Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

polecam Wojne Swiatow, bardzo dobry wydanie, twarda oprawa, ilustrowane, w tej chwili w wydawnictwie Vesper za 15pln, Terror polecam rowniez, choc jeszcze nie czytalem, ale opinie znajomych wrecz zmuszaly do zakupu:) dobre wydawnictwo, porzadnie wydane pozycje, nastepne beda opowiadania Lovecrafta od nich.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Jakiś czas temu przeczytałem OD ZWIERZĄT DO BOGÓW napisaną przez YUVAL NOAH HARARI opisującą historię gatunku i przyczyny osiągnięcia przez ludzi pozycji dominującej. Świetna książka pokazująca jak mało różni nas od innych naczelnych i jak głęboko zwierzęce instynkty są zakorzenione w ludzkiej psychice. Polecam każdemu kogo interesują mechanizmy kierujące poszczególnymi ludźmi i zbiorowościami.
Przypomniałem sobie o tym teraz bo ukazała się druga część. Tym razem autor zajmuje się prawdopodobnymi ścieżkami rozwoju w przyszłości i przemianę ludzi w bogów. Na razie nie wiem czy część druga jest równie dobra jak poprzednia ale część pierwszą rekomenduję :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: vasa w Sierpień 08, 2018, 21:10
Jakiś czas temu przeczytałem OD ZWIERZĄT DO BOGÓW napisaną przez YUVAL NOAH HARARI opisującą historię gatunku i przyczyny osiągnięcia przez ludzi pozycji dominującej. Świetna książka pokazująca jak mało różni nas od innych naczelnych i jak głęboko zwierzęce instynkty są zakorzenione w ludzkiej psychice. Polecam każdemu kogo interesują mechanizmy kierujące poszczególnymi ludźmi i zbiorowościami.
nie pamietam kto, powiedział: "człowiek jest najważniejszy, ale tylko on to mówi"
co syntetyzuje co napisałeś powyżej

malg

własnie skończyłem
jeśli kogoś interesuje życie muzyków nie tylko ich muzyka to polecam


malg

świetna pozycja, własnie skończyłem

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

Polecam.


Bardzo interesujące w odniesieniu do obecnej sytuacji politycznej w Polsce.


dino

Cytat: Bartolo w Wrzesień 29, 2018, 22:01to ja tak..
Tydzień temu skończyłem (drugi raz) "Cień Góry".
Shantaram jest dużo lepszy.
A jak ktoś jeździł pod koniec lat 80tych do Indii to ta książka powinna wzbudzić sporo emocji.

gratefullde

Kupiłem dziś. Ale nie wiem kiedy przeczytam. Z odsłuchami kiepsko a co dopiero z czytaniem.... Niemniej jest [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Październik 24, 2018, 20:50
Kupiłem dziś. Ale nie wiem kiedy przeczytam. Z odsłuchami kiepsko a co dopiero z czytaniem.... Niemniej jest [emoji3]

Ja mam już sporą kolekcję takich pozycji do przeczytania w przyszłości.
Ale tego nie odłożę.
Spać nie będę a zmęczę[emoji41]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

#85
Cytat: vasa w Październik 24, 2018, 21:03Spać nie będę a zmęczę

zmęcz i pożycz koledze (mi) :D

Może zdarzy (mi) się wolny wieczór...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Październik 24, 2018, 21:08
Cytat: vasa w Październik 24, 2018, 21:03Spać nie będę a zmęczę

zmęcz i pożycz koledze (mi) :D

Może zdarzy mi się wolny wieczór...
"To" ma ponad 500stron.
Mogą być potrzebne ze dwa wieczory [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Październik 24, 2018, 21:15Mogą być potrzebne ze dwa wieczory

O kurcze... aż 2 wieszory z ksząszką? O ja cie....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

dopiero nabyłem,
(kolega w klubie pokazał)

  tytuł i spis treści kusi, aby przeczytać

to chyba będzie podobne, jak to co kiedyś proponował Vasa: "Jazz i fizyka", choć tamta ciezka do czytania
mam nadzieję ze ta bedzie lżejsza

dino

Cytat: malg w Luty 04, 2019, 22:35"Jazz i fizyka", choć tamta ciezka do czytania
No bez przesady. Jest trochę słupków i teorii ale czyta się fajnie.

vasa

Kupiłem se książkę.
A co?
Inni mają to teraz mam też ja [emoji4]


[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cytat: dino w Luty 09, 2019, 21:26Cytat: malg w Luty 04, 2019, 22:35

    "Jazz i fizyka", choć tamta cieżka do czytania

No bez przesady. Jest trochę słupków i teorii ale czyta się fajnie.

Nie trzeba przejmować się słupkami, można po nich przelecieć wzrokiem. Książka jest interesująca i nie zmienia tego pominięcie przy czytaniu wzorów i równań matematycznych. Zachęcając do przeczytania powtórzę, że autor - Stephon Alexander jest prof. fizyki na Uniwersytecie Browna i saksofonistą jazzowym. Książka opisuje jak jego rozwój naukowy splata się z muzycznym i w jakim związku pozostają ze sobą te dwie pasje. Autor obrazuje czym są inspiracja i siła analogi. Tłumaczy strukturę wszechświata i niektóre zasady fizyki, nawiązując do teorii muzyki i jazzowych kompozycji.

,,...A więc co takiego było w stwierdzeniu Marka Turnera o improwizacji, że zmieniło mój sposób postrzegania zasady nieoznaczoności? Powiedział on, że im bardziej jest pewny, jaką powinien zagrać nutę, tym więcej otwiera się przed nim możliwości zagrania następnych nut. Spróbujmy inaczej wyrazić zasadę nieoznaczoności: im bardziej jest pewny pęd cząstki, tym istnieje więcej możliwych jej położeń. To oddaje cały sens mechaniki kwantowej; nasza nieokreśloność jest po prostu stwierdzeniem tego, że dana własność fizyczna cząstki kwantowej jest coraz mniej precyzyjnie określana. ..."

Książka przywołuje powiązania wielkich ludzi o ścisłych umysłach z muzyką: ,,Podpowiedzi udzieliła mi intuicja, a siłą sprawczą intuicji była muzyka. Moje odkrycie było rezultatem percepcji muzyki." - Albert Einstein gdy pytano go o teorię względności, ,,Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza poprzez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem." - Gottfried Leibniz.

Opowieść S. Alexandra niejako spaja bliski mu John Coltrane, który żywo interesował się fizyką i poprzez podglądanie prób jej unifikacji, starał się inaczej spojrzeć na muzykę. Diagram Coltrane to zagadkowe opis tego co chciał, czy też osiągnął ten muzyk, a co również stara się zgłębić autor.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

#92
Cytat: malg w Luty 04, 2019, 22:35
dopiero nabyłem,
(kolega w klubie pokazał)

  tytuł i spis treści kusi, aby przeczytać

to chyba będzie podobne, jak to co kiedyś proponował Vasa: "Jazz i fizyka", choć tamta ciezka do czytania
mam nadzieję ze ta bedzie lżejsza


Jak wrażenia po przeczytaniu? Książka traktuje o czymś innym niż tytuł "Jazz i fizyka". Autor jest neurobiologiem który metodą kognitywistyczną opisuje to jak człowiek odbiera muzykę. Jako niegdysiejszy muzyk rockowy i realizator dźwięku, osoba zakochana w muzyce, ma sporo ciekawego do powiedzenia.

W swojej opowieści przypomina dawno postawione już pytanie: Czy przewracające się drzewo w lesie wydaje dźwięki, jeśli nie ma w pobliżu nikogo, kto mógłby je usłyszeć? Odpowiedź prowadzi w bardzo ciekawe rejony ...

Wstęp: Kocham naukę i kocham muzykę – po co je łączyć?

Podtytuły rozdziałów:

1. Od wysokości dźwięku do jego barwy.

2. Rozpoznawanie rytmu, głośności, harmonii.

3. Muzyka a machina umysłu.

4. Czego spodziewacie się po Liszcie a czego po Ludacrisie.

5. Jak kategoryzujemy muzykę.

6. Muzyka, emocje i mózg gadzi.

7. Dogłębnie o biegłości.

8. Dlaczego podoba nam się muzyka, która nam się podoba.

9. Największy przebój ewolucji.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Coś się nie skopiowało.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Się czyta....
Ursula K. Le Guin
"Ziemiomorze"
Zbiór sześciu powieści o jednej tematyce....

Polecam, choć powieści nierówne są, dla mnie....
Sześć:
Czarnoksieznik Z Archipelagu - dawno czytane, powtórka - polecam
Grobowce Atuanu - polecam
Najdalszy Brzeg - polecam
Tehanu - tak jakby artystka chciała coś napisać aby napisać - moja osobista ocena
Inny Wiatr - cała Ursula - polecam
Opowieści Ziemiomorza - jeszcze nie przeczytałem, już za chwileczkę....


Grafika zbieżna w teraz słucham.... Dziwota jakaś?
To dwa załączniki.... Coś jakoś....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kupiłem na starociach za 3 PLN, chyba...
Polecam do przeczytania... Oj wciąga...
Jeżeli lubicie Ursulę K. Le Guin to książka dla Was...
Czytając, cały czas miałem wrażenie jakbym czytał jej powieść....  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Kończę cykl "Patroli" to ją wypożyczę z biblioteki i przeczytam.
Jak autor skończy w końcu pisać tę swoja epopeję to może ja kupię na półkę.
Z takiej lekkiej literatury to trzymam u siebie niewiele pozycji, tylko takie które sobie bardzo cenię, a i tak już nie mam ich gdzie trzymać.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2019, 08:40Z takiej lekkiej literatury to trzymam u siebie niewiele pozycji, tylko takie które sobie bardzo cenię, a i tak już nie mam ich gdzie trzymać.
Mam tak samo.
Książek już prawie nie kupuję bo nie mam ich gdzie umieszczać.
Trochę odetchnąłem jak przeniosłem część książek na działkę, ale tam już też nie mam miejsca :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Mnie ratuje sieć bibliotek, wiec jak czegoś szukam do przeczytania to zawsze w jakiejś się znajdzie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

A ja coraz częściej używam kindla.
Tym bardziej że wieczorem można ściągnąć książkę w 5 min.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.