Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Wydaje się bdb, czy jest coś do poprawy? Idealnie płaski nigdy nie będzie.

miniabyr

Cytat: Kangie w Luty 02, 2020, 18:09
Wydaje się bdb, czy jest coś do poprawy? Idealnie płaski nigdy nie będzie.
Oczywiście że nie będzie płaski . To jest stan który mam i szczerze to już nie chce mi się nic robić .Zapewne można poprawić bas robiąc dedykowane ustroje . Może kiedyś spróbuję .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Mega fajne te wykresy, urok delty też potwierdzony. Jako że również użytkuje PL70 i gniazda zrobił ten sam Kolega po testowaniu kilku kabli wróciłem do firmowego, jako maty używam twardej gumy chyba z gramofonu yamaha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Poszukiwania fajnego phono rozpoczynam ponownie. Przypomnę tylko ,że grały u mnie takie tuzy jak Brinkmann ,Modwright ,Air Tight ; Audio Note Kit 3 ;Audio Tekne; RCM -Theriaa . Jak na razie najlepiej zagrał ........Rcm Theriaa . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Therion

#4904
A nie chcesz spróbować PH-10? Wiem, że dystrybutor wysyła do testów. Wg mnie warto zarzucić ucho na tę włoszczyznę. Do mnie trafiła, jak mało co. A i oko jest na czym zawiesić i dwa ramiona można podpiąć. Póki co bezawaryjna. Lancie i Alfy im tak dobrze nie wychodziły jak to pre. No, chyba, że za tanie, to ja się w droższe klocki nie bawię, bo umiem powiedzieć dość, pasuje mi, zostaje.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

miniabyr

Cytat: Therion w Luty 17, 2020, 20:30
A nie chcesz spróbować PH-10? Wiem, że dystrybutor wysyła do testów. Wg mnie warto zarzucić ucho na tę włoszczyznę. Do mnie trafiła, jak mało co. A i oko jest na czym zawiesić i dwa ramiona można podpiąć. Póki co bezawaryjna. Lancie i Alfy im tak dobrze nie wychodziły jak to pre. No, chyba, że za tanie, to ja się w droższe klocki nie bawię, bo umiem powiedzieć dość, pasuje mi, zostaje.
Ja węszę za  Audio Research PH9
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Nie,trochę wyżej celuję .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle pogadaj z Lampizatorem i posłuchaj jego nowego phono.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

#4909
Cytat: Piterski w Luty 17, 2020, 22:10
Pawle pogadaj z Lampizatorem i posłuchaj jego nowego phono.
Ok to też jakiś kierunek.  Tu mi Lech podpowiada że jest do "wzięcia"  . Lechu jak można to skorzystam !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Poszukaj też Phasemation z dużymi trafami na wejściu - słuchaliśmy wersji japońskiej i było to jedno z najlepszych pre jakie słyszałem.
Dealer z Krakowa je miał ale nie mógł oficjalnie sprzedawać w jewrokołchozie bo było lutowane cyną bezołowiową.

miniabyr

Cytat: dino w Luty 17, 2020, 22:32
Poszukaj też Phasemation z dużymi trafami na wejściu - słuchaliśmy wersji japońskiej i było to jedno z najlepszych pre jakie słyszałem.
Dealer z Krakowa je miał ale nie mógł oficjalnie sprzedawać w jewrokołchozie bo było lutowane cyną bezołowiową.
Myslisz o EA 550?  Jest test na Soundrebels -ale nauczony doświadczeniem wierzę tylko swoim uszom .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Luty 18, 2020, 09:42Myslisz o EA 550?
To chodziło o Phase Tech (Phasemation) EA-1
Soundrebels też go mieli ale Umka nie był zachwycony. W przeciwieństwie do mnie :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino


miniabyr


Cena lekko z dupy tego Phase Tech'a i trzeba by najpierw posłuchać .
A dziś wpadł do mnie Sebastian z pre liniowym TR Audio . Tak to firma naszych znajomych ,którzy w 2019  roku po raz pierwszy wystawili swoje produkty na Audio Show . Ja bardzo chcę posłuchać ich phono i mam nadzieję ,że mi się to uda w najbliższym czasie . O tym pre liniowym napiszę coś króciutko za chwilę bo świetnie się brzmieniowo prezentuje i z tego co wiem nie kosztuje tyle co nerka . Ale jak ktoś chce się czegoś więcej o cenach dowiedzieć, to ja się w to nie mieszam -uderzajcie do firmy . Mi bardzo to co usłyszałem się podobało . Teraz  tylko fotka z mojego podwórka .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: miniabyr w Luty 18, 2020, 18:55Cena lekko z dupy tego Phase Tech'a i trzeba by najpierw posłuchać .
Obowiązkowo  ;)
A Thoresa słuchałeś ?

miniabyr

Tyle co na Audio Show -czyli nic . Do nadrobienia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: miniabyr w Luty 18, 2020, 19:29
Tyle co na Audio Show -czyli nic . Do nadrobienia.
Jest we WRO ale wyjąc do odsłuchów ciężko.
Ktoś w WAW  ma na pewno. Moim zdaniem warto, szczególnie przy Twojej konfiguracji reszty toru.

miniabyr

Jak się okazuje to jest sporo urządzeń do przetestowania . Trzeba będzie na to czasu . Ale gdzie mi się śpieszy ?  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

Paweł, jest na giełdzie PH-9. Sprzedawca z warszawy. Może się zgodzi na odsłuch...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Bartolo

choć  Ty powinieneś celować raczej w Reference.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

seblop

Zapomniałeś o.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

#4922
Cytat: Bartolo w Luty 18, 2020, 20:47
Paweł, jest na giełdzie PH-9. Sprzedawca z warszawy. Może się zgodzi na odsłuch...
Tak widziałem ale chyba już nie ma w ofercie ..............jednak jest ,spróbuję się skontaktować z gościem .
Cytat: seblop w Luty 18, 2020, 21:12Zapomniałeś o.
Nie ,nie zapomniałem i napiszę coś o tej nowej produkcji Adama Czerwińskiego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: miniabyr w Luty 18, 2020, 21:36Nie ,nie zapomniałem i napiszę coś o tej nowej produkcji Adama Czerwińskiego .
Wczoraj Sebastian  przywiózł do mnie nową produkcję Adama Czerwińskiego w formacie R2R (czyli taśma ) Napiszę krótko -muszę to mieć !Co prawda grają niezbyt wywrotowa formę jazzową (czytaj dla ludzi ) ,a ja zawsze mam niedosyt freekowego grania ,ale zagrali to zgrabnie i przyjemność słuchania jest duża . No i to brzmienie z taśmy ! Tego nie da się do  niczego porównać! Ten material został nagrany w domenie analogowej ,zmiksowany w analogu i zgrany na taśmę . QJP
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Therion

Cytat: miniabyr w Luty 17, 2020, 20:56
Ja węszę za  Audio Research PH9

O! 4 dyszki. Szacun. To gdzie z PH10 wyskakuję.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.