Jak sprzedawać drogi sprzęt? - ProfiAudioIP - KU PRZESTRODZE !!!

Zaczęty przez pmcomp, Październik 20, 2016, 14:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Witam,

jak wiecie od momentu zakupienia zewnętrznego, rubidowego zegara nosze się z zamiarem zakupu drogiego, wypasionego DACa, koniecznie z wejściem zegarowym. Od kliku tygodni na rynku głosno jest o urządzeniach szwajcarskiej firmy Merging i jej urządzeniach HAPI i Nadac:






Postanowiłem posłuchać HAPIego w swoim systemem. Z wpisów na forach wiem, ze nie jest to łatwe. I oto jest moja historia:

Ten post pisze jako kompletne wyjasnienie sytuacji oraz ku przestrodze potencjalnych klientów na urządzenia Merginga od polskiego dystrybutora. Załaczam tez korespondencję. Życze miłej lektury.

Piotr



HISTORIA:

Dystrybutorem oferującym produkty szwajcarskiej firmy Merging, czyli Nadaca i Hapiego, jest firm ProfiAudioIP. Szefem czyli CEO jest Pan Igor Pogorzelski. Dane te publicznie dostępne są na stronie Merginga.







http://www.merging.com/sales/europe-africa

http://profiaudioip.eu/pl/o-nas/


I z tym Panem miałem przyjemność kontaktować sie najpierw telefonicznie, potem osobiście w Jego biurze, a potem mailowo.

Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej ok. 3 tygodnie temu Pan Pogorzelski podał mi ceny na Nadaca i Hapiego, cytowałem je na audiostereo, są w postach powyżej. Przypomnę: Nadac 35 tys zł netto, Hapi za kartą DA8P 15 tys netto. Juz wtedy wyraziłem chęć przesłuchania Hapiego w moim systemie.

Podczas osobistego spotkania w tym tygodniu Pan Pogorzelski rzetelnie odpowiedział mi na moje techniczne pytania i wątpliwości. Umówiliśmy sie na odsłuch u mnie w piatek czyli jutro. Miał przywieźć na odsłuch Hapiego oraz aby nie tracić czasu konieczne okablowanie (Hapi ma wejścia i wyjścia w standardzie DB-25) oraz juz skonfigurowany komputer. Dlaczego Hapiego? ponieważ 35 tys plus 23% VAT jest zdecydowanie poza moim budgetem. W przypadku gdyby urządzenia spotkały sie z moim zainteresowaniem pod katem dźwiekowym umówilismy sie, że za kaucją Hapi będzie mógł pozostać u mnie do poniedziałku na bardziej szczegółowe odsłuchy i porównania. Tuż przed samym wyjściem Pan Pogorzelski wystrzelił z ofertą sprzedażową. Zaoferował mi do natychmiastowej sprzedaży Nadaca w wersji 8-o kanałowej za ... uwaga ... 5000 EUR netto czyli ok. 21,5 tys zł netto. To 38,5% rabatu. Bardzo solidny rabat jak na rynek audio pro i jak najbardziej normalny jak na konsumencki rynek audio hi-end. Cena wydawała sie interesująca, to już zrobił się mój budget więc umówiliśmy sie, że w piątek przyjadą do mnie i Nadac i Hapi.

We wtorek otrzymałem od pana Pogorzelskiego maila gdzie pisze, cytuję:

"Szanowny Panie Piotrze
dziękuję za wczorajszą miłą rozmowę.
Otrzymałem dzisiaj sygnał od jednego z moich klientów, że planuje zakup przetwornika NADAC w wersji 8 kanałowej po 25 października.
W tej sytuacji nie powinienem tego egzemplarza używać do testów u innych klientów.
Sądzę, że nie ma potrzeby udowadniać klasy tego sprzętu. Pisano  tym na forach i nasi klienci, którzy kupili te produkty są zachwyceni i nikt z nich żadnego urządzenia nie zwrócił.
Z wczorajszej rozmowy wywnioskowałem, że dla Pana lepszy byłby NADAC.
Z drugiej strony, być może jest on dla Pana za drogi.
Proponuję zatem dużą zniżkę na egzemplarz  8 kanałowy, o ile ma Pan środki i jest tym sprzętem poważnie zainteresowany.
Mogę udzielić na egzemplarz, który mam,  zniżki wyjątkowo do 30%.
Zapłaci Pan 6200 Euro plus VAT  zamiast  8900 Euro.
O ile się Pan zdecyduje, zamontujemy Panu ten sprzęt w domu, zainstalujemy oprogramowanie Emotion do odtwarzania muzyki wysokiej definicji i wszystko co potrzebne dla obsługi w sieci LAN z tableta i smartfona.
Otrzyma Pan też  5 lat gwarancji.
O ile jest Pan bardziej zainteresowany wersją studyjną , modularną, może Pan zakupić  HAPI z jedną kartą 8 kanałową  klasy Premium
kompletem kabelków i oprogramowania oraz 3 letnią gwarancją w cenie  4800 Euro plus VAT.
Jak widać, różnica jest niewielka i wynosi tylko 1400 Euro, więc mniej niż wysokiej klasy High End wzmacniacz słuchawkowy lub wypasiony symetryzator sygnałów z formatu profesjonalnego na konsumencki.
O ile się Pan zdecyduje, wystawię fakturę końcową i przyjadę do Pana z wybranym sprzętem w piątek na umówioną godzinę
miłego dnia
Igor  Pogorzelski   General Manager  CEO
ProfiAudioIP"

Hmmmm.
W tym momencie zapaliło mi sie w głowie małe, czerwone światełko. Poczułem, że juz podczas naszego spotkania starano mi sie "wcisnąć" Nadaca. Magnesem miała być rewelacyjna cena. Ponieważ pracuje w sprzedazy od zawsze na mnie takie sztuczki nie działają. Do tego stwierdzenie w mailu, które wyboldowałem (sic!), rzeczywiście, miliard much nie może się mylić. Wszyscy czytelnicy tego portalu widzą jak działa branża, marketing, recenzje, fora itp. Dalej stwierdzenie, o ile ma Pan środki. Kwestionowanie sytuacji finansowej potencjalnego klienta na podstawie jednego spotkania nie jest dobrą strategia sprzedażową, pisze ze swojego doświadczenia. Mozna sie srogo zdziwić. Czyli juz oferta nie 5000 EUR tylko 6200 EUR. Druga stara sztuczka, pieerwszy sprzedany, jeszcze jedna wyjatkowa okazja w gorszej ale dalej rewelacyjnej cenie. Druga czerwona lampka zapaliła sie w mojej głowie. Sprzedawca chce sprzedać za wszelka cenę. No i na koniec oferta na Hapiego, 4800 EUR. Oprogramowanie dawane jest w cenie urządzenia, dwa zestawy kabli wg. cen z netu to ok. 200 USD. powiedzmy, że sam Hapi kosztuje 4600 EUR czyli ok. 20 tys zł netto. Listowa cena urządzenia to 18 tys zł netto, pisałem wcześniej. W tym momencie zapala mi sie trzecie czerwone światełko. Kolekna sprzedażowa sztuczka. Podnieś cenę na to co klient chce i obniz na co innego co ty chcesz sprzedać. I na koniec kuriozum: przyjadę do pana na odsłuch z faktura końcową. czyli przed odsłuchem klient ma podjąć decyzję. Gdybym był [beeep]em to potwierdziłbym te warunki, a potem w piatek po odsłuchu zmienił zdanie.

Na ten mail odpowiedziałem, cytuję:
"Witam serdecznie.
Dziękuję za kontakt, wczorajsze spotkanie i ofertę.
Tak jak wczoraj rozmawialiśmy, zanim przejdziemy do pieniędzy chciałbym posłuchać urządzenia w swoim systemie.
Nie chciałbym aby jakiekolwiek upusty czy inne warunki finansowe wpływały na moją percepcję klasy tego urządzenia inaczej niż przez muzykę.
Czy nasze spotkanie w piątek o 14-ej jest nadal aktualne?
Pozdrawiam serdecznie.
Piotr"

Oto odpowiedż, cytuję:
"panie Piotrze
proszę o dwie informacje:
1. proszę przesłać listę urządzeń do których mielibyśmy podłączyć NADAC lub HAPI
2. proszę o informację czy posiada Pan środki aby wpłacić kwotę wadium w wysokości 6200 Euro plus VAT -
   faktura pro forma w Euro lub PLN wedle Pana wygody.
  pozdrawiam
Igor  Pogorzelski"

Kolejna czerwona lampka. Pytanie czy sprzet będący w posiadaniu klienta jest godzien do podłączenia Merginga. na marginesie podczas naszego spotkania opowiadałem panu Pogorzelskiemu jakim sprzetem dysponuje ale chyba nie słuchał zbyt uważnie mają na cyelu wyłącznie wciskanie mi Nadaca. Nt. pieniędzy juz napisałem.

Oto moja odpowiedź, cytuję:
"Witam,
Czy rozumiem, że bada Pan moją wiarygodność finansową poprzez posiadany sprzet?
Tor analogowy z wejściami niezbalansowanymi RCA. Źródło cyfrowe z wyjście AES/EBU na XLR. Mam nadzieje, że to wystarczy
Czy do zaproszenia Pana na pokaz potrzebne jest wadium? Jeśli poproszę Pana o pozostawienie jednego z tych urządzeń na weekend dostanie Pan równowartość w gotówce.
Czy myśli Pan, że zawracałbym sobie i Panu głowę nie znając cen urządzeń i oczekiwanego poziomu grania?
Ponawiam swoje pytanie.
Piotr"

Oto odpowiedź gdzie wyszła sprawa opłaty za przyjazd, cytuję:
"Panie Piotrze
To proste
Standardowa gwarancja to 12 miesięcy
Rozszerzenie do 36 miesięcy podnosi cenę o 20%
Na rynek HFi sprzedajemy Horusa lub Hapi wyłącznie
Z pakietem gwarancji 36 miesięcy, bo to specyficzny
Rynek
Dochodzą kabelki i koszty konfiguracji Hapi,
Bo nie ma on wyjść niesymetrycznych
To wszystko składa się na cenę jaką podałem
Co do testów słuchowych
O ile nie wystarczą Panu świetne recenzje tego sprzętu
Zarówno z Polski jak ze świata
To musimy wiedzieć do jakiego sprzętu
Jakiej klasy i jakiej marki chce Pan to podpiąć
I dopiero wtedy wyrazimy zgodę lub nie na testy słuchowe
Nasz czas jest drogi.
Moja godzina pracy to 50 Euro plus Vat
Bo jesteśmy płatnikiem VAT
Czas, jaki muszę Panu poświęcić to około 12 godzin
Raz aby do Pana pojechać i spędzić kilka godzin
Drugi raz aby pojechać i odebrać sprzęt
Którego być może Pan nie kupi.
Moja praca to zatem 600 Euro plus VAT
O ile Pan kupi jedno z tych urządzeń dostanie Pan zniżkę
W kwocie 600 euro plus VAT
O ile Pan nie kupi tego sprzętu zwrócę wadium
Ale zatrzymam kwotę 600 Euro plus VAT
Jako moje wynagrodzenie za konsultacje.
O ile Panu odpowiada ta propozycja wystawię fakturę
Na 600 Euro netto płatne z góry
Czekam też na listę sprzętu
Wadium to 6200 Euro za Nadaca i lub
4500 Euro za Hapi
Oczekuję, że wpłaci mi Pan wadium najpóźniej w piątek
Przed rozpoczęciem montażu.
Pozdrawiam
Sent from  iPhone. Igor Pogorzelski"

Ciekawe prawda? teraz już pieć czerwonych lamp wali mi w głowie na czerwono. Dlatego w tym momencie zdecydowałem się na wpis na AS, które wywołał taką burzę. mam nadzieję, że huragan wywoła cały ten post. To proste, dlaczego nie wcisnąc klientowi dodatkowych dwóch lat płatnej gwarancji skoro tego nie oczekuje? Bo przecież rynek HiFi czy hi-end jak kto woli jest specyficzny. Kuriozum?: jesli poda nam Pan klase i marki sprzetu to dopiero wtedy wyrazimy zgodę lub nie na testy odsłuchowe. Wpłacenie wadium przed montażem? jakim montażem, ja jeszcze nic nie kupiłem. Jeszcze nie wyraziłem chęci na to aby sprzęt pozostał u mnie za kaucją na weekend bo go jeszcze u siebie na oczy i uszy nie widziałem. A może prawdziwe jest stwierdzenie podane juz przez kogoś powyżej: klient wpłacił wadium ale mu go nie oddamy. Niech sobie zostawi urządzenie. Niech ma. Może za daleko się posuwam ale logiczny ciąg zdarzeń przedstawiłem i takie podejrzenia nie są bezpodstawne.

W odpowiedzi, cytuję:
"Panie Igorze,
pozwoli Pan, że teraz ja podejdę do temtu "sprzedażowo".
Proponuje Panu za Hapiego z dodatkową kartą DA8P (listowa cena 15.000 złotych netto podana przez Pana) kwotę 9.300 zł netto.
Dlaczego tyle? To dokładnie taki sam rabat ... 38% jaki zaoferował mi Pan podczas naszego spotkania na Nadaca (cena sprzedaży 5000 EUR).
Bez dodatkowej gwarancji, bez kabelków, bez Pana konsultacji i czasu. W ciemno. Tyle jestem w stanie zaryzykowac bez odsłuchu. Wtedy sam będę się martwił czy Hapi nadaje sie do mojego sprzętu czy nie.
Podczas naszej rozmowy zapewne zorientował się Pan, że znane mi są warunki handlowe panujące na rynku consumer electronics, audio hi-end i audio pro. A jeśli chodzi o rynek pro i XXXXXXXX (wycięta nazwa mojego pracodawcy) mają takie sprzętu w swoich studiach mnóstwo. To oczekiwanie rabatowe nie jest więc z sufitu. Mogę obiecać, że ten poziom rabatu pozostanie pomiędzy nami.
Odbiór własny. Płatność gotówką.
Czy to jest dobra propozycja? Bardzo proszę ocenić.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr"

Oto odpowiedź:
"panie Piotrze
niestety nie mogę się na to zgodzić, gdyż nie mam takich upustów od producenta na HAPI.
Takie warunki mogę proponować wyjątkowo i jednorazowo tylko na NADACa, w odniesieniu do tego konkretnego egzemplarza i
w tej chwili jedynie.  Był on sprowadzony do Polski w sierpniu w ramach promocji producenta i na ten jedyny egzemplarz mogę dać taki upust.
W przypadku HAPI to co mogę Panu zaoferować to 5% upustu przy przedpłacie 100% do piątku.
cena jest taka:  podaję ceny w Euro aby była jasność, że nie manipuluję kursami:  Ceny są światowe - zapłaci Pan dokładnie tyle samo w każdym zakątku planety, tylko ryzykuje Pan u mnie zaś nie ma żadnego ryzyka, bo sprzęt Pan widział i może być Pana w piątek.
Ceny na HAPI
HAPI Base  1980 Euro netto
karta wyjściowa  Premium  IOM-HORUS-DA8P     1350 Euro netto
koszty transportu i opłat importowych ze Szwajcarii:  120  Euro netto
Cena razem:  3450 Euro  plus VAT
gwarancja 12 miesięcy
ceny kabli  liczone dodatkowo
ceny konfiguracji, instalacji sterowników oprogramowania Ravenna EasyConnect  - liczone dodatkowo
Cena łącznie :  według kursu zakupu Euro w banku Millennium 4.56 zł za Euro    wyniesie:  15,732 zł  plus VAT 23%
Upust przy przedpłacie do czwartku do godziny 15  wyniesie  5%  czyli  786,60 zł
cena po upuście:  14 945,40 zł  plus VAT 23%   cena brutto:  18 382,84 zł   
O ile Pan przeleje te środki do czwartku,
A.  sprzęt wysyłam kurierem DPD w piątek, otrzymuje Pan w poniedziałek  lub:
B. Sprzęt przywożę do Pana i razem konfigurujemy i ustawiamy.
Wgrywam Panu oprogramowanie, sterowniki na Mac OS,  Ravenna Easy Connect  i  przeprowadzam podstawowe szkolenie z obsługi.
Ta usługa będzie kosztować dodatkowo   800 zł  plus VAT 23%
O ile jest Pan zainteresowany zakupem u nas kabli przejściówek  kosztują one:
450 zł brutto - kabel do złącza cyfrowego AES3   i  450 zł   do karty wyjść  analogowych.
Oba kable zakończone wtykami XLR
pozdrawiam
Igor  Pogorzelski

O ile przeleje Pan środki do czwartku. Czyli odsłuch tylko po przedpłacie za sprzet.
Po tym mailu zezłoszczony wziąłem za słuchawkę i zadzwoniłem. Ponownie ustaliliśmy, że pan Pogorzelski przyjedzie do mnie w piątek i przywiezie Hapiego. Nie policzy 600 EUR za wizytę. W drodze wyjatku (sic!). Jeśli zdecyduję się zostawić Hapiego na weekend zapłacę kaucją gotówka za pokwitowaniem z dokładnym opisem szczegółów: za co, kwota, sprzet, kiedy zwrot itp. W podsumowaniu wysłałem maila, cytuję:

"Panie Igorze,

Cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia . W nawiązaniu do naszych ustaleń zapraszam do siebie w najbliższy piątek na godz. 15.00.
Adres: XXXXXX (tu podałem adres)
Zapraszam serdecznie.
Pozdrawiam
Piotr"

Wczoraj późno wieczorem otrzymałem takiego maila, cytuję:

"szanowny panie Piotrze
właśnie wróciliśmy z moim współpracownikiem z Białegostoku.
Pokazywaliśmy HAPI w Telewizji.
Mają tam system DAW Pyramix tego samego producenta.
Dyrektor techniczny poprosił po testach słuchowych o zostawienie HAPI z kartą Premium i  wystawienie faktury, bez zniżek.
Nie mam dla Pana sprzętu.
Kolejny egzemplarz dla Teatru Syrena będę miał za trzy tygodnie.
Odnoszę też wrażenie, że jest Pan tylko zainteresowany posłuchaniem HAPI  bez planów zakupu, a my jesteśmy zainteresowani sprzedażą.
Mamy zatem sprzeczne interesy.
O ile podejmie Pan decyzję o zakupie HAPI lub NADAC sprowadzę dla Pana ten sprzęt ale już bez zniżek.
pozdrawiam serdecznie
Igor  Pogorzelski"



Mamy zatem sprzeczne interesy? Heh. Wyśmienite. Kuriozum. Sukces w sprzedaży to win-win Panie Prezesie. Nie ma nic gorszego co może zrobic sprzedawca niz ocena kupującego mu przekazana. Możesz mysleć w duszy, że pmcomp jest sk***ysynem, który chce sobie posłuchać urzadzenia za darmo ale NIGDY, PRZENIGDY nie wolno tego okazać klientowi. On i tak to wyczuje bo zadziała teoria dwóch gór lodowych. Proponuje Panu trochę szkoleń z technik sprzedażowych. Ma Pan swój wiek więc wydawało mi sie, że tak oczywiste rzeczy Pan wie.

A wystarczyło przyjechać do mnie i na 90% HAPI byłby sprzedany. Heh.

Czyli odsłuch jutro sie nie dobędzie. tzn. odbędzie się. będzie słuchany Mytek Manhattan. A może też Atlantic z wejściem zegara od Łukasza Fikusa.
Do tego dochodzą trzy DACki bedące w moim posiadaniu. Dopiero na bazie takiego porównania można podjąć decyzję, kóry najlepiej wpasowuje sie w system i który zakupić. niestety Pan Pogorzeslki za wszelka cene próbował wcisnąć mi najpierw Nadaca, a potem Hapiego. nawet w tym ostatni mailu na samym końcu.

Odpisałem, cytuję;
"Panie Igorze,
Odniósł pan mylne wrażenie. Wyraziłem się bardzo jasno. Nie kupie urządzenia bez odsłuchu. I kupie tylko i wyłącznie w przypadku gdy spełni moje oczekiwania.
Cała sytuacja zostanie opisana na forach internetowych. Dał mi Pan dużo pisanego materiału, który zostanie zacytowany.
Bardzo ciekawi mnie czy Pana podejście do klienta spodoba się potencjalnym klientom z rynku konsumenckiego. Ocenę pozostawiam im.
Nie omieszkam też przesłać naszej korespondencji do Merginga do Szwajcarii. Zapewne będą zainteresowani podejściem polskiego dystrybutora do rynku konsumenckiego w Polsce i do klienta w ogólności i w szczególności.
Proponuje przeczytać jeszcze raz korespondencję, którą wysłał Pan do mnie, będzie Pan wiedział co mam na myśli.
I niech Pan zapamięta na przyszłość coś o czym powinien Pan wiedzieć: JEDEN NIEZADOWOLONY KLIENT TO GORZEJ NIŻ 10-U ZADOWOLONYCH !!!
A w tym przypadku nie będzie to moja ocena tylko Pańskie słowa, które zostaną dokładnie zacytowane.
Pozdrawiam i życzę SAMYCH sukcesów w sprzedaży.
Piotr"


PODSUMOWANIE:

Otóż Panie Pogorzelski. Zapewne i tak przesłucham Hapiego ale ... nie z polskiej dystrybucji. Na szczęście Merging jest reprezentowany w całej Europie. Już jeden z kolegów musiał go sprowadzać na odsłuch z Niemiec.
Jest to znakomite urządzenie warte uwagi i zainteresowania (nawet pomimo tego obrzydliwego zasilacza wewnątrz za dwa dolary). Pańskie zaślepienie i chęć sprzedaży w stylu wciskania na siłę wszelkimi metodami jest dla mnie żenujące. Oczekuje przynajmniej słowa PRZEPRASZAM.
gdyby czytał Pan fora dokładniej to znalazł by Pan dużo informacji, że chcę kupić DACa z wysokiej półki z wejściem zegarowym. A teraz ... przepadło.


Na koniec, przed chwilą, dostałem jeszcze jednego maaila, już bez szanowny czy pozdrawiam, cytuję:

"Czytuję fora
Ale oczywiście jesteśmy w kontakcie.
Sprzęt naprawdę sprzedałem wczoraj
Sent from  iPhone. Igor Pogorzelski"



Po co mamy być w kontakcie?

Wnioski z całej historii pozostawiam czytelnikom i userom audiomaniacy.pl .

Pozdrawiam

Piotr



PS. ponieważ kontakt miał miejsce nie z osoba prywatna tylko z firmą ProfiAudioIP i z jej Prezesem podałem imię i nazwisko prezesa pana Igora Pogorzelskiego. Dane te sa publicznie dostępne. Z tego samego powodu zacytowałem korespondencję. Nie odbyła sie ona za pośrednictwem portalu AS więc nie jest to naruszeniem regulaminu. Nie jest to też korespondencja prywatna tylko biznesowa. Ta korespondencja jest przedstawieniem zaistniałych faktów. Moje subiektywne komentarze jako potencjalnego, biznesowego klienta są niejako z boku, można je oddzielić od cytowanej korespondencji i skupić sie wyłącznie na pisanych faktach.

miniabyr

Bardzo ładna historia Piotrze . Dobrze że nie mam ciągot do zaawansowanego grania sieciowego .Mi pozostaje vintage.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Z tego powodu, że opisałem historię?
Nie lubię jak mnie ktoś robi w wała.
Ja tylko chciałem posłuchać klocka, a potem jak bedzie mi pasować brzmieniem po prostu go kupić.

Jak napisałem ... ku przestrodze.
Podobno znakomite urządzenie tylko jak widac słaby sprzedażowo i marketingowo dystrybutor. każdąsztukę musi sprowadzać ze Szwajcarii. Nie ma żadnej sztuki demo. Sic.

Najlepszy kwiatek, że mogłem kupić Nadaca za 5000 EUR netto, gdzie cena listowa to ok. 9000 EUR. Z miejsca, na piekne oczy. Kto teraz z rynku konsumenckiego kupi od Niego Nadaca za 9000 EUR? Chyba tylko bardzo bogaty :).

BTW Nadac to Hapi wsadzony w ładną, audiofilska obudowę, z zasilaczem impulsowym za dwa dolary. Nadac ma sterowanie parametrami z tableta i dwa przetworniki DAC na karcie DA8, ale ma trzy wejścia cyfrowe, a nie pięć oraz nie ma wyjścia zegara. I w torze niezbalansowanym nie wymaga przejściówek XLR/RCA bo ma zdublowane gniazda. ot i całe róznice, a kosztuje 2,5 raza więcej od Hapiego.

Nadac:



Hapi:




ten sam zasilacz co w Hapim po lewej ukryty jest w Nadacu pod metalową ekranująca wypraską. I w środku mnóstwo audiofilskiego powietrza :).

EmilioE

Ale masakra!
Sprzedawca podszedł do Kolegi jak do amatorskiego audiofila i krętacza - kombinatora.
I taki niby sprzedaje hi-endowe klocki...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

MAC

Ja już dawno się nauczyłem po przygodach z Nautiliusem kilka lat temu i jeszcze dwoma innymi, żeby przy "kosztowniejszych" zakupach omijać rodzimych za przeproszeniem dystrybutorów szerokim łukiem.

MAC

A z drugiej strony jak pmcompa wkurwić to jest zdolny do napisania całego poematu nie tylko na swoim blogu ale na wszystkich dostępnych forach  ;)

Więc jak chcecie, żeby nie linkował tylko ciekawe rzeczy i tu opisywał to chyba złamałem PIN do niego - wkurwić ;D ;D ;D

pmcomp

Przecież to nie ja nie zarobię tylko On nie zarobi. Proste.
Przy takim podejściu uważam, że na rynku konsumenckim jest juz spalony w Polsce. Nie sądzę, żeby po przeczytaniu mojej historii ktoś się zdecydował. Dlaczego?

To co napisał nt. cen w Europie jest prawdą. Ceny w Europie, wyjściowe i listowe są wszędzie takie same. Jak bede chciał kupić to za trzy dni będę miał z Hamburga bez łaski w domu. bez czekania bo On nawet nie ma żadnej sztuki w magazynie.

I zgodnie z prawem przy zakupie na odległość w ciągu 14-u dnie będę mógł odesłać. I cały odsłuch kosztowac mnie będzie całe ok. 20 EUR za przesyłkę zwrotną.

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Październik 20, 2016, 16:45To co napisał jest prawdą
Nikt w to nie wątpi.

Cytat: pmcomp w Październik 20, 2016, 16:45Ceny w Europie, wyjściowe i listowe są wszędzie takie same. Jak bede chciał kupić to za trzy dni będę miał z Hamburga bez łaski w domu. bez czekania bo On nawet nie ma żadnej sztuki w magazynie.

I zgodnie z prawem przy zakupie na odległość w ciągu 14-u dnie będę mógł odesłać. I cały odsłuch kosztowac mnie będzie całe ok. 20 EUR za przesyłkę zwrotną.

I nawet się nie zastanawiaj.
Ten co miałem przyjemność u siebie słuchać przyjechał podobno od dystrybutora ze Słowacji.
Nawet nie było mowy o zwrocie (nieudany zakup) tylko oficjalnie było to wypożyczenie za kaucją i pokrycie przesyłki w obie strony.

vasa

Jaki jest w Polsce rynek na takie zabawki?
10, 50, 100 sztuk?
Do ilu potencjalnych klientów dotrze Twoja historia?  Pewnie do większości potencjalnych klientów indywidualnych. Wobec tego producent ma pozamiatany rynek :(
Ciekawe czy wyciągnie wnioski?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Nie dotrze, nie wyciągnie i nie zaszkodzi.
To nie jest sprzęt na rynek audiofilski tylko profi (studyjny) i tam idzie tego prawdopodobnie z 90%.

kawosz

Chyba bardziej dystrybutor niż producent . To co mnie poraża to kręcenie . Resztę mogę zrozumieć . Choć nie koniecznie się zgadzać

pmcomp

Cytat: masza w Październik 20, 2016, 17:25
Nie dotrze, nie wyciągnie i nie zaszkodzi.
To nie jest sprzęt na rynek audiofilski tylko profi (studyjny) i tam idzie tego prawdopodobnie z 90%.

Nadac jest przeznaczony na rynek konsumencki. To nic innego jak Hapi w ładnej obudowie, z łączami i funkcjonalnością do domu.
Tylko dystrybutor nie ma pojęcia jak sprzedawać taki produkt na rynku konsumenckim. 3000 zł za dojazd i podłaczenie kabelków? Życzą powodzenia.
Oferować klientowi na pierwszym spotkaniu, bez odsłuchu rabat 38%? Juz żałuję, że wtedy nie powiedziałem ... pakować :). Tylko po co mam płacic 22 tys netto skoro moge mieć to samo albo i lepiej za 18 tys? Dla aluminiowej obudowy?

Gdyby dystrybutor wyciągał wnioski to juz by pukał do moich drzwi z klockiem na odsłuch, z butelka dobrego malta w łapce i nadskakiwał ze wszystkich stron. Ja bym tak zrobił na jego miejscu. Tym bardziej, że dostał dzisiaj linki do mojej "recenzji".

Co najciekawsze po odsłuchach zapewne moja poodsłuchowa recenzja byłaby dobra. Zamiesciłbym to na AS i na moim blogu i wieści powoli by się rozchodziły. A rynek wie, że ja nie jestem związany żadnymi układzikami, piszę co chcę i jak chce i wszystkie sprzedażowe i marketingowe sztuczki branży znam na pamięć. I jak pisze że gra to gra. Jak pisze że nie gra to nie gra.

A tak ... masz babo placek ...

MAC

Walić branże  ;D
Poczekaj, za pół roku kupisz z s/h za połowę ceny. Teraz niech sobie spokojnie pompują balonik. Będzie więcej na rynku wtórnym  :)

pmcomp

Jest jeden ale wcale nie jest tani. I do tego z kartą 8 we/wy analogowych ale max. 24/192. 3000 EUR. O tyle fajna ta karta, że nada sie do cyfryzacji zbiorów analogowych.

Pozdro