Phast i okolice

Zaczęty przez masza, Styczeń 23, 2015, 12:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Cytat: McGyver w Grudzień 05, 2017, 12:29
Sterownik do silnika potencjometru jest "problematyczny". Robi co chce.

Zrobiłem to samo, co mi doradziłeś z lampami mocy - przeczyściłem nóżki i objaw póki co ustąpił, więc albo to o to chodziło (nóżki lamp sterujących były poczerniałe) albo przypadek i uszkodzenie się znowu przyczaiło.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Cytat: Michał w Grudzień 05, 2017, 13:18
Ja się bardzo Diabełków obawiałem. Teraz kocham je miłością ślepą.

A miałeś wzmacniacz na 6L6?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Michał

Nie,grałem na 6ca7,el84 i ostatnim Lebenie a symbolu lamp nie pamiętam.
Almarro je wszystkie rozwalił. Maszka podsunął mi świetne pomysły na pierwszy stopień(Tungsol) i Sylvania a na driver NU. Z takim setem lamp i z obecnymi kolumnami,jest taka magia,że jest to ten stan,gdzie zdajesz sobie sprawę,że jak dotkniesz czegokolwiek,to rozwalsz absolutną synergię. Słucham płyt z największą radością w moim życiu.

McGyver

Cytat: Therion w Grudzień 05, 2017, 13:23
Cytat: McGyver w Grudzień 05, 2017, 12:29
Sterownik do silnika potencjometru jest "problematyczny". Robi co chce.

Zrobiłem to samo, co mi doradziłeś z lampami mocy - przeczyściłem nóżki i objaw póki co ustąpił, więc albo to o to chodziło (nóżki lamp sterujących były poczerniałe) albo przypadek i uszkodzenie się znowu przyczaiło.

Nóżki lamp? Przy sterowniku do motorka kręcącego potkiem? Nic nie rozumiem  :-\

Therion

:)

Nie nie. Miałem rozkręcać wzmacniacz, by dotrzeć do potka, ale najsampierw (jak mówią ludzie wschodu) przeczyściłem nóżki lamp. I się zrobiło dobrze. Więc albo to pomogło albo przypadek, ale póki co jest ok.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Therion

o to to, też.

A zamiast "zgaś światło" znajomy mówi: "zrób ciemku".
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GalAnonim

Postanowiłem "letuchno" - tak mówiła moja babcia - odświeżyć wątek   :)
Przyszedł taki piękny, czarny, błyszczący - tylko nie można go dotykać "palcyma"  :)
Straszne ślady po nich zostają  :(  komplet stanowi więc : pilot + miękka ściereczka do pucowania   ;)
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

McGyver

Cytat: GalAnonim w Styczeń 13, 2018, 12:53nie można go dotykać "palcyma" 
Straszne ślady po nich zostają 
No to już go nie chcę  :(

MAC

Miałem i drewniany z deski podłogowej i potem Włodek mi wystrugał taki z czarnego akrylu. Ten z podłogi lepiej mi sie podobał. Chyba, że ktoś się lubuje w nowomodnych pianoblack to insza inszość. Dla mnie lampa to tylko w drewnie i chromach  :)

GalAnonim

No właśnie reszta jest nowomodna - a pilot był z tej deski podłogowej chyba  :)  w każdym razie brązowe drewno.
Włodek twierdził że całość - czarne + brąz wygląda oryginalnie - ale dla mnie było jednak zbyt oryginalnie  :D
Na szczęście nie jestem nadpobudliwy i raczej leci na stałym poziomie więc daję sobie radę   :D   
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

Therion

#261
Nie, no musi byc dźewniany! Z drzazgami. Inaczej to nie Phast
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Ostatnio w swoim Phast zmierzyłem BIAS. Niestety, mam wersję dla której trzeba go rozbierać i przewracać. Zrobiłem niewielką korektę, ale trzymał ustawienia.

Gram na 6L6 już ładnych parę lat (4-5). Zastanawiam się, kiedy i jak da mi sygnał do ich zmiany. Jak sądzicie? Zmieniać mimo braku znaków na niebie? Grać nadal, bo skoro gra i to ładnie, to d*py nie trzeba sobie zawracać? A może ucho mi się przyzwyczaiło do dźwięku, który "osiadł"? Jakaś rada? Miernika lamp nie mam.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Grać i rzyci sobie nie zawracać, aż padnie.
A dla świętego spokoju możesz mi dać te lampy do zmierzenia. Albo, jak masz bliżej kogoś z miernikiem, to jemu daj.

konrado77



Cytat: Therion w Maj 16, 2018, 19:28
Gram na 6L6 już ładnych pare lat.

W oryginale siedzą 6h6p, warto wymienić na 6L6? Jakiej firmy kupiłeś 6L6?
Pozdrawiam

Therion

Od początku siedziały 6L6GT. Włodek do tej integry wkładał te lub o ile pamiętam KT66.

McGyver, dzięki za info. Wybieram bramkę 1, niech grają aż usłyszę wyraźnie, że coś jest nie tak. Widocznie nie są jakoś przeciążone i osiągną te kilka dobrych tys h.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.


Therion

Kusi by coś zmienić.... Tylko na co, żeby się nie cofać do tyłu tylko przeć do przodu... Z tego poniżej jestem baaardzo zadowolony. Rozsądek mówi: "zostaw, króliczek złapany, to se słuchaj". Ale diabeł w środku szepcze - zmień coś, zmień.

Jakieś propozyszyn?

Ps. Kiedyś miał lekkie brumienie (słyszalne tylko w słuchawkach podpiętych pod zaciski głośnikowe), a teraz już nawet tego nie brumienia nie ma - kompletny brak powodu do zmiany. Gra dokładnie jak lubię. I chyba 7lub 8smy rok na tych samych lampach. I nie ma symptomów, żeby się kończyły! Nosz! :)

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

olo.66

Witam szanowne grono, mam ochote zakupic Phastowego DAC-a, ale nie bardzo mam gdzie kupic. Jesli ktos chce sie pozbyc, lub wie kto chce to chetnie skorzystam.


christo

Czy macie może jakiś aktualny adres mailowy do phasta? Próbowałem przez formularz na stronie ale z doświadczenia wiem że różnie to działa. Dokopałem jakiś stary wpis z adresem valve_amps@hotmail.com. Nie wiem tylko czy dobry i czy aktualny.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

W sierpniu 2018r z Włodkiem pisaliśmy dokładnie przez hotmail.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Cytat: Therion w Wrzesień 29, 2020, 19:51
W sierpniu 2018r z Włodkiem pisaliśmy dokładnie przez hotmail.
Wiem, że miałeś phono pre od Phasta na testach. Jeśli to nie tajemnica, jaka była cena urządzenia i kiedy to dokładnie było?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

Tuż przed zakupem PH-10, czyli jakiś rok temu.

Włodek mi polecił panią która do niedawna miała jego dystrybucję, zostały jej dwa urządzenia. Jedno było na wypasie (w miedzi) a drugie standard. Ceny... coś ok. 3,5 tys. i chyba 3,9 tys ten miedziany.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

Super. Nowy dystrybutor się nie pierdzieli. pomnożył ceny przez 3 :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910