Menu główne

Leben

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 13, 2015, 20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: LampowY w Maj 05, 2019, 13:36
Klon AN Kondo z tego forum + chiński klon Accuphase A60

https://pl.aliexpress.com/item/Nowe-wyko-czone-A60-czysta-klasa-wzmacniacz-mocy-odniesienia-Accuphase-obwodu-wzmacniacz-Audio/32885007572.html

Z tym, że forumowy preamp jeszcze nie jest w pełni sprawny. Z wielu bolączek wieku niemowlęcego została jeszcze tylko jedna do poprawienia i nie będzie się czego czepiać. Powyższy zestaw gra u mnie z kolumnami Tannoy SRM 12x na takim poziomie, że nawet wyuzdanych drutów mogłem się pozbyć bo ich wkład w całość przekazu wydaje się idiotycznie śmieszny  :)

Jest też w "normalnym" kolorze - czarnym: https://www.ebay.pl/itm/Nobsound-HiFi-Pure-Power-Amplifier-Class-A-AB-200W-Inspired-by-Accuphase-Black ;D

hasos

Cytat: AudioAddicted w Maj 05, 2019, 13:45
Cytat: LampowY w Maj 05, 2019, 13:36
Klon AN Kondo z tego forum + chiński klon Accuphase A60

https://pl.aliexpress.com/item/Nowe-wyko-czone-A60-czysta-klasa-wzmacniacz-mocy-odniesienia-Accuphase-obwodu-wzmacniacz-Audio/32885007572.html

Z tym, że forumowy preamp jeszcze nie jest w pełni sprawny. Z wielu bolączek wieku niemowlęcego została jeszcze tylko jedna do poprawienia i nie będzie się czego czepiać. Powyższy zestaw gra u mnie z kolumnami Tannoy SRM 12x na takim poziomie, że nawet wyuzdanych drutów mogłem się pozbyć bo ich wkład w całość przekazu wydaje się idiotycznie śmieszny  :)

Jest też w "normalnym" kolorze - czarnym: https://www.ebay.pl/itm/Nobsound-HiFi-Pure-Power-Amplifier-Class-A-AB-200W-Inspired-by-Accuphase-Black ;D

No tak, jak człowiek się nie zna, to szuka gotowych rozwiązań. Tutaj jednak 3 tys. na coś bez gwarancji, czego nie można posłuchać. Do tego lampka, która jeszcze nie do końca działa. Gdybym był elektronikiem, to pewnie dawno złożyłbym sobie coś takiego. A tak zostają gotowce.

tomekkk1

Cytat: hasos w Maj 05, 2019, 13:50
No tak, jak człowiek się nie zna, to szuka gotowych rozwiązań. Tutaj jednak 3 tys. na coś bez gwarancji, czego nie można posłuchać. Do tego lampka, która jeszcze nie do końca działa. Gdybym był elektronikiem, to pewnie dawno złożyłbym sobie coś takiego. A tak zostają gotowce.

Kompletnie nie rozumiem  :o
Jak to nie można posłuchać? Wbijasz do Maćka i masz Accuklona i Keishō pre do posłuchania za jednym zamachem... Chcieć to móc.
I co masz na myśli pisząc:
Cytat: hasos w Maj 05, 2019, 13:50Do tego lampka, która jeszcze nie do końca działa.

?

hasos

Cytat: AudioAddicted w Maj 05, 2019, 13:54
Cytat: hasos w Maj 05, 2019, 13:50
No tak, jak człowiek się nie zna, to szuka gotowych rozwiązań. Tutaj jednak 3 tys. na coś bez gwarancji, czego nie można posłuchać. Do tego lampka, która jeszcze nie do końca działa. Gdybym był elektronikiem, to pewnie dawno złożyłbym sobie coś takiego. A tak zostają gotowce.

Kompletnie nie rozumiem  :o
Jak to nie można posłuchać? Wbijasz do Maćka i masz Accuklona i Keishō pre do posłuchania za jednym zamachem... Chcieć to móc.
I co masz na myśli pisząc:
Cytat: hasos w Maj 05, 2019, 13:50Do tego lampka, która jeszcze nie do końca działa.

?

Kolega LampowY napisał: "Z tym, że forumowy preamp jeszcze nie jest w pełni sprawny. "
Czy może we Wrocławiu jest gdzie tego posłuchać?

LampowY

Generuje lekki ale słyszalny i denerwujący brumek.

McGyver

Jest jeden taki preamp we Wrocławiu, zapytam właściciela czy zgodzi się byś się do niego odezwał. A jak nie, to zapraszam do mnie (~200km od Wrocławia cały czas znakomitej jakości autostradą, a później drogą ekspresową, generalnie nie zjeżdżasz z dwuasmówek za wyjątkiem ostatnich dwustu metrów). Będę też składał takiego klona Accuphase.

McGyver

Cytat: LampowY w Maj 05, 2019, 15:02
Generuje lekki ale słyszalny i denerwujący brumek.
Pisałeś coś o kolejności włączania, właśnie implementuję środek zaradczy. Układ mutingu wyjścia. Potem Ci go wyślę.

tomekkk1

Cytat: hasos w Maj 05, 2019, 14:43Kolega LampowY napisał: "Z tym, że forumowy preamp jeszcze nie jest w pełni sprawny. "

Lekki brum jest, ale w porównaniu do szumu, który został zlikwidowany nie jest tak irytujący i nie wpływa na brzmienie i detaliczność pre :)

LampowY

Zgadza się.

tomekkk1

Poza tym owy brum jest domeną łączenia z mocniejszymi mocowo wzmacniaczami. Na lampowcu (potek odkręcony na max) brumu nie słyszę, dopiero na krzemowcu (przy pełnym odkręceniu potka) się ujawnia.
Czekam na PCB by zweryfikować jak z tym brumem u mnie będzie na 12AY7 i albo zrobię dodatkowy filtr odsprzęgający zasilanie na ścieżce WA, lub pomyślę o wciśnięciu dodatkowego stopnia filtrującego w zasilaczu ;)

hasos

Dzięki. W okolicach śląskich bywam często, więc może będzie okazja.

rudy-102

Cytat: hasos w Maj 01, 2019, 17:25To co w zamian?
Proponuję posłuchać połączenia z Vincentem. To co prawda hybryda, ale dobrze brzmiąca. Moim zdaniem oczywiście.

McGyver

Cytat: hasos w Maj 05, 2019, 13:32Twoja propozycja po części to potwierdza, bo nie zaproponowałeś integry tranzystorowej, która obali tę tezę, ale system dzielony, po części lampowy, więc wracamy do punktu wyjścia.
Nie do końca jest jak piszesz. Powodów dla których podałem taką kombinację jest kilka. Główny powód to to, że sam "pchasz się" do lampy, kolejny to taki, że IMHO preampy lampowe są generalnie brzmieniowo lepsze od półprzewodnikowych. Nie znam żadnego półprzewodnikowego preampa którego brzmienie byłoby dla mnie wystarczająco satysfakcjonujące, natomiast lampowych preampów brzmiących pysznie znam wiele.
Z kolei "zgranie" Harbethów z lampowym wzmacniaczem było tutaj podawane jako wątpliwe, stąd taka a nie inna moja propozycja.

GB

Leben CS600X i lampy do sekcji pre.

Narazie kupuje jako zapasowe. Choć w jednym kanale zaczyna pojawiać się od czasu do czasu drobne brumienie. Muszę wyjąć obecne i przeczyścić piny stopek - kontakt się do tego nada?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Lepiej drobnym płótnem ściernym.

kangie

Albo "scotch" z gąbki do mycia naczyń.
Life is too short for boring HiFi.

GB

Jak dobrze posłuchać doświadczonych kolegów.

To kolejne pytanie:

Czy dwie poniższe lampy to lampy o tych samych parametrach różniące się tylko producentem?

Czy są to zupełnie różne lampy?

6CG6 (5881) General Electric
6L6WGC (5881) Slovtec
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Tak wygląda 600tka od wewnątrz. Jak to mówią, pokaż kotku, co masz w środku.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Jak dla mnie fajnie wygląda, trochę przedpotopowo - true analog. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

Teraz słuchasz jak Jafi? Bez pokrywy? 😜

kangie

Zbiera fale Radia Wolna Europa. ;)
Life is too short for boring HiFi.

GB

Cytat: ziko369 w Luty 19, 2022, 06:43
Teraz słuchasz jak Jafi? Bez pokrywy? [emoji12]
Wymieniłem dwie lampy, sprawdzam jak działają.

PS

Przy okazji odwrócę pokrywę i zobaczę co to wnosi do dźwięku.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369

Cytat: GB w Luty 19, 2022, 08:07Przy okazji odwrócę pokrywę
Koniecznie 👏

GB

 Niestety kraj pochodzenia niechlubny.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz