McGyver's Audio Asgaard

Zaczęty przez McGyver, Listopad 25, 2017, 18:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

#350
Oparty na konwerterze  PCM1792, więc oczekiwania ustawione wysoko. Ale niestety:


implementacja typowo chińska. Analogówka oparta na sześciu podwójnych opampach, skąd sygnał idzie bezpośrednio na gniazda XLR.
Na gniazda RCA sygnał idzie przez kiepsko pomyslany buforek lampowy na całkiem fajnych lampach ECC88. Jako kondensatory sygnałowe pracują tu Wimy.
Nie gra to źle, niczym nie wnerwia, ale też i nie wciąga, nie powoduje że chce się słuchać i nie przestawać.

McGyver

Zasilanie lampek jest zrobione całkiem fajnie, ze stabilizacją na tranzystorze MOSFET. Pozwala to na zrobienie dobrej lampowej analogówki dla wyjść RCA.
Dla wyjść XLR analogówka wymagałaby czterech lamp, a to jest sprzęt formatu mini, więc się nie zmieści. Rezygnujemy zatem z XLRów. Udało się natomiast upchnąć bardzo fajnie grające kondensatory sygnałowe Audyn True Copper.
Wszystkie opampy idą precz.
Buforek lampowy zostaje przebudowany na stopień ze wzmocnieniem.
Konwersja I/V dla DACa pasywna, sygnał wprost z nóżek PCM1792 idzie na siatki lamp.

McGyver

DAC gra teraz na tyle fajnie, że nawet warto mu było dać gniazda RCA WBT i sieciowe Furutecha.

McGyver

DAC ma wbudowany upsampler do 192kHz, ale szczerze, nie słyszę żeby to dawało cokolwiek.
Aha, i jeszcze jedno. DAC gra naprawdę fajnie. Ale ze względu na ograniczoną ilość miejsca i jego konstrukcję, robota przy nim jest niezwykle upierdliwa. Nie sądzę bym miał się tego podjąć kolejny raz.

tomekkk1

Adam, mam pytania odnośnie kondensatorów Audyn "True Copper Cap" - które szeroko stosujesz. Na stronie Hifi Collective widnieje wzmianka, że ze względu na ich konstrukcję ich jedynym przeznaczeniem są pasywne zwrotnice - inne zastosowania nie są dozwolone:

CytatMade for passive crossover network for loudspeakers only. Any other useage is not allowed. Due to the construction.

Pasywne zwrotnice i widniejące na kondensatorach "630V" jakoś nie pasuje - czy coś się zmieniło u tego producenta, czy to inny model? Z tego co wiem do innych zastosowań są kondy "True Copper Max" - tak jest również na nich nadrukowane zamiast "True Copper". Czy mógłbyś rozwiać moje wątpliwości?

McGyver

#355
Zanim powstały True Copper Max nie robili takich zastrzeżeń dla standardowych True Copper.  Uważam że jest to z ich strony "chłyt" marketingowy żeby promować MAX.
Od paru lat stosuję True Coppery w urządzeniach lampowych, i poza "dziwnym" okresem wygrzewania żadnych problemów nie sprawiają.

Poza tym maksymalna wartość True Coppera to 2,2uF, i są one wielkości puszek pasztetu z kogutkiem. A to i tak zbyt mało nawet do toru wysokotonowego dwudrożnego monitorka.
Poniżej są po kolei WSZYSTKIE wartości aż do 0,1uF. Nie są to raczej wartości szeroko stosowane w zwrotnicach.
Bredzeniem marketingowym producenta bym się  w tym przypadku w ogóle nie przejmował.

Jakub

Według tego co piszą, true copper są z folii miedzianej przedzielonej folią polipropylenową, a true copper max są z folii polipropylenowej, na którą napylona jest warstwa miedzi. Maxy mają zdolność do samo-regeneracji i pewnie dlatego są "do wszystkiego". Patrząc na samą konstrukcję, brałbym true copper bez max :)

Obydwa typy spełniają te same normy, więc też stawiam na "chłyt".

tomekkk1

Czyli sprawa jest prosta, produkt jakoś sprzedać trzeba ;)
Dzięki :)


rudy-102

#359
@McGyver
Czy używałeś już do okablowania wewnętrznego drutów Mundorfa MConnect SilberGold np. SGW210WH/YE ?

pierotez

Upss, ale się dzieje! A ja siedzę i czekam na fAS od ponad roku, pozdrawiam.

ps, kuna denka cd635 i marantza 63 OSE wywalałem za okno bo napędy nie mogłem naprawić a tu takie cuda można uskutecznić, ehh.

McGyver

Panowie, trzy darmowe zaproszenia ode mnie na AVS do rozdysponowania. W zamian proszę tylko o wizytę w pokoju 216 w Sobieskim i jakieś ciepłe słowo  ;) 
Kto chętny, proszę pisać.

Moriarty

Biere!  >:D

PS. Wysłałem Ci prywatną wiadomość.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

krzysiek

Właśnie kupiłem karnet :p
edit: co nie przeszkadza mi odwiedzić pokoju 216 :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

dino

Odwiedzimy z ciepłym słowem  :np:

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


malg

i tak Cię odwiedzę,

karnet juz mam od dawna


malg

a zdradzisz co będzie grało u Ciebie, ;D
czy to tajemnica ::)


Baksik

Jeżeli jeszcze jest zaproszenie to chętnie skorzystam.

Pozdro.

pierotez

#372
Oo, razem z Studio 16Hz. Lektura obowiązkowa.

ps, ponoć jakieś maleństwo pokażą, hmm!?

dino

Cytat: McGyver w Październik 29, 2018, 21:511. Moriarty
2. Dino
Ja na 50% bo prawdopodobnie jak zwykle wysępię identyfikator :)
Bedę wiedział w piątek ok 12 tak, że w razie "W" wejściówka będzie wolna.

cdt

McG w piątek już się będziecie wystawiać ? Bo to różnie bywa . A w sobotę i niedzielę to nie bardzo mi się chce w sobieskim przepychać .