walkman RQ-P266

Zaczęty przez magus, Grudzień 16, 2017, 16:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

magus

Hej,

Odgracając garaż w poszukiwaniu podstawki pod choinkę natknąłem się na mój stary walkman: Panasonic RQ-P266.
Pamiiętam, że całkiem nieźle grał i postanowiłem odnowić znajomość :)

Niestety - pasek klinowy poszedł z dymem :/
Niestety w necie nie potrafię znaleźć parametrów paska, ani instrukcji serwisowej...

Macie pomysł, jakugryźć temat, bez odnoszenia sprzętu do serwisu Panasa?

pozdrawiam :)


GregWatson

Mam identyczny (pełna wersja sklepowa, instrukcje, wyposażenie, pudełko - jak ze sklepu). Bardzo ładnie gra i ma sporo bajerów:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2298.0

Jak się dobiorę do niego w wolnej chwili to pomierzę i dam znać. Początkowo chciałem go sprzedać ale zrezygnowałem - fajny sprzęcik.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Miałem kiedyś super wypas walkmana Panasonic ze zdalnym sterowaniem i Dolby, cały metalowy, chodził na jednej baterii LR6. Znakomicie grał, złaziłem całe Beskidy z nim w kieszeni słuchając z kaset Pendragona Marillion, Collage, Annalist i Ulysses. Później oddałem mojej najlepszej przyjaciółce, blond piękności, wbrew aparycji bardzo inteligentnej, i ona się nim jeszcze wiele lat cieszyła.

magus

Cytat: GregWatson w Grudzień 16, 2017, 16:41Jak się dobiorę do niego w wolnej chwili to pomierzę i dam znać.

Będę wdzięczny :) Poprosiłbym też o fotkę bebechów, aby zobaczyć, jak ten pasek dokładnie idzie - mój jest w takim stanie, że musiałbym się domyślać ...

Niestety w wyniku wielu przeprowadzek - został mi sam odtwarzacz, bez osprzętu. To już ze 20 lat ... wtedy byłem w środku studiów :) Złoty okres wolności wszelakiej ;)

Pamiętam, że włączenie "Live" dawało efekt "wow".
No i fajna funkcja z autorewersem.

GregWatson

Porobię trochę fotek po otwarciu. Mogę też zrobić fotki instrukcji także w j.polskim. Ja swojego kupiłem w 1995 r w Ustrzykach Dolnych (czyli to ma już 22 lata). Przez kilka lat przełaziłem z nim całe Bieszczady w szerz i wzdłuż.  Miłe wspomnienia z nim się wiążą.

Posiada:
- korektor graficzny (10 kHz - tony wysokie, 1 kHz - tony średnie, 330 Hz - tony niskie),
- XBS - głębokie niskie tony (extra basy),
- system LIVE - aby dodać blasku partiom wokalnym,
- system zmiany odtwarzania kierunku przesuwu taśmy,
- system Dolby,
- możliwość ustawienia na odtwarzanie kaset normalnych, chromowych i metalowych.

To wszystko w tamtych czasach to był szał.

Nie wiem czy wiesz możliwe jest zasilanie zasilaczem sieciowym dedykowanym do niego o symbolach RP-AC31 (firmy Panasonic).
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

magus

Cytat: GregWatson w Grudzień 16, 2017, 18:57Nie wiem czy wiesz możliwe jest zasilanie zasilaczem sieciowym

Tak, wiem - jakiś czas w domu jechałem na zasilaczu, ale z tego co pamiętam to prędkość przesuwu taśmy była inna, niż przy zasilaniu bateryjnym ...

Aczkolwiek byłem z  niego bardzo zadowolony :)

GregWatson

Rozebrałem trochę tego Panasonica i wyciągnąłem z rolek pasek. Okazało się przy okazji, że jest prawie już w agonalnym stanie ale jeszcze cały. Faktycznie bardzo cieniutki pasek i delikatny.
Przy okazji jak będziesz szukał i natkniesz się na jakiś odpowiednik tego paska to mam prośbę napisz gdzie nabyłeś ewentualnie weź dwa (jeden dla mnie). Sprzęcik wart reanimacji.

Poniżej trochę fotek, rysunek "techniczny" jak biegnie pasek oraz orientacyjne wymiary jego. Jak coś to jeszcze pytaj bo mam go rozebranego.

Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Duży wybór pasków jest w north.pl Ostatnio dobierałem do szpulowca.

GregWatson

Kilka fotek.

Trochę tego i trochę tamtego też.

magus

Dzięki za foty i pomiary.

Podsumowując - trzeba przetestować paski z zakresu (na oko):
L = 235mm +/- 5mm -> fi = 75mm +/- 3mm
srednica przekroju d=0,7mm kwadrat

A więc na polownie czas!

GregWatson

I tak jestem pełen podziwu że ten pasek u mnie tyle wytrzymał. Jeszcze ze dwa miesiące temu na nim grałem ale dziś mam pewne obawy i wolę nie odpalać. 22 lata na tak cieniutkim pasku  :) . Szacun.
Trochę tego i trochę tamtego też.

magus

Na razie nabliższe to 73x0,8mm, ale 6zl + przesylka jeszcze wiecej.

Wydaje mi się, że między świętami przespaceruję się po sklepach z gumkami ;)

Póki co wysłałem też zapytanie do Panasonica - ciekawe czy odpowiedzą :D

GregWatson

Może to i jest 0,8 mm - mierzone było suwmiarką a to guma plastyczna.
Trochę tego i trochę tamtego też.

magus

No więc dostałem odpowiedź od Panasonica.

Można streścić - "radź se pan sam".

Nie produkują, nie wiedzą jaki ten pasek ma być - mam dopasować metodą prób i błędów ...
Tak wiec pozostaje nakupić różnych i faktycznie sprawdzić czy coś spasuje.

Ale najpierw święta :)

Więc Szczodrych Godów! (jak mawiali słowianie)

GregWatson

I jak to dalej wygląda ? coś już jest namierzone jeśli chodzi o ten pasek?
Trochę tego i trochę tamtego też.

magus

Niestety zgodnie z prawami Marphy'ego - nie miałem wiele czasu ... ale namierzyłem sklep, gdzie mają te paski w normalnych cenach (ok 1zl/szt).
W poniedziałek się tam wybieram.

magus

Sa dwie wiesci po mojej wyprawie do sklepu - dobra i zla.
Zla jest taka, ze nie zakupilem paskow bo nie znalazlem sklepu.
Dobra jest taka, ze przezylem ...

Sklep w Nowej Hucie, google maps wskazal budynek wewnatrz jednego z osiedli typu "cytadela" (budynek w ksztalcie pierscienia, niczym mury obronne, w srodku wolna przestrzen z wybudowanym kolejnym budynkiem.
Jak tam wlazlem to wpakowalem sie miedzy dwie bandy z bejsbolami, nozami i siekierami - wlasnie zaczeli sie obrzucac butelkami i kamieniami .... witajcie w Nowej Hucie :D

Zwialem bez strat wlasnych :) Wiecej tam nie pojade...

GregWatson

Jakieś niusy w temacie pasków, coś podobnego będzie czy wyciągamy gumkę z kalesonów?
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

No właśnie dotarły do mnie paski zamówione w Impelu. Rozmiar 74 x 0,8 x 0,8. Cena 1,50 zł. Pasuje idealnie. Polecam.


Impelshop.com
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Założyłem pasek, złożyłem do kupy i teraz Panasonic zap... la jak nowy.  ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.