Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: Piterski w Kwiecień 21, 2019, 16:21PS.Wstawiłem regulowany rezystor na wysokie tony oraz drugą cewkę by było łatwiej porównać zmiany i jak tylko rodzina pozwoli to sobie trochę posłucham.

Co to za potencjometr? Dasz namiary? Szukam czegoś podobnego.

Piterski

Zapytam Ondreja lub jak namierzę to podeślę Ci linka.
Potencjometr drutowo grafitowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cewki dotarły i wczoraj się skusiłem i je założyłem. Pomny tego co słyszałem u Pawła troche się obawiałem efektu ale pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Bas zyskał na sprężystości i zwartości przez co przekaz jest czytelniejszy i mam wrażenie, że lepiej się wyeksponował dolny skraj pasma.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Teraz masz dwa waxy na dole ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Pawle na razie jeszcze tylko jedną tę największą.
Ten drugą muszę porównać czy usłyszę zmianę jej indukcyjności i co ewentualnie wyjdzie w pomiarach i wtedy będą już miał wszystkie cewki w wosku.
Pomalutku ale do przodu. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Piotrze ,

czekam zatem na wieści. W mojej zwrotnicy zachowały się oryginalne cewki z s1503, i jakbym miał zmieniać to raczej pójdę w taśmę na rdzenie jak u kolegi Ondreja. Jednak to nie jest priorytet na tą chwilę, musze rozejrzeć się za przedwzmacniaczem i zakupić Pioneera pl70  8)

Piterski

#1856
Ja się zdecydowałem na wszystkie powietrzne.
Stwierdziłem, że się pomieszcza bez problemu więc mimo że rozważałem rdzeniową to z niej zrezygnowałem.
Jak coś się dalej będzie zmieniać to zdam relacje.


PS. Z oryginalnych cewek zrezygnowałem ze względu na jakość ich wykonania. U mnie była ona tragiczne więc jak poczytałem czemu się te zwoje klei, cewki lakieruje czy robi inne zabiegi to nie miałem już skrupułów by je wywalić. Zmiana cewek jest wyraźnie słyszalna nie wiem czy nie mocniej niż wpływ kondensatorów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: Jakub w Maj 12, 2019, 16:23
Cytat: Piterski w Kwiecień 21, 2019, 16:21PS.Wstawiłem regulowany rezystor na wysokie tony oraz drugą cewkę by było łatwiej porównać zmiany i jak tylko rodzina pozwoli to sobie trochę posłucham.

Co to za potencjometr? Dasz namiary? Szukam czegoś podobnego.

Jakubie to jest coś takiego.

https://allegro.pl/oferta/rezystor-drutowy-regulowany-potencjometr-25w-10-r-7794699806
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Jak coś to mogę odsprzedać swój


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Cytat: goky w Maj 17, 2019, 11:59W mojej zwrotnicy zachowały się oryginalne cewki z s1503
Paweł jakiej wartości potrzebujesz te cewki ? Ja mam wolne 4,3 mH  taśmę na rdzeniu . U mnie bezapelacyjnie graja lepiej taśmowe bez rdzenia .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

A chętnie spróbuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Cytat: goky w Maj 17, 2019, 17:51
A chętnie spróbuje :)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To jak potrzebujesz to wpadaj to Ci je pożyczę bo obecnie są u mnie lub zaczekaj jak je podrzucie do Pawła.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

A u mnie dziś standy zawitały

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Pawle kto Ci zrobił takie stołeczki. Pytam bo docelowo też muszę coś porządnego dorobić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Marcin Zaborski - Charlie Studio

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Czy to ten sam co brał ode mnie VRM-y?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Wczoraj odwiedził mnie Bartolo, trochę posłuchaliśmy i wysłuchałem jego uwag co do grania mojego zestawu.
Powiedziałem mu nawet, że jako iż szukam dziury w całym to wypróbuje dziś na wysokich tonach inną cewkę. Taśmę ale nie w wosku.
Wlutowałem ją jeszcze wczoraj wieczorem i dziś sobie słuchałem. Tak się złożyło, że dziś też przyszła pocztą płyta CD mojej żony.

Włączyłem ją i zaczęliśmy słuchać, w pewnym momencie padło pytanie .... grzebałeś coś w kolumnach? Bo straciły rozdzielczość i cykają  ....

W pewnym momencie zadzwonił telefon i żona wyszła z pokoju. Skorzystałem z okazji i znowu przełożyłem starą cewką.
Kiedy wróciła z powrotem znowu powiedziała .... o poprawiłeś je z powrotem ....

Tyle w temacie mojego grzebania i krytycznych odsłuchów. Zostaje zakupić dwa ostatnie komponenty i składać to wszystko do kupy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Zwiększyłem dopiero co załatany debet i nabyłem kondesatory na bas.
Teraz wszystkie są wykonane w tej samej technologi choć z dwóch rożnych poziomów cenowych.

Koniec jest coraz bliższy. Jeszcze tylko jedna cewka i rezystory.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Uuuuu, pewnie dzieje się.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Czy mnie się wydaje, czy ja tam widzę kawałki Beldena 9497?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tomekkk1

No Arek - bystre oko Twe!  :np:

Piterski

Początkowo odniosłem wrażenie, że basu jest ilościowo mniej. Kontrabas się lekko wycofał w kwestii ilości i podkreślania swojej obecności, tak jak by zagrał ciut ciszej. Zagrałem więc utwór z perkusją i zaobserwowałem, że przy uderzaniu "pedałem w bęben" ten atak jest lepszy taki bliższy prawdy. Generalnie poprawiła się szybkość i dynamika, lepsze zróżnicowanie gry. Nawet niskie głosy męskie też są wyrazistsze i bardziej precyzyjne.
Oba typy rezystorów są ok, ale przyjąłem zasadę jaką sugerował mi Paweł by trzymać się jednej szkoły (jednego producenta) i to daje jakaś taką lepszą spójność.
Mogłem kupić tańsze Miflexy i pewnie też by było dobrze. Robię jednak te kolumny dla siebie i nie planuje ich sprzedaży więc skoro miało by mnie nurtować, że może trzeba było jeszcze się porwać na ten wydatek (93uF - para) to się na ten krok zdecydowałem. Generalnie uważam, że ta linia Clearity Caps to jest ciekawa alternatywa. W zależności od dostępnych środków można coś tych trzech serii wybrać. Generalnie są bardzo neutralne inne niż ZN-y czy rosyjskie olejaki lub Jantzeny lub nawet te czarujące Miflexy Pawła.

PS. Tak miejscami są jeszcze kawałki beldena. Docelowo będę dążył do wyeliminowania zbędnych kabli, czyli punkt punkt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino


tomekkk1

Cytat: dino w Czerwiec 13, 2019, 23:51
Podziwiam Was  :np:

Podziwianie to jedno, drugie to szacunek. Bez względu na efekt końcowy (choć wiem, że ten będzie spektakularny) takie zabawy zbliżają nas do własnego sprzętu, tworzą więź ;)