stereo za 1000 maks. 1500

Zaczęty przez Keef98, Maj 06, 2015, 14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Taka trzeźwa uwaga. Nie mam gdzie osłuchać się ze sprzętem, kolejna żaden sklep nie potraktuje mnie poważnie, chyba nie muszę mówić, dlaczego.
Kupię to i nawet mam szansę zmieścić się w tysiaku:
Głośniki – Tannoy M2
Wzmak – Yamaha AX-530
Odtwarzacz CD – Yamaha CDX-750E RS
A wieżyczkę wydam mamusi do sypialni.

kangie

 Yamaha nie gra. Yamaha skutery dobre robi.  8)

Keef98

Powiedz to mojej gitarze :P
Swoją drogą raz kłóciłam się ze znafcami wszystkiego, twierdzili, że nie mogę mieć gitary Yamahy ;D ;D ;D

kangie

Masz wioslo Yamahy?
Gralem kiedys na Yamaszce Pacifica. Ladnie grala. To znaczy sama nie grala. Trzeba bylo dac cos z siebie ;)

Keef98

Yamahy mam klasyka, ale grałam też na Yamaha RGX Custom i na jakieś Pacifice 212 coś, grała całkiem ładnie ;D Spróbowałam zagrać "Dla Elizy", a potem "Iron Man", oba utwory brzmiały przyzwoicie.

vasa

Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 14:54Kupię to i nawet mam szansę zmieścić się w tysiaku:
Głośniki – Tannoy M2
Wzmak – Yamaha AX-530
Odtwarzacz CD – Yamaha CDX-750E RS
A może zamiast tego kupić monitory aktywne, CD puszczać z kompa i tylko jakieś phono pre dokupić?

Z drugiej strony "jak się baba uprze.... "
8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

#6
Eee... Komputer mam na drugim końcu pokoju, choć kartę dźwiękową mam niezłą...
Słucham Twojego pomysłu ;) Czy możesz go rozszerzyć i wytłumaczyć, dlaczego tak, a nie inaczej?

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

I na tym by mi się skończył budżet, M2 dostanę za 600. Mają je w HiEnd Corner lub Top HiFi?
One są jakieś insze. Wzmaka nie potrzebują, czy jak?
Chyba, że poczekam z zakupem. Ale tak sobie myślę, czy u mnie nie byłby lepszy jakiś zestaw słuchawkowy np. HD600+coś...

vasa

Przeczytaj cały opis.
To kolumny z wbudowanym wzmakiem i dwoma wejściami.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

No właśnie przeczytałam, tylko się upewniam. Czyli kupić kabelek i gra?

vasa


Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 16:48Czyli kupić kabelek i gra?
Do kompa wystarczy kabelek. Do karuzeli potrzebne jest pre i potencjometr.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

A to mój pomysł nie jest prostszy i tańszy?

kangie

Cytat: Keef98 w Maj 06, 2015, 17:05
A to mój pomysł nie jest prostszy i tańszy?
Keef, pierwszy system ktory samodzielnie zlozysz na 99,9% nie ZAGRA. Odtworzy.
Musisz poznac kogos kumatego, kto pomoze wyjsc na prosta. Ty lubisz rocka. Tutaj nie ma zmiluj. System musi grac pelnym pasmem, z energia, rozmachem. Audiofilskie plumkajace systemy mysle ze Cie nie zadowola. Ale byc moze sie myle ;)

Keef98

#14
Wiesz co? Ja już sama nie wiem, co lubię najbardziej. Ostatnio tłumaczyłam sobie teksty piosenek... Kurde mol co chwila to samo w tym rocku... Miłość, samotność, kobieta rzuciła, zwariować można. Zresztą blues niewiele lepszy. Chyba zwariuję. 

Czyli co? Duże głośniki z epoki?

Sorry, ale myślę, że głupieję ;)

kangie

Tak, duze glosniki z epoki. Wyjdzie i taniej i lepiej. Dzisiejsze wspolczesne kolumny tez zagraja. Ale ja nie mam wolnych 40 000zl by kupic poprawnie zaprojektowana, grajaca pelnopasmowa nowa kolumne. To znaczy dwie kolumny, nie jedna.

Keef98


kangie

 Mam ich troche. Przyjedz na majowego Audiofila, to napisze Ci na kartce czego warto szukac ;)

Keef98

Jak mam pojechać do Wrocka w weekend? Sama nie mogę, a mama sprawdza matury. A tata... Do Wrocka? Na Audiofila? Fatalny żart ;D
Możesz napisać na priv, albo tu, zostanie dla innych ;)

FT. A czemu tu nie może być?

kangie


Keef98


kangie

Czeskich, szwedzkich?  :P

Keef98

Czeska, ale szwedzka też może być, z tego co pamiętam 1000 Koronek szwedzkich to 450 zł.

frywolny trucht

Koncepcja Vasy jest interesująca, tylko nie wiem czy bym zaufał Focalowi :) Podpada mi też kwestia, że są bliskiego pola. Osobiste preferencje i typowe miejsce odsłuchu będą istotne. Warto, abyś troszkę jednak z mamą posłuchała ( z mamą, aby było poważniej) w sklepach audio. Nie sugeruj się gustem mamy. My starszaki trochę inaczej słyszymy, więc inaczej słuchamy.
Tannoy'a seria M pamięta dinozaury :) Nie kupisz ich w sklepie.
Obecna oferta monitorów: http://www.tannoy.pl/pl/Produkty/Kolumny_podstawkowe

No i warto zadbać o podstawki dla monitora. Odwdzięczą się.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Predzej zaufalbym Focalowi niz Tannoyom ;)
Zreszta Keef sama musi posluchac roznych konfiguracji. Jak zajarzy o co chodzi w tym hobby to az boje sie pomyslec co bedzie pozniej wyprawiac swym cietym "mat-fiz" jezykiem ;)