Dynavector DV-XX 2 MkII

Zaczęty przez Piterski, Wrzesień 19, 2018, 23:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

seblop

Też ma Axie. Choć puki co narazie poszła na bok. Możliwe że jak ja dociazyles. To masz kontrolę nie mówię nie. Długie ramię sme do niej nie pasowalo. Ale to było u kogoś nie próbowałem się bawić w obciążenia.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

dino

Cytat: vasa w Październik 09, 2018, 21:25Ale słuchanie źle nagranych płyt , nawet na MM-ce to trochę masochizm

Parafrazując - to jak oglądanie źle zrobionych zdjęć przy kiepskim oświetleniu :)

I dlatego jest trochę muzyki, której z analogu nie słucham (np JMJ) jak mnie już najdzie.
To samo ze Stingiem czy U2.
Z DVD czy CD daje radę a analogi mam ..i się kurzą.

Cytując klasyka "Niech stoi. Wszyscy stawiają pałace i ja kazałem postawić, mają salony i ja mam salony, mają powozy i konie i ja mam powozy i konie. Kosztuje drogo, niech kosztuje i niech sobie stoi, niech ludzie wiedzą, że Müller może mieć pałace, a woli mieszkać w starym domu"  ;)

Piterski

No i w końcu nie podzielę się swoimi spostrzeżeniami ponieważ nie wiem co napisać.
W stosunku do moich obu wkładek to jest na pewno inny poziom, znacznie wyższy poziom wyrafinowania i szczegułowości.
W wielu aspektach mnie ta wkładka zaskoczyła i zagrała niesamowicie. Stereofonia, budowanie planów, detaliczność i rozdzielczość.
Stety czy niestety zeszło się to z pobytem u mnie gramofonu Pioniera 70LII z dwoma ramionami i tu się zaczęła jazda.
Jak moje wkładki raczej zyskiwały na graniu na ciężkim ramieniu S to z tytułowym XX2 tak różowo nie było. Najlepiej zagrała na lżejszym ramieniu grafitowym.
W końcu generalnie kilka płyt przesłuchałem na moim MicroSeiki DD-40 i tu grała rewelacyjnie.
Bardzo równo bez eksponowania czy wycofywania jakiegokolwiek pasma. Charakteryzowała się ponadprzeciętną przestrzennością i zdolnością do budowania kolejnych planów leżących dość blisko siebie ale bardzo wyraźnie wyszczególnionych. Czyli scena nie była sztucznie rozciągana w głąb.
W konsekwencji budowa sceny i lokalizacja źródeł dźwięku była wzorowa. Bas wydawał mi się szczuplejszy ale on był po prostu znacznie lepiej kontrolowany, bardziej zdyscyplinowany, z energią oraz bogatszą fakturą. Brakowało mi trochę podgrzania średnicy i większego nasycenia wokali ale to dlatego, że ten zakres pasma nie był faworyzowany, moim zdaniem tak to miało właśnie zabrzmieć. Tu żałowałem, że nie mam ze sobą Candenzy Black. Może będzie okazja jeszcze je porównać w przyszłości.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Przeczytałem Twój wpis raz i drugi.
I nie wiem czego Ty nie wiesz?
Opisałeś brzmienie japońskiej wkładki z wysokiej półki.
Rewelacyjna precyzja przekłada się na wgląd w nagranie i stereofonię. Pewna szczupłość basu i brak dopalaczy na średnicy powoduje niedosyt słuchacza przyzwyczajonego do europejskiego sposobu prezentacji ale jest kosztem na który wielu się godzi żeby nie maskować drobnych informacji.
Ot życie. Trzeba coś wybrać, z czegoś zrezygnować.
Może kolejne worki [emoji383]pozwolą mieć wszystko. Chociaż mnie się nie zdarzyło.

[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Jest metoda, żeby troszkę japońskie wkładki dopieścić - lampowa amplifikacja.
Axia i ZYX najlepiej zabrzmiały na Nazce (845 pp a po modach 211 pp) i Tannoyach (papierowe membrany).
Doszło sporo harmonicznych i średnica była cud miód. Kopnęło tez basem.
Vasa marudził, że podkolorowane ale ...co tu gadać do tej pory to Mój najlepszy dźwięk.

vasa



Cytat: dino w Październik 14, 2018, 23:06
Vasa marudził, że podkolorowane ale ...co tu gadać do tej pory to Mój najlepszy dźwięk.
Nie marudził, tylko stwierdził że łgarstwo totalne.
Ale piękne [emoji4]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: vasa w Październik 09, 2018, 21:25słuchanie źle nagranych płyt , nawet na MM-ce to trochę masochizm
Czyli mamy nie słuchać Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, Rolling Stones, The Beatles, The Moody Blues, King Crimson, Genesis, itp. itd. tylko z tego powodu że źle nagrane? Dziękuję za takie podejście i wysiadam na najbliższym przystanku.

vasa

Cytat: McGyver w Październik 14, 2018, 23:18Czyli mamy nie słuchać Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, Rolling Stones, The Beatles, The Moody Blues, King Crimson, Genesis, itp. itd. tylko z tego powodu że źle nagrane?

Ja nie słucham [emoji41]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


dino

MC nie histeryzuj - część z tego co wymieniłeś ładnie brzmi na MC (potrzeba tylko dobrych wydań/tłoczeń).
I zawsze można wybrać DL103.  8)
A jak chcesz katować na MM - to już lepiej słuchać takiej muzy z plików lub z CD.

vasa

Cytat: McGyver w Październik 14, 2018, 23:35
Cytat: vasa w Październik 14, 2018, 23:33Ja nie słucham
Ubolewam i współczuję.
Nie trzeba mnie żałować.
Kiedyś słyszałem i nie tęsknię [emoji23]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

McGyver

Cytat: dino w Październik 14, 2018, 23:48
MC nie histeryzuj - część z tego co wymieniłeś ładnie brzmi na MC (potrzeba tylko dobrych wydań/tłoczeń).
I zawsze można wybrać DL103.  8)
A jak chcesz katować na MM - to już lepiej słuchać takiej muzy z plików lub z CD.

Nie histeryzuję i zupełnie nie o to chodzi. Zignorowałeś kontekst.
Chodzi o to, że jeżeli lubię jakąś muzykę, to nie zaniecham jej słuchania tylko dlatego, że jest źle nagrana. Owszem, poszukam lepszych wydań, postaram się tak skonfigurowac sprzęt by dodatkowo nie degradował słabych nagrań, itp. itd.
A pliki? Po co, skoro z reguły brzmią gorzej od CD?

vasa

Cytat: McGyver w Październik 15, 2018, 01:16A pliki? Po co, skoro z reguły brzmią gorzej od CD?
Dziwne rzeczy piszesz :o
Niestety nasze światy audio są chyba rozdzielne. Nie dane nam skorzystać z wzajemnych doświadczeń :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Cytat: McGyver w Październik 14, 2018, 23:18Czyli mamy nie słuchać Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath, Rolling Stones, The Beatles, The Moody Blues, King Crimson, Genesis, itp. itd. tylko z tego powodu że źle nagrane? Dziękuję za takie podejście i wysiadam na najbliższym przystanku.
To nie powoduje ograniczeń w słuchaniu Rocka. Ba w wielu przypadkach pozwala dopiero usłyszeć zamysł twórcy. Jak napisał Piterski jesteśmy przyzwyczajenie do słuchania napompowanego basu. Nad którym nie ma kontroli. Bicie na perkusji potrafi szlajac się po podłodze i tak dalej. Natomiast usłysz to na systemie który ma nad tym kontrolę. Mi się takie coś niesamowicie podoba. I nie czuje aby Purple Zeppelin czy Sabbaci grały gorzej. Ba często grają lepiej.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

Piterski

Cytat: McGyver w Październik 15, 2018, 01:16A pliki? Po co, skoro z reguły brzmią gorzej od CD?
Czy gorzej to bym nie powiedział, przynajmniej po tym co słyszę w klubie KAiM.
Gramy tam pliki .waw z autorskiego plikograja Jarka i czasami porównujemy ten sam materiał.
Ostatnio granie z plików mocno zbliżyło się do tego co pokazuje nam MBL.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

seblop

Cytat: Piterski w Październik 15, 2018, 08:40Czy gorzej to bym nie powiedział, przynajmniej po tym co słyszę w klubie KAiM.
Gramy tam pliki .waw z autorskiego plikograja Jarka i czasami porównujemy ten sam materiał.
Ostatnio granie z plików mocno zbliżyło się do tego co pokazuje nam MBL.
Ciekawe jak wypadłby tak gramofon?? Chodzi mi o KaiM.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

McGyver

Cytat: Piterski w Październik 15, 2018, 08:40Ostatnio granie z plików mocno zbliżyło się do tego co pokazuje nam MBL.
Aha, dopiero się zbliżyło. I to na autorskim plikograju.

Z moich obserwacji wynika że znakomita większość obecnych na rynku plikograjów, nawet tych stosunkowo drogich, nie dorównuje brzmieniowo dobremu CD transportowi.
Od budżetowych CD playerów rzecz jasna może to grać lepiej, ale chyba nie o to nam chodzi.

Hubertrs

Ostatnio mialem w domu COS d1 i sprawiedliwie trzeba przyznac, ze pliki na tym playerze graja rewelacyjnie.

McGyver

Cytat: Hubertrs w Październik 15, 2018, 11:45Ostatnio mialem w domu COS d1 i sprawiedliwie trzeba przyznac, ze pliki na tym playerze graja rewelacyjnie.
Tu:
http://www.cosengineering.com/products/d1/ piszą że to jest preamp z DACem. Z czego zatem szły u Ciebie pliki?

Hubertrs

#44
Kurde masz racje, namieszalem troche, mialem wtedy troche klockow w domu, u mnie gralo to z malina ale sluchalem u kolegi z transportem paganini i w jednej i drgiej opcji dzwiek swietny.

P.S. Ta koncowka ze zdjecia nadal lezy u mnie w domu i szukam do niej przedwzmacniacza


Hubertrs

Wlasnie naszla mnie taka mysl i nawet zadalem tam pytanie odnosnie tego czy ktos probowal wyeksponowac lampki ale moje pytanie zostalo olane 🙁

McGyver

Nie dziw się. Wszyscy tam mają już opracowane obudowy.
Oczywiście można zrobić inną obudowę, z lampami na wierzchu. Sugerowałbym wtedy jednak zastosowanie innej PCB. Jeżeli byłbyś zainteresowany, to Ci tą PCB pokażę.

vasa

Cytat: Piterski w Październik 15, 2018, 08:40Ostatnio granie z plików mocno zbliżyło się do tego co pokazuje nam MBL.
Nie słyszałem CD które gra lepiej od mojego Oracle. Natomiast rip DSD jest identyczny z dźwiękiem z gramofonu.
Coś mi się nie zgadza logicznie w twierdzeniu o słabości plików :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Cytat: vasa w Październik 15, 2018, 12:44
Cytat: Piterski w Październik 15, 2018, 08:40Ostatnio granie z plików mocno zbliżyło się do tego co pokazuje nam MBL.
Nie słyszałem CD które gra lepiej od mojego Oracle. Natomiast rip DSD jest identyczny z dźwiękiem z gramofonu.
Coś mi się nie zgadza logicznie w twierdzeniu o słabości plików :(
Kompletnie się ni zgadzam Vasa.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio