Bezpiecznik i spółka

Zaczęty przez Wieszatiel, Listopad 16, 2016, 12:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Mnie z tego zamówienia też żaden się nie przepalił, bo wszystkie leżą w szufladzie i nigdy nie zostały użyte. Ja po prostu nie mam bezpieczników w sprzęcie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tomekkk1

Ja mam aż zanadto - co wtyczka to bezpiecznik, kurka...

gabler

#152
A ja nabyłem takiego
I nie śmiać mi się tu bo to poważna liga

LampowY

Za 6 takich bezpieczników można mieć zajebiście grającego klona Accu A60 z wycieraczkami  :P >:D >:D >:D

frywolny trucht

Złotego, a skromnego :) A ile Martinezów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Marzec 27, 2019, 10:05A ile Martinezów.
W moich okolicznych nie kupisz za żadne pieniądze.
Ktoś je qfa wypił  :o
Teraz jadę na Tawny. Taniej wychodzi to można więcej  ;D ;D

jafi

Miałem ostatnio przygodę z takim lepsiejszym.
Nie grało dobrze i zacząłem kombinować: zajrzałem do szufladki z bezpiecznikami, a tu  :censored: niespodzianka za 230 PLN.
Wstawiłem zwykły i znormalniało.  :)
Na osłodę ustaliłem kierunek i wreszcie zagrało 8)

miniabyr

Cytat: jafi w Marzec 27, 2019, 17:41Wstawiłem zwykły i znormalniało.
Miałem tak samo i "gram " na takich za 2 zł sztuka . Te za 50 zeta robiły mi  anorektyczny dźwięk .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 27, 2019, 18:44
Cytat: jafi w Marzec 27, 2019, 17:41Wstawiłem zwykły i znormalniało.
Miałem tak samo i "gram " na takich za 2 zł sztuka . Te za 50 zeta robiły mi  anorektyczny dźwięk .
Operacja bariatryczna na dźwięku za 50zeta?
Tanio jak barszcz [emoji54]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Czy mogę nie komentować wpływu bezpiecznika na dźwięk?  :)

vasa

Cytat: LampowY w Marzec 27, 2019, 20:22
Czy mogę nie komentować wpływu bezpiecznika na dźwięk?  :)
Byłbym wdzięczny[emoji41]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ten gość mi wcisnął z dziesięć wojskowych bezpieczników i chce milczeć?  :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Marzec 27, 2019, 20:25Ten gość mi wcisnął z dziesięć wojskowych bezpieczników
Mi też, ale ja sam się napraszałem. Poza tym racz zauważyć różnicę pomiędzy wojskowymi a audiofilskimi.

wiki

Ja tylko we wzacmiaczu wymienilem... drogi był... ale bylem zadowolony...
W CD dla odmiany nie ma, chyba starzy inżynierowie Sony nie dbali o bezpieczenstwo sprzętu... hi ho hi....
A w przedwzmacniaczu siedzi jeden... Ale jak kupiłem preamp to taki jestem zadowolony ze zapomniałem o tym jedynym....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Cytat: McGyver w Marzec 27, 2019, 20:36Mi też, ale ja sam się napraszałem. Poza tym racz zauważyć różnicę pomiędzy wojskowymi a audiofilskimi.

Przecież dworuję sobie. W każdym razie mam chyba za słaby sprzęt, żeby coś usłyszeć. Albo słuch?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 27, 2019, 21:01
Cytat: McGyver w Marzec 27, 2019, 20:36Mi też, ale ja sam się napraszałem. Poza tym racz zauważyć różnicę pomiędzy wojskowymi a audiofilskimi.

Przecież dworuję sobie. W każdym razie mam chyba za słaby sprzęt, żeby coś usłyszeć. Albo słuch?
Nie przejmuj się.
Ja mam znacznie gorszy sprzęt/słuch [emoji23]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

Cytat: LampowY w Marzec 27, 2019, 20:22Czy mogę nie komentować wpływu bezpiecznika na dźwięk? 
Możesz. Nikt Cię nie przymusza.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

traumeel

Cytat: McGyver w Marzec 27, 2019, 20:36Poza tym racz zauważyć różnicę pomiędzy wojskowymi a audiofilskimi.
Podejrzewam, że wojskowe najlepiej będą się sprawdzać przy muzyce marszowej.

dino

Cytat: wiki w Marzec 27, 2019, 20:38W CD dla odmiany nie ma, chyba starzy inżynierowie Sony nie dbali o bezpieczenstwo sprzętu... hi ho hi....
Dbali - tam były najczęściej bezpieczniki półprzewodnikowe.

MartinS

Cytat: gabler w Marzec 27, 2019, 09:32A ja nabyłem takiego
I nie śmiać mi się tu bo to poważna liga
Oj poważna ;D
Po tym jak przeczytałem wypowiedź przedstawiciela Verictum o ich listwie COGITARI
tutaj http://highfidelity.pl/@main-2900&lang=
stwierdziłem, że nigdy nie kupię ich produktów, choćby nie wiem jak wspaniale wpływały na dźwięk.
Szczególnie spodobał mi się fragment o wielomiesięcznym, żmudnym dobieraniu lakieru do drewna i wpływie na dźwięk tegoż, z jakim wysiłkiem dobranego lakieru. Polecam lekturę na rozweselenie ;D Niby nic, a cieszy ;D

dino

No jaja  :o
Dwóch inżynierów, miesiące pracy.
A wystarczyłby audiofilski gęsi smalec.  ;D ;D ;D

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

traumeel

Cytat: MartinS w Marzec 27, 2019, 22:01Szczególnie spodobał mi się fragment o wielomiesięcznym, żmudnym dobieraniu lakieru do drewna i wpływie na dźwięk tegoż, z jakim wysiłkiem dobranego lakieru.
Jak dla mnie, to takie p..., to ewidentny samobój / strzał w kolano.
Nikt przy zdrowych zmysłach takiej ściemy nie kupi, choćby mieli produkty na prawdę dobre.