Pionieer XL-A700S (PL-570)

Zaczęty przez GB, Marzec 02, 2017, 23:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Brumi bo nie uziemione.
Zresztą, może brumić z wielu powodów. Np jakieś trafo sieje albo zasilacz .
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 19:52
Wkładkę ustawiłem na suwmiarkę 49 mm i równolegle do krawędzi czołowej  headshella - tak podaje instrukcja i tak to ustawia się za pomocą przyrządu, który zamówiłem. Szablon wydrukuje jutro i będę starał się korygować.

Gramofon ma uziemienie, ale nie mogę podłączyć go do przedwzmacniacza  bo on go nie ma. Ramię wypoziomowane, nacisk ustawiony VTA jest ok.

Co może być nie tak w.w ustawieniu, co może zaszkodzić płycie?

Pozdrawiam
GB




Popatrz jeszcze od czoła na wkładkę gdy wisi na ramieniu, czy jest równoległa do powierzchni płyty, powinna być, a jak nie jest to obróć cały headshell zgodnie, lub w przeciwnym, ruchu wskazówek zegara.

Wkładka, patrząc teraz z boku, powinna być równoległa do powierzchni płyty, w ustawieniu gdy igła jest na powierzchni płyty pod zalecanym naciskiem. Ustawia się to za pomocą, u ciebie owej śrubki, z tyłu pod ramieniem, oczywiście gdy talerz nie kręci się.

Patrząc teraz z góry na wkładkę powinna być równoległą do headshella, jak przykręciłeś równo, to tak właśnie jest, powinno być ok. Jak będziesz miał szablon to sobie sprawdzisz czy aby patrząc od góry nie trzeba wkładki troszkę przekręcić, zgodnie lub w przeciwnym ruchu zegara, sprawdzając w dwóch punktach na szablonie

Ot i całe ustawienia :)

Ciekawa sprawa, wieżą ma wejścia pod gramofon a uziemienia nie ma gdzie przykręcić?  To przymocuj do obudowy ten kabel z uziemieniem, śrubką, taśmą plasteliną :)   





     
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: vasa w Marzec 07, 2017, 20:31
Brumi bo nie uziemione.
Zresztą, może brumić z wielu powodów. Np jakieś trafo sieje albo zasilacz .

Nie strasz kolegi typowymi przypadłościami  zabytkowych gramofonów ;)
Nic nie sprzedaję

GB

Cytat: vasa w Marzec 07, 2017, 20:31
Brumi bo nie uziemione.
Zresztą, może brumić z wielu powodów. Np jakieś trafo sieje albo zasilacz .
Jak będzie pre z uziemieniem to sprawdzę - jak nie przestanie to będę szukał dalej. A kolega z Wrocławia, może pomógłby w ogarnięcia gramofonu lub choć sprawdził czy wszystko dobrze ustawione? Piwo i trunki zapewnie.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 20:22
Nie ma co pokazywać - straszna budżetówka. Foto poniżej.



VTA na oko wypoziomowane - jak inaczej to zrobić. 

Lateral weight zgodnie z instrukcją. Anty scate na 1,5.

A co się robi z ramieniem przed jego obciążeniem - nie sprawdza się najpierw czy jest wyważone a tym samym wypoziomowane?

Krawędź talerza musi zostać wypolerowana pastą polerską bo jakaś w ciapki jest.
PS
Teraz Martyna Jakubowicz leci - normalnie miód małe kolumny ale basik fajnie słychać. Czy brumienie to kwestia złej kalibracji wkładki?

Pozdrawiam
GB


Nie no moc :)

Gramofon za grube Euro, wkładka AT 440, coś około 700 złotych i przedwzmacniacz za 80 złotych
Moc :)

Twój zestaw gra, jak gra coś co kosztuje 80 złotych ;) 


     
Nic nie sprzedaję

GB

Cytat: Gerwazy w Marzec 07, 2017, 20:32
Cytat: vasa w Marzec 07, 2017, 20:31
Brumi bo nie uziemione.
Zresztą, może brumić z wielu powodów. Np jakieś trafo sieje albo zasilacz .

Nie strasz kolegi typowymi przypadłościami  zabytkowych gramofonów ;)
Nie ma się czego bać - jak nie będzie to uziemienie to będziemy szukali dalej.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 20:38
Cytat: Gerwazy w Marzec 07, 2017, 20:32
Cytat: vasa w Marzec 07, 2017, 20:31
Brumi bo nie uziemione.
Zresztą, może brumić z wielu powodów. Np jakieś trafo sieje albo zasilacz .

Nie strasz kolegi typowymi przypadłościami  zabytkowych gramofonów ;)
Nie ma się czego bać - jak nie będzie to uziemienie to będziemy szukali dalej.

Pozdrawiam
GB



Kup wpierw jakiś sensowy przedwzmacniacz do tego zestawu, nowy plus minus za około 1000 złotych.


Nic nie sprzedaję

GB

Cytat: Gerwazy w Marzec 07, 2017, 20:35
Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 20:22
Nie ma co pokazywać - straszna budżetówka. Foto poniżej.



VTA na oko wypoziomowane - jak inaczej to zrobić. 

Lateral weight zgodnie z instrukcją. Anty scate na 1,5.

A co się robi z ramieniem przed jego obciążeniem - nie sprawdza się najpierw czy jest wyważone a tym samym wypoziomowane?

Krawędź talerza musi zostać wypolerowana pastą polerską bo jakaś w ciapki jest.
PS
Teraz Martyna Jakubowicz leci - normalnie miód małe kolumny ale basik fajnie słychać. Czy brumienie to kwestia złej kalibracji wkładki?

Pozdrawiam
GB


Nie no moc :)

Gramofon za grube Euro, wkładka AT 440, coś około 700 złotych i przedwzmacniacz za 80 złotych
Moc :)

Twój zestaw gra, jak gra coś co kosztuje 80 złotych ;) 


   
Jestem tego w pełni świadom. To na razie to przejściówka, bo docelowy sprzęt od miesiąca nie może dotrzeć.
Już nie dałem rady patrzeć na bezczynnie stojący patefon i podłączyłem do tego co było.
Fajnie działa automat - pstryk i płyta gra. Pstryk i przestaje.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

gratefullde

Ciesz się muzyką i płytami. Potem sobie coś dokupisz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GB

Cytat: gratefullde w Marzec 07, 2017, 20:47
Ciesz się muzyką i płytami. Potem sobie coś dokupisz.
Już to zrobiłem - ale problemy z dostępnością sprzętu - dlatego czekam. A dziś stwierdziłem, że muszę posłuchać go na tym co się w domu ostało.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa



Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 20:34A kolega z Wrocławia, może pomógłby w ogarnięcia gramofonu lub choć sprawdził czy wszystko dobrze ustawione? Piwo i trunki zapewnie.
We Wrocławiu to ja gościem od paru lat jestem.
Ale pod koniec przyszłego tygodnia sprawdzę czy zaproszenie aktualne☺
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Nie zdążyliśmy uprzedzić przed tym pre? To jest czysta, żywa masakra. Urządzenie do zniechęcania do winylu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: vasa w Marzec 07, 2017, 20:55


Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 20:34A kolega z Wrocławia, może pomógłby w ogarnięcia gramofonu lub choć sprawdził czy wszystko dobrze ustawione? Piwo i trunki zapewnie.
We Wrocławiu to ja gościem od paru lat jestem.
Ale pod koniec przyszłego tygodnia sprawdzę czy zaproszenie aktualne☺
Fajne - z mojej strony w przyszłym jestem we Wrocławiu od piątku. Jak coś to zapraszam.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Marzec 07, 2017, 19:34Dlatego może warto przemyśleć czy to jest właściwe miejsce dla Ciebie.

Przepraszam, oryginał ( to znaczy ja) również był w trybie przypuszczającym, choć zawierał nieco inne sformułowanie niż "miejsce dla Ciebie". Nie martwisz się, że koledze pęknie żyłka, zacznie biegać, że każą mu wyp..., albo życzą śmierci, choć napiszesz jak byk- wszystko mi jedno czy zejdziesz, czy nie? To cienka linia ;)
A poważnie, nie uwierzysz, ale widzę dla nas szansę w działalności Gerwazego. Nikomu się już nie chce zakładać wątków katalogowych, tworzących bazę, dzięki której jesteśmy lepiej pozycjonowani.
Przepraszam za OT.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Sting brzmi fajnie. Co to będzie z dużymi kolumnami.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

CytatNie martwisz się, że koledze pęknie żyłka, zacznie biegać, że każą mu wyp..., albo życzą śmierci, choć napiszesz jak byk- wszystko mi jedno czy zejdziesz, czy nie? To cienka linia ;)

:)

CytatA poważnie, nie uwierzysz, ale widzę dla nas szansę w działalności Gerwazego. Nikomu się już nie chce zakładać wątków katalogowych, tworzących bazę, dzięki której jesteśmy lepiej pozycjonowani.

Co prawda, jeszcze się nie rozkręciłem na dobre, ale za dotychczasowy wkład w rozwój forum wisisz mi dobrego browara, albo dwa, lub jakiś lepsiejszy trunek ;)



 

Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Zobaczymy jak to się potoczy i jaka będzie nagroda ;)

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 21:31Co to będzie z dużymi kolumnami.

Możesz mi przypomnieć docelowe pre? Wbudowane we wzmacniacz? Wybacz jeśli gdzieś pisałeś, ostatnio trochę się zakręciłem. Nie nadążam.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

malg

Cytat: frywolny trucht w Marzec 07, 2017, 21:23
A poważnie, nie uwierzysz, ale widzę dla nas szansę w działalności Gerwazego. Nikomu się już nie chce zakładać wątków katalogowych, tworzących bazę, dzięki której jesteśmy lepiej pozycjonowani.
Tylko Gerwazy ma tyle patefonów, że moze sobie pozwolić na zakładanie kolejnych wątków  ;D ;D ;D
Istnieje niestety niebezpiczeństwo, że to będą mało uczęszczane wątki - nie mówiąc - blogi Gerwazego  ::) ::) ::)
My (przepraszam nie chcę nikogo wykluczać) mamy chyba sprecyzowane sprzęty w większości przypadków i tak często nie popadamy w audio nervosę - przynajmniej jeśli chodzi o patefon

frywolny trucht

Cytat: malg w Marzec 07, 2017, 22:15Tylko Gerwazy ma tyle patefonów, że moze sobie pozwolić na zakładanie kolejnych wątków

Taką ma przewagę.

Cytat: malg w Marzec 07, 2017, 22:15Istnieje niestety niebezpiczeństwo, że to będą mało uczęszczane wątki - nie mówiąc - blogi Gerwazego

Czasem będzie trzeba wrzucić do znalezisk na portalach, czasem uzupełnić o dane techniczne, żeby jakoś wygladało....
Na czym polega moc vinylengine? Na katalogu. Trochę niedobrze, że muszę to pisać w otwartym eterze...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: frywolny trucht w Marzec 07, 2017, 22:31

Na czym polega moc vinylengine? Na katalogu.
Tam katalog jest wyseparowany i prowadzony bardziej systematycznie, chyba przez admina/prowadzacego
to wynika z ram tamtego portalu - to przeciez nie tylko forum ale tez kilka innych działów różnych treści



Piterski

Cytat: malg w Marzec 07, 2017, 22:15tak często nie popadamy w audio nervosę
Tę z młotkiem na pewno nie  ;D

Ja bym się nawet Gerwazego nie czepiał ale to co robił na forum zaczeło przypominać tablicę z ogłoszeniami no i te teksty w stylu kupiłe na 100 a potem aukcja na części typu zawiasiki itp.

To mi się nie podoba bo brak w tym profesjonalizmu, a zalatuje bazarem i to nie tym egzotycznym.

Frywolny ważna jest forma przekazu, bo najgorszą treść można ładnie ubrać.
Sam wiesz, że się z Jamówię swego czasu starłem potem jakoś się dogadaliśmy jak emocje opadły.
Mi nie chodzi o przeganianie Gerwazego tylko o jakości treści na forum w działach tematycznych.

Do ustawiania wkładki radzę dokleić do niej cienki grafit z ołówka automatycznego,wtedy precyzja ustawienia czoła wkładki jest dużo większa.
Byłem jakiś czas temu u kolegi,który miał wypadek z wkładką i założył nową.
Ustawiał ją na szablonie podobnym do tego paska pokazanego w tym wątku. To był dedykowany szablon.
Przed moją wizytą chciał sprzedać gramofon i pre w cholerę, po kalibracji cieszy się jego brzmieniem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: malg w Marzec 07, 2017, 22:37Tam katalog jest wyseparowany i prowadzony bardziej systematycznie, chyba przez admina/prowadzacegoto wynika z ram tamtego portalu - to przeciez nie tylko forum ale tez kilka innych działów różnych treści

Co się dzieje, gdy wbijasz symbol gramofonu w przeglądarkę? Zwykle gdzieś wysoko wyskakuje vinylengine?
Co się dzieje, gdy forum odwiedzają ludzie zwabieni symbolem danego gramofonu?
Mamy o czym pogadać, mamy co doradzić, albo wręcz przeciwnie- zniechęcić może?

Cytat: Piterski w Marzec 07, 2017, 22:37Ja bym się nawet Gerwazego nie czepiał ale to co robił na forum zaczeło przypominać tablicę z ogłoszeniami no i te teksty w stylu kupiłe na 100 a potem aukcja na części typu zawiasiki itp.

Oczywiście. Też nie lubię niszczenia winyli, czy gramofonów. Mamy- być może- misję ;)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: Lyset w Marzec 07, 2017, 22:04
GB-rzuc okiem    http://www.rcm.com.pl/?action=hobby

To dobry poradnik, wisi w sieci chyba z 15 lat :)
Jak go przeczytałem z 10-15 lat temu to niewiele zrozumiałem :)

Nic nie sprzedaję

malg

Jestem za tym aby tworzyć taki katalog, ale tak jak pisze Piterski - "profesjonalnie" (nie lubię tego słowa)
raczej rzeczowo tak jak pisałeś:

Cytat: frywolny trucht w Marzec 07, 2017, 22:31
...dane techniczne ...
sposoby kalibracji, najlepiej komponujące się elementy, opisy przebudowy, ... itd,
no i 
Cytat: frywolny trucht w Marzec 07, 2017, 22:31
  żeby jakoś wygladało....