Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: Old Man Kensey w Maj 22, 2018, 16:44Poszczególnych żył ekrany trudno jest jakoś elegancko zebrać w jedną wiązkę i uziemić, bydlę jest dość grube i sztywne.
Chyba mam pomysł jak to zrobić, ale nie mam na czym "trenować".

Melepeta

Yarbo SP-8000PW nie ma poszczególnych żył ekranowanych.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Bedford

Cytat: Old Man Kensey w Maj 22, 2018, 16:44Poszczególnych żył ekrany trudno jest jakoś elegancko zebrać w jedną wiązkę i uziemić, bydlę jest dość grube i sztywne.

Ekrany poszczególnych żył należy rozpleść ,  wybrać z każdego 3-4 nitki i skręcić je razem , a resztę ekranów obciąć tuż przy izolacji.
Następnie skręcić te wyprowadzenia ekranów z gołym drutem ekranu głównego i z przewodem PE , i razem zamocować w konektorze uziemienia wtyki Schuko.

pelot

Cytat: Old Man Kensey w Maj 22, 2018, 16:44
Hej, może tego nie widać, ale ten kabelek poniżej to także Yarbo SP-8000PW. Troszkę go przerobiłem, dałem ładną koszulkę, wtyki to Viborg. Potwierdzam, w tych pieniądzach bardzo przyzwoity kabel, ja niestety nie umiem tak ładnie i wyczerpująco opisać jego brzmienia. U mnie gra podłączony do wzmacniacza.

Tylko ekran główny zebrałem i od strony wtyki schuko podłączyłem do uziemienia. Poszczególnych żył ekrany trudno jest jakoś elegancko zebrać w jedną wiązkę i uziemić, bydlę jest dość grube i sztywne.

Ładny oplot , ma podobny ale bez żółtych  nitek , gdzie go nabyłeś i za ile

pelot

Cytat: Melepeta w Maj 22, 2018, 18:43
Yarbo SP-8000PW nie ma poszczególnych żył ekranowanych.

Właśnie , też tak mi się wdawało.

pelot

 
Cytat: McGyver w Maj 22, 2018, 17:07
Cytat: Old Man Kensey w Maj 22, 2018, 16:44Poszczególnych żył ekrany trudno jest jakoś elegancko zebrać w jedną wiązkę i uziemić, bydlę jest dość grube i sztywne.
Chyba mam pomysł jak to zrobić, ale nie mam na czym "trenować".

Mus kupić metr kabla ;D

McGyver

W tym właśnie sęk, bo ja potrzebuję półtora, a sprzedają na całe metry.

miniabyr

Cytat: McGyver w Maj 22, 2018, 20:29
W tym właśnie sęk, bo ja potrzebuję półtora, a sprzedają na całe metry.
Możesz kupić 1,5 metra !  W audeos jak kupujesz to wybierasz opcje 1 metr a w uwagach piszesz że chodzi o 1,5 . Płacisz jak z 1,5  . I tak to wygląda . Mogli by to uprościć dodając odpowiednią opcję  .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

wystarczy do nich zadzwonić i sprzedaszą 1.5 metra


wiki

Ja właśnie kupowałem na telefon 1,5 m. Chciałem 1,75 ale tylko można po 0,5.

Te ekrany 1,2,3 są chyba z folii miedzianej więc ich się nie da rozpleść jak drutowe.
Jak będę rozbierał kabel to zobaczymy co z tego wyjdzie.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

pelot

Pan Maciej z Audeos , powinien Pawłowi wysłać dwa metry kabla gratis za napędzenie koniunktury.
Za cały wkład  w proces porownawczo-badawczy , a zarazem promocję , produktów Yarbo . ;)

Old Man Kensey

Cytat: pelot w Maj 22, 2018, 20:24Ładny oplot , ma podobny ale bez żółtych  nitek , gdzie go nabyłeś i za ile

Ta koszulka leżała u mnie od kilku lat, nie pamiętam już, gdzie ją kupiłem :(

Poszczególne żyły są owinięte paskami z folii aluminiowej, więc chyba rzeczywiście nie można uznać tego za ekran - trudno to podłączyć do ekranu głównego całego przewodu (który jest z miedzianych drucików). Jak chcecie, to po południu zrobię zdjęcie, mam tu jeszcze jakiś 20 cm kawałek obcięty do testów.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

McGyver

Cytat: Old Man Kensey w Maj 23, 2018, 08:09Poszczególne żyły są owinięte paskami z folii aluminiowej, więc chyba rzeczywiście nie można uznać tego za ekran -
Ależ właśnie można uznać za ekran, i to lepszy od oplotu.  A że trudno podłączyć, to rzecz inna.

Old Man Kensey

Wklejam obiecane zdjęcie, to obrzynek kabla Yarbo. Widać folię aluminiową oplatającą poszczególne żyły. Ekran główny jest pod papierem.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

McGyver

Cytat: Old Man Kensey w Maj 23, 2018, 14:02
Wklejam obiecane zdjęcie, to obrzynek kabla Yarbo. Widać folię aluminiową oplatającą poszczególne żyły. Ekran główny jest pod papierem.
Co to za model Yarbo?
Pomiędzy folią owijającą poszczególne żyły a głównym oplotem miedzianym nie ma żadnej izolacji, tak? Jeżeli tak, to nie ma potrzeby żeby tą folię jeszcze dodatkowo podłączać.

Old Man Kensey

To jest Yarbo SP-8000PW. Nie ma izolacji pomiędzy folią aluminiową na żyłach, a głównym miedzianym ekranem. Folia styka się z ekranem, może lepiej będzie to widoczne na tym zdjęciu:
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

miniabyr

Cytat: pelot w Maj 23, 2018, 07:57
Pan Maciej z Audeos , powinien Pawłowi wysłać dwa metry kabla gratis za napędzenie koniunktury.
Za cały wkład  w proces porownawczo-badawczy , a zarazem promocję , produktów Yarbo . ;)
O popieram ten postulat i chętnie przyjmę w darze 2 nagie metry tego niemieckiego kabla !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

Czy ma ktoś jakąś teorię dlaczego w tym kablu jest osobne ekranowanie do żyły L i N?

Trochę mi się to kupy nie trzyma - przecież właśnie chodzi o to, żeby L i N były nak najbardziej 'coupled' ze sobą (np silne skręcenie) - wtegy radiacja zakłóceń i ewentualne 'lapanie' zakłóceń z zewnątrz jest najmniejsza.

Rozumiem sens 'ogólnego' ekranu, ekranowanie PE też mogło by miec jakiś sens (no to tam potencjalnie mogą płynąc zakłócenia zbierane np z obudowy, dodatkowo nie sa kompensowane przepływem w drugą stronę) ale osobne ekrany na N i na L ?


Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

malg

Cytat: Melepeta w Maj 23, 2018, 21:38
Miałem Yarbo SP-8000PW i wyglądał jak ten:
https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-8000PW/73
ze zdjęcia wygląda że to inny przewód jest


malg

Cytat: Melepeta w Maj 23, 2018, 21:38
Miałem Yarbo SP-8000PW i wyglądał jak ten:
https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-8000PW/73
ten powyżej ekranowanie ma opisane tak:
podwójne ekranowanie (folia + ekran splatany)
a nie aluminium
więc wątpliwości jacek-k-wawa - się rozwiewają
może po drodze zmieniła sie wersja tego przewodu bo Old Man Kensey pisał:

Cytat: Old Man Kensey w Maj 23, 2018, 08:09
Ta koszulka leżała u mnie od kilku lat, nie pamiętam już, gdzie ją kupiłem :(

Old Man Kensey

To może być jakaś starsza wersja, ja nie kupiłem tego przewodu ze sklepu, lecz od poprzedniego właściciela i nieco go przerobiłem.

A koszulka to była jeszcze dużo, dużo starsza, leżała gdzieś w zapomnieniu kilka lat - no to ją założyłem na Yarbo. Ot, cała historia.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

wiki

I tak.
Nie miałem wolnych wtyczek więc musiałem je wziąć z mojego prototypu WE 10GA.
On obecnie gra u mnie w CD. Po zdjęciu wtyczek już leży wolny.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Yarbo 1100 obrałem i za radą McGyvera spiąłem wszystkie ekrany od strony zasilania.
Ekrany miedziane są nawinięte spiralnie i nawet nieźle się to odwija.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka