dynavectora XX2,pre to oczywiście Sensor,druty?nie pamiętam chyba Furukawa i mój Belden 8)
Jaka muzyka?z malutkimi wyjątkami jazz,bardzo dużo frytowej jazdy ;D
Piotr,to moim zdaniem,bardzo zdolny konstruktor,zestaw wymiata jak cholera,ma wspaniałą mikrodynamikę,czego szczerze mówiąc trochę brakuje mi w elemowskim ampie,bardzo ładną barwę,czyli coś co do czego osbiście przykładam olbrzymią wagę.Monobloki mają mocny,zróżnicowany bas i....ta dam!w końcu u elemka jest średnica :P. Zestaw bez problemu różnicuje,pokazuję właściwie wszystko co zapisano w czarnych rowkach,jest holografia,PRaT,subtelność i muzykalność,ale bez pułapki w postaci mulenia. Jakieś tam bardzo drobne "ale" z Tomkiem mieliśmy-nomalna,namolna czepialska przypadłość ;D ale dotyczy to raczej preferencji niż obiektywnego soundu,jaki ma ten bardzo ładnie i estetycznie wykonany zestaw pre i monosy. Wkład materiałowy,jaki Piotr tam zgromadził,nijak ma się do fabrycznych księgowych projektów i to cholernie słychać. Nie chcę pisać co tam jest i za ile,choć od kwot w głowie się kręci,bo zwyczajnie nie mam plenipotencji od Piotra,aby zdradzać szczegóły projektu,ale nie ma tam jednego elementu lowcostowego,czysty hi end ;)
Podsumowując:bardzo dobry wzmacniacz,który robił z Gauderami co chciał i nie migał się przed żadnym gatunkiem muzycznym. Piotrek gratulacje!
elemkowi dziękuję,jak zwykle za miłą gościnę,nieogarnięty ocean różnej maści winylowych placków(Tomek ma chyba wszystko,o co nie zapytasz wyciąga z szafy :o) i pyszne winko. Do zobaczenia u mnie!

elem

Powinienem już chyba spłodzić jakiś esej  ale jeszcze poczekam. A to dlatego, że zestaw ma za sobą dopiero kilkadziesiąt  godzin grania. I gra już inaczej niż w pierwszym dniu, kiedy go dostałem do posłuchania.
Jedna rzecz jest jednak bardzo ważna. Po kilku płytach już nie słuchaliśmy sprzętu. Grało na tyle wciągająco i przyjemnie, że zmienialiśmy płyty i słuchaliśmy muzyki.
Dzięki Michał za udany wieczór, cenne wskazówki i...Beldena. Coś w tym drucie jest :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

To ja sobie leżę pod palmami, a tu mnie tak obsmarowano ;)  Przyznaję, że to całkiem miłe przeczytać taką opinię o swoim sprzęcie, tym bardziej, że nie miałem czasu go posłuchać, żona wywaliła mnie z salonu, bo jej "klamoty" jak to określiła przeszkadzały ;) Tomek z Michałem tak naprawdę jako pierwsi odsłuchiwali sprzęt i go wygrzewali, tym bardziej to cenna dla mnie opinia. Czekam jeszcze no opis Tomka po wygrzaniu całości.

Teraz zmiana dekoracji, ciąg dalszy transportu CD, nie chce mi się zakładać nowego tematu dlatego w tym wątku będę kontynuował.   Przyszła kaseta, która podkleję pod granitową obudowę, jak zawsze perfekcyjnie wykonana, dobrze mieć takiego speca nawet jak to trochę trwa. Na fotkach wstępne przymiarki...

Michał z Gdańska

Panowie,

przygotowuję projekt pre słuchawkowego, szukam pilnie ładnego wskaźnika wychyłowego (najlepiej podświetlany na żółto - bursztynowo), gdzie to można dostać?


Jakub

Cytat: Michał z Gdańska w Wrzesień 22, 2016, 22:35najlepiej podświetlany na żółto - bursztynowo

Podświetlenie jest niezależne od samego wskaźnika. Najlepiej żeby trafo miało do tego osobny odczep.
Najfajniej wygląda podświetlenie żarówkami skalowymi 12V. Bursztynowy kolor da ci albo nakładka na żarówkę, albo dioda.