Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek



LampowY


malg

Cytat: McGyver w Listopad 14, 2018, 14:48

Malg użył zdaje się kondensatorów Obbligato, powinieneś posłuchać jak to gra z miedzianymi Jupiterami, Alexandrami albo T-Capami.


czekam na Audyny do phonostage'a no i mam jakieś Ondrejowe kondy 0,39uF/400V
na pewno spróbuje
na Aleksandry czy Jupitery w tym klocku  na razie nie będe się porywał
może w phonostage-u - może?

malg

Ostatnio jak słuchaliśmy u Ondreja z Darkiem to było trochę za dużo góry
zresztą u mnie tez po wymianie lamp na GE podwójna mikka black getter - góra dominowała

malg

Cytat: LampowY w Listopad 14, 2018, 14:59
Serio, wcale on nie głupio u mnie gra.
Ciekawe jak gra Andrzeja z lepszymi? elementami.
O ile lepiej?
a próbowałeś juz zmienić na lampy  RCA ? ciekwawe co o nich powiesz, ale spokojnie
masz dużo czasu bo nie wybierasz się na AVS to możesz słuchac i słuchać



malg

to nie jest kwestia wiary tylko słuchu

może inaczej - góra zdominowała przekaz swoją detalicznością
co spowodowało ze nie było masy i muzykalności, detal stał się nachalny
co prawda nie słuchaliśmy długo i nie rozkładalismy na czynniki pierwsze
ale wszyscy trzej mieliśmy takie same odczucie
może w systemie Ondreja tak zagrało - nie spasował się klocek,
a słyszałem u niego naprawdę cudowną muzykę

LampowY

Grześ, nic nie zmieniałem. Włączyłem jak go przyniosłeś. Góra jest idealna, dociążenie obszerne, bas potężny i trzyma się ram, średnica łagodna i wygładzona, muzykalność na najwyższym poziomie. Ja bym to pre nazwał... 103R  :D
Jedyne czego mogę się teraz czepić to słaba separacja instrumentów, trochę zlepione są ze sobą jak jest ich więcej.
Moim zdaniem ma mniej góry niż mój ARC a słyszałeś go przecież  :o
Co system to inne granie i to jest najfajniejsze w tym sporcie. Jest nieprzewidywalny  :)

No i silnik bzycy  ;D
A! Jeszcze bym przyhamował wzmocnienie. Wydłużyć skalę na początku potka jak sie da?

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 15, 2018, 07:45słaba separacja instrumentów, trochę zlepione są ze sobą jak jest ich więcej.
To Obbligato. Na miedzianych T-Capach i Alexandrach to ograniczenie nie występuje. No ale Obbligato kosztują osiem razy mniej od Alexandrów...

LampowY

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2018, 07:47To Obbligato. Na miedzianych T-Capach i Alexandrach to ograniczenie nie występuje. No ale Obbligato kosztują osiem razy mniej od Alexandrów...
Tak właśnie podejrzewam.

LampowY

A przypomnijcie mi proszę jakiej wartości kondensatory tam siedzą?

cdt

To że u Ondreja zagrało słabo może znaczyć że nie zgralo się z jego nową końcowką . Z MPW sie dogadało i git  :) .


McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 15, 2018, 09:50
A jak się ma robiona tutaj wariacja KSL-M7 do projektu z linku?

http://najlepszeodtwarzacze.pl/Kondo-KSL-M7-kit-clone.php
Miałem styczność z co najmniej kilkoma urządzeniami które gość rekomenduje na tej stronie, i ... bywało różnie.
Miałem też w domu chińskiego klona M7, choć w nieco innej wersji niż tam opisywana, i nie pomagał żaden tuning "na małpę" czyli żadna prosta podmiana elementów 1;1 na lepsze nic nie dała, dźwięk był cały czas zamulony, pozbawiony dynamiki i detalu.
Dopiero gdy wyrzuciłem cały zasilacz oparty na lampach, i wstawiłem swój, taki jak w naszym forumowym projekcie, to klonik ożył. Finalnie dostał kondensatory Toichi Tone Factory T-Cap (0,5uF) i zdalne sterowanie głośności.

LampowY

Dzięki Mc.

Słucham i słucham. Teraz podpiąłem patefon. Wszyscy wcześniej pisali o wrzasku na górze. No nie u mnie. Mi przeszkadza sklejony dół.
Bas jest potężny, sprężysty, kończy sie tu gdzie trzeba tylko wszystko tam jest sklejone ze sobą. Koszmarny brak separacji.
Tu koniecznie trzeba doinwestować w elementy a wyjdzie bajka.

LampowY

Czyżby Apls był walnięty?
Na niskich poziomach głośności balans jest przesunięty w prawo. Im ciszej tym bardziej, im głośniej tym się wyrównuje  :o

LampowY

Kilkukrotne poruszenie gałą sprawia, że balans jest utrzymywany na małych głośnościach ale po chwili gdy ruszymy głośnością znowu pikuje w prawo.

Atomek

Cytat: LampowY w Listopad 15, 2018, 10:46Mi przeszkadza sklejony dół.
Bas jest potężny, sprężysty, kończy sie tu gdzie trzeba tylko wszystko tam jest sklejone ze sobą. Koszmarny brak separacji.

Jakie u ciebie siedzą kondy?

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 15, 2018, 13:45
Czyżby Apls był walnięty?
Na niskich poziomach głośności balans jest przesunięty w prawo. Im ciszej tym bardziej, im głośniej tym się wyrównuje  :o
One wszystkie (no, prawie) tak mają, mniej lub bardziej. Mnie się nawet TKD trefny trafił, musiałem reklamować. Egzemplarz TKD który mam w tej chwili też jest "krzywy", ale w stopniu powiedzmy że wybaczalnym.

LampowY

Cytat: Atomek w Listopad 15, 2018, 18:29Jakie u ciebie siedzą kondy?
W pożyczonym od kolegi malga - podobno Obbligato.
Cytat: McGyver w Listopad 15, 2018, 18:31One wszystkie (no, prawie) tak mają, mniej lub bardziej. Mnie się nawet TKD trefny trafił, musiałem reklamować. Egzemplarz TKD który mam w tej chwili też jest "krzywy", ale w stopniu powiedzmy że wybaczalnym.
A co można "audiofilskiego" wsadzić ale za jeszcze ludzkie pieniądze no i żeby silnik miało?

U siebie miałem DacTa ale w uj drogi silnik krokowy i trochę za mało pól. Zawsze było albo za cicho albo za głośno.
Dźwiękowo był świetny.


LampowY


malg