Akai GX- 75 Mk2 i GX- 95 Mk2

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 15, 2018, 13:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Oki, ale po co mi one w dobie cd? Przecież składankę se mogę w kilka min zrobić i nagrać na płytę nie mówiąć już o pendraku, który juz jak widzę wszędzie dziurkę znajduje by się wetknąć :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ja nagrywam głównie z radia. Mam swoje stacje i dla jednego utworu kupować płyty nie chcę. Akai ma wyszukiwanie otworów. Możesz ustawić który kolejny kawałek ma znaleźć. Nie jest to oczywiście szybkie jak w CD czy przerzucanie plików- ale jest. Taki trochę bardziej zaawansowany magnetofon jest czymś w rodzaju konsolety mikserskiej. W dużym uproszczeniu. Jeżeli oryginał płyty CD ma jakieś dolegliwości, nie brzmi za fajnie- możesz spróbować to zmienić. Żeby grało bardziej dla ciebie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 20, 2019, 17:12Ja nagrywam głównie z radia.

Maryja? Czy głos Ojca Produktora brzmi przez to lepiej, głębiej? Dociera do wiekszej części społeczności?
Jeśli pytanie nie na miejscu to proszę usunąć. Badam pop rostu zależności ... chciał bym kupić magnetofon ale nie wiem czy będzie on odpowiedni pod dane podane w statystykach popularności partii politycznych, co by mi ani dupką Biedroń nie wyskoczył anie sie żaden tupolew o głowicę nie rozbił... Parafrazując znienawidzonego szczura...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Polskie Radio Program II nie zawiera podkładu ideologicznego. Chyba. Lista Przebojów PR 3 tylko w przerwach informacyjnych zawiera. MUZO.FM. Fajnie się wyrobili muzycznie, tekstowo- ale jakość dźwięku taka sobie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

PR II i III (tych dwóch rozgłośni słucham najwięcej) podczas ostatniego smutnego tygodnia zaskoczyła mnie informacyjnie na duży plus. Bardzo pozytywnie i z dużym serduchem odnosili sie do SP Adamowicza jak i do samego WOŚP... Żadnego wylewania pomyj i oszczerstw.
W PR wydaje mi się nastąpiła odwilż. Chcą być dalej tym czym byli wcześniej - apolitycznymi rozgłośniami szerzącymi kulturę tzw wyższą. Takie odniosłem odczucie.
Ostatnio powymieniano sporo ludzi na stanowiskach decyzyjnych.
Zupełnie co innego niż ekskrementy w "telewizji" tfu... kurskiego  :zyg:

gratefullde

W piątek Wojciech Mann poprowadził w swoim stylu audycję... Dziś nie było go...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#81
Jak odróżnić Mk1 od Mk2 na aukcji?
Mk1 ma kieszeń przeźroczystą ( z pewnym przyciemnieniem) w obszarze pracy głowic, oraz złotą otoczkę wokół przycisku CD/ DAT  Direct z prawej strony.
No i oczywiście brak oznaczenia Mk2 na froncie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Oczywiście z tyłu też pojawia się odpowiednia dwójka, ale mało który sprzedawca robi zdjęcie z tyłu, a jeszcze mniej- tak kadruje- by było to widać:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wyświetlacz można zgasić. Licznik czasu, lub obrotów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ta sekcja przycisków jest mechaniczna ( sprężynkowy zaskok).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

O ile mi wiadomo, magnetofon występował tylko w wersji black, a kabel siwy? Dziwne, ale najwyraźniej tak ma być.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To pomarańczowe okienko jest podświetlone. Zawsze widać stan taśmy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Takie tam. Zauważyłem, że tu nie ma zdjęć mojego, to wrzucam mój, własny egz. :) Żeby nie było, że bajkopisarz :) Gruba, solidna kieszeń. Nie ma autoreverse.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 20, 2019, 16:236 śrub- to namierzysz sprawcę

Tak to jest, jak się pisze z pamięci. Po bokach są 4 śruby, a nie dwie. Czyli 4+4+2 na górze= 10 śrub. Sorrry!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 21, 2019, 03:05
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 20, 2019, 16:236 śrub- to namierzysz sprawcę

Tak to jest, jak się pisze z pamięci. Po bokach są 4 śruby, a nie dwie. Czyli 4+4+2 na górze= 10 śrub. Sorrry!
Jestem już dogadany z człowiekiem z serwisu magnetofonowego z Wrocławia, ma na niego spojrzeć. Jednak dopiero w lutym, bo teraz jest zawalony robotą.

Dziwne bo buczenie nie występuje, kiedy deck jest zimny, pojawia się, kiedy magnetofon się nagrzeje.

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

LampowY

Zasadniczo... International Prostate Symptom Score  ;D

McGyver

instant program search system, po naszemu wyszukiwanie nagrań. Zlicza co najmniej trzysekundowe przerwy pomiędzy utworami i na tej podstawie odnajduje kolejne poprzednie lub następne utwory.

GB

Cytat: LampowY w Styczeń 21, 2019, 17:48
Zasadniczo... International Prostate Symptom Score  ;D
A gdzie Akai ma Prostate?

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

McGyver

Zakładając jednakowoż że one są (zasadniczo) proste, a nie krzywe. Bo wtedy to nie byłyby już prostate, jeno krzywate  ;D ;D ;D

GB

Cytat: McGyver w Styczeń 21, 2019, 17:56
Zakładając jednakowoż że one są (zasadniczo) proste, a nie krzywe. Bo wtedy to nie byłyby już prostate, jeno krzywate  ;D ;D ;D
Krzywates. Chyba, że jedno krzywe to wtedy prostate i krzywate.

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz