Nóżki do gramofonow

Zaczęty przez amati74, Październik 25, 2017, 01:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Koledzy podzielcie się doświadczeniami jaki materiał lepszy czy lepsze będą nóżki typu spike metalowe czy drewniane oczywiście chodzi o aspekty antywibracyjne i o poprawę dźwięku w tym temacie zawartą

GregWatson

Ja kupiłem takie, regulowane, metalowe z możliwością dosypania piasku do środka.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1043.msg93201#msg93201

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Drewniane? Ktoś robi drewniane?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


amati74

#4
Cytat: GregWatson w Październik 25, 2017, 08:33
Ja kupiłem takie, regulowane, metalowe z możliwością dosypania piasku do środka.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1043.msg93201#msg93201
A gdzie kupiłeś i jaka cena?
Nie mam dostępu do allegro to tak na marginesie

GregWatson

Kilka postów niżej są namiary na sprzedającego. Istotnie wystawił na alledrogo ale to firma więc można pisać na firmie i pewnie wyślą po wpłacie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: GregWatson w Październik 25, 2017, 13:13
Kilka postów niżej są namiary na sprzedającego. Istotnie wystawił na alledrogo ale to firma więc można pisać na firmie i pewnie wyślą po wpłacie.
Dzieki

frywolny trucht

#7
Skąd w ogóle myśl, że potrzebujesz nóżki? Co chcesz osiągnąć? Bo wiesz, z różnymi konstrukcjami gramofonu różne konstrukcje nóżek w różnych warunkach różnie :) To nie jest tak, że te nóżki są najlepsze i do każdego gramofonu w każdych warunkach są najlepsze. Zależy co chcesz uzyskać. Jeszcze nie odpaliłeś Luxmana, więc rozumiem, że nóżki mają być po prostu efektowne?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

#8
Cytat: frywolny trucht w Październik 25, 2017, 13:53
Skąd w ogóle myśl, że potrzebujesz nóżki? Co chcesz osiągnąć? Bo wiesz, z różnymi konstrukcjami gramofonu różne konstrukcje nóżek w różnych warunkach różnie :) To nie jest tak, że te nóżki są najlepsze i do każdego gramofonu w każdych warunkach są najlepsze. Zależy co chcesz uzyskać. Jeszcze nie odpaliłeś Luxmana, więc rozumiem, że nóżki mają być po prostu efektowne?
Przed nóżkami planuje zbudować platformę antywibracyjna
Narazie sprawdzam co i jak

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.