Menu główne

Roon

Zaczęty przez masza19, Lipiec 11, 2021, 19:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Chciałbym odkopać temat. Ktoś z was korzysta bądź korzystał z ROON'a? Testuję to od 2 dni. Roon core zainstalowany na komputrze Intel NUC z procesorem i3 szóstej generacji z 8 GB RAM. System postawiony na dysku SSD M2. Dodatkowo drugi dysk SSD jako przestrzń na dane. Całość obsługuję z tabletu. Odtwarzacz to RPI z Volumio i kartą Hifiberry digi pro.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne oczywiście jak już przejdzie się przez gąszcz ustawień. Cena trochę odstrasza - na razie jestem na okresie próbnym. Jeszcze nie zdecydowałem czy zostanie ze mną na dłużej. Do tej pory grałem z cyfry na Volumio z nieistniejącym już planem Virtuoso. Roczny koszt to ok. 130 zł. 
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Bartolo

Spróbuj tego Jplay Femto, albo jRiver. 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

dyletant

Alternatywnie jak już masz malinę to można zamiast volumio użyć Moode - bezpłatne i dysk z muza wpiąć bezpośrednio do maliny.

BR20-T

Z 3-ki jriver, roon i audiorvana najlepiej wypadł jriver. Gra na Mac z modyfikacja zasilania.
Dla mnie bas i brak takiej dziwnej szpilki był wyznacznikiem. Dac to soekris podłączony  po xlr.
Roon'a można mieć za darmo pod warunkiem ze nie słuchasz streamu. Ja gram tylko z plików.