Progresywnie

Zaczęty przez gratefullde, Październik 18, 2015, 12:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: WOY w Październik 18, 2015, 20:20
A po co do mnie z tą psychodelią czy któryś z zespołów Panu nie pasuje.:)))
Tobie to nawet Grateful Dead wybacze ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Nie unikniemy dublowania kapel, to byłoby sztuczne ograniczenie tematu. W czasach kiedy poznawałem rocka (1973) nie było okreslenia "progresja". Art-rock, rock symfoniczny owszem. A wór art-rocka pojemny jest :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

#52
Tu mam zajefajny progresywny kawałek:

Wireless

No dobrze. wetknę kij w mrowisko ... wobec płynności granic zjawiska zwanego prog-rockiem.

Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Ale to jest to właśnie.
A jaki dylemat z Santaną
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

#55
Bezsprzecznie.......najpiękniejsza piosenka na świecie.


Wireless

No i idąc dalej w klimaty progresywno-jazzowo-rockowe:

Pozdrawiam, Wireless

WOY

No to może po polsku Niemen Enigmatic co?

Wireless

Jak po polsku, to nie może zabraknąć

Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

O to chłopaki chodzi.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Wracając na Wyspy i do klasyki prog-rocka:



Noż qrcze - różnic stylistycznych trochę jest pomiędzy Return To Forever, a Yes. Ale czy to przepaść ?  :)
Rzekłbym, że tam, gdzie Yes popada trochę w rockowy banał, Corei udaje się wyjść z tarczą :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Dołożę jeszcze YESów, bo, IMHO, to ich nie może zabraknąć tutaj ...

Pozdrawiam, Wireless

WOY

A płynąc do kanady mamy co ? mamy Voivod hehe.

Wireless

Cytat: WOY w Październik 18, 2015, 21:36
A płynąc do kanady mamy co ? mamy Voivod hehe.
WOY - a dałoby się wklejać linki do youtube'a ?
znaczniki /[youtube/] i /[/youtube/]. W linku pobranym z youtube zmieniasz jedynie protokół - z https na http.
Pozdrawiam, Wireless

WOY

No niestety mam z tym problem i wyjaśniałem to już z 10 razy.
Mój nowy PC nie obsługuje tego p........go guziczka.
Nie ma problemu już zamilkam, przepraszam.

Wireless

Cytat: WOY w Październik 18, 2015, 21:57
No niestety mam z tym problem i wyjaśniałem to już z 10 razy.
Mój nowy PC nie obsługuje tego p........go guziczka.
Nie ma problemu już zamilkam, przepraszam.

NIE ZAMILKAJ !!!!

A znacznik możesz dodawać ręcznie ... w tekście po prostu ....
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

elem

WOY, który Voivod jest warty uwagi? Skończyłem ich zgłębiać dawno temu, po Dimension Hatross nie miałem już kontaktu z nimi.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

WOY

No myślę że właśnie  "Dimension Hatross" najlepiej łączył Thrash z progresją.

Wireless

Raz jeszcze powrót do Corei. Tym razem z Elektric Bandem II ...



Granice są baaardzo płynne ... :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Kolejny kij w mrowisko przy wyznaczaniu granic prog-rocka. Wiem, że wszyscy znacie ... ale, czy postrzegaliście ten utwór jako progresywny ... ?



Jasne, że to nie ta sama granica, co Return To Forever, ale raczej ta pólnocna (o ile RTF był południową) :)
Pozdrawiam, Wireless

WOY

No cóż ja jak zwykle po swojemu.
Przepiękny Melodic Death Metal w wersji progresywnej.

gratefullde

Myślę, że to jak najbardziej progresywnie będzie. Płyta się udała, moim zdaniem wyśmienicie. Słychać tu Yes jak i indywidualizm muzyków. Coś świetnego. Muszę vinyl, no muszę go mieć.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Księgowy

Jeszcz można kupić re.
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt