Micro Seiki DD-40

Zaczęty przez kangie, Maj 08, 2015, 12:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Ustawiłem geometrię wkładki według krzywej Baerwalda. Przesięg wyszedł mi większy niż 15mm ale oba punkty kontrolne wychodzą idealnie.
Mam już wprawdzie szablon z krzywą do mojego ramienia MA-505, ale nie zmieniałem geometrii bo czekam jeszcze na uchwyt SME. Fabryczny ma gwintowane otwory i przy gwintowanym body wkładki Dynavectora DV-20X2LO nie da się tego skręcić bez luzu. Na rzazie złożyłem bez uchwytu.

Przesłuchałem kilka płyt i jestem bardzo mile zaskoczony efektem, odnoszę wrażenia że ta wkładka się idealnie spasowała z ramieniem tego gramofonu. Tak więc na tym etapie jestem bardzo zadowolony z dokonanego zakupu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Grzesio dał namiary na fachowców , Piotek dał cześci na wzór do zwymiarowania . A oto efekt  :) . Materiał to miedź . Dziś sobie polakierowałem

cdt

I jeszcze dodatkowa przeciwwaga

MAC


cdt

Cytat: masza w Styczeń 14, 2018, 00:20A co to jest?

To są ,, ciężarki ,, do antyskatingu w ramieniu Micro . Dwą wytoczone na wzór oryginalnych które się zapodziały sprzedającym .

malg

Cytat: cdt w Styczeń 13, 2018, 21:24
Grzesio dał namiary na fachowców , Piotek dał cześci na wzór do zwymiarowania . A oto efekt  :) . Materiał to miedź . Dziś sobie polakierowałem
warto by było miedzianą srubkę wkręcić do miedziaka, zamiast tej czarnej ::)


cdt

Mozliwe że to jakiś stop miedziany . Niemagnetyczny w każdym razie

vasa

A czy to urządzenie gra?
Czy jest tylko do wkręcania :o ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Cytat: vasa w Styczeń 15, 2018, 00:15
A czy to urządzenie gra?
Czy jest tylko do wkręcania :o ???
Skoro służy do antiskatingu, to musi jakoś działać od pierwszego montażu, tak myślę ;)

Piterski

Jak to mówią szewc bez butów chodzi ;)
Ja więc po wizycie u Moona zebrałem się i przeprowadziłem pierwszą cześć kalibracji mojego DD-40.
Na dokładkę założyłem w headshellu przewody połączeniowe od Ondreja.
Powiem tak jest bajka ;D a będzie jeszcze lepiej. Dziś zrobię do końca kalibrację i coś mi się zdaje że po mimo całego mojego sentymentu do Fonciaka nie będę już robił żadnych porównań tylko poszukam mu nowego domu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Styczeń 15, 2018, 09:09Jak to mówią szewc bez butów chodzi
To się nazywa prokrastynacja.
Jeszcze coś dorobię, jeszcze trochę przykręcę, a może jeszcze ustawię itd, itp.
A robota stoi. Recka sama się nie napisze. Audiofilska poezja sama nie popłynie :P
Ty już odłóż te śrubsztaki, siadaj i pisz co słychać ;D :D :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Styczeń 15, 2018, 09:23siadaj i pisz co słychać ;D :D :)
Mariusz co tu dużo pisać po prostu gra muzyka ;D
Już teraz mam wrażenie, że ta wkładka się świetnie odnalazła na tym ramieniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Styczeń 15, 2018, 09:26co tu dużo pisać po prostu gra muzyka
Ty się skrótem nie wymiguj tylko pisz jak jest; bas vs bas, średnica do średnicy itd.
Porównanie AdFątka do tego DD wynalazku :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: Piterski w Styczeń 15, 2018, 09:09
Jak to mówią szewc bez butów chodzi ;)
Ja więc po wizycie u Moona zebrałem się i przeprowadziłem pierwszą cześć kalibracji mojego DD-40.
Na dokładkę założyłem w headshellu przewody połączeniowe od Ondreja.
Powiem tak jest bajka ;D a będzie jeszcze lepiej. Dziś zrobię do końca kalibrację i coś mi się zdaje że po mimo całego mojego sentymentu do Fonciaka nie będę już robił żadnych porównań tylko poszukam mu nowego domu.

Piotrek, gratulejszyn zdecydowanego kroku :) Miłego słuchania :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Cytat: vasa w Styczeń 15, 2018, 00:15A czy to urządzenie gra?
Nie gra ;D . Ale ramię przy 103R lepiej reaguje na pokrętło antyskatingu . Nie chce mi się drążyć tematu . Pewnie bez tego walca  można ustawiać do pewnego obciążenie wkładki  . 103 ma pewnie już graniczną wartość . Za to dodakowa przeciwwaga na bank wpływa na dźwiek przy ciężkiej wkładce .

Piterski

Cytat: vasa w Styczeń 15, 2018, 10:59Porównanie AdFątka do tego DD wynalazku :P
Większa rozdzielczość i trochę inny balans tonalny  :P

Przyślij mi drugą DV20x2LO, a zrobię porównanie  ;D
Poważnie to nie chce mi się już tego co chwila ruszać i kalibrować, a kable Ondreja (srebro pokryte złotem) są dość sztywne ale dały taką otwartość i gładkość, że się wczoraj zasłuchałem. Jak zacznę to przepinać to coś w końcu pęknie albo się urwie.
To nie są kosmiczne różnice ale moja wkładka zagrała z większą otwartością, słabo nagrana klasyka na płytach z demoludów dostała lepszej rozdzielczości. Z tym, że tak jak pisałem jest kwestia spasowania wkładki do ramienia, sam test anty skatingu wypadł lepiej dla MA505 testu rezonansu jeszcze nie robiłem. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Styczeń 15, 2018, 09:09
Na dokładkę założyłem w headshellu przewody połączeniowe od Ondreja.
Ondrej też dał mi do testów te kabelki, wziąłem..... i zonk
jak przyjechałem do domu to dopiero zorientowałem się, ze ich nie będę mógł założyć w fontu - bo niby jak ?
przecież nie mam tradycyjnego headshell-a
Ale ładnie wyglądają. ;D


cdt

Tyle że Piotrek kupił z ramieniem MA 505 9 cali .

Piterski

Są owszem wyższe modele Micro Seiki np. BL91 i może kiedyś będę mógł się na niego skusić  :gn:.

Tak zaś wygląda regulacja mojego ramienia MA505. I to mi się bardzo w nim podoba :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Jakbyś nie wiedział to ta żyłka jest z wolframu:)

Kocham stare japońskie audio,ech...
Grupa ratowania poziomu.

Piterski

Tego nie wiedziałem ale na tym zdjęciu zobaczyłem coś co mnie zaintrygowało i muszę sobie w domu doczytać instrukcję serwisową.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Cytat: Piterski w Styczeń 17, 2018, 15:18Tak zaś wygląda regulacja mojego ramienia MA505.


Masz droższą wersję tego ramienia MA-505 S czyli silver.
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

Piękne ramię :)
A może foto całości?

Kiedyś też kupię MS ale nie po to aby zdradzić AF >:(
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n