Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: ziko369 w Marzec 07, 2019, 09:23Ja polecę od siebie Sennheiser HD 380pro...
Nie widziałem ich nigdy w studiach nagraniowych ale ....

ziko369

Cytat: dino w Marzec 07, 2019, 23:27
Cytat: ziko369 w Marzec 07, 2019, 09:23Ja polecę od siebie Sennheiser HD 380pro...
Nie widziałem ich nigdy w studiach nagraniowych ale ....

Czas spróbować... 😉

dino

Przewaliłem kilka Senków i jakoś ich nie pokochałem.
Jak dla mnie zawsze koloryzują dźwięk.
Co innego mikrofony. Z niektórymi można żyć ale trzeba korekcje włączyć.
Najlepsze co robią to mikroporty.

Bednaar

Miałem prawie 10 lat Sennki HD500 - zgadzam się, koloryzują dźwięk, podobnie jak 555, 595, 650 i nawet (choć w mniejszym stopniu) HD600. Ale HD280Pro i 380Pro to inna bajka - są w większym stopniu neutralne. Generalnie jednak wolę większość modeli AKG, neutralność w większym stopniu niż Sennheiser oraz - co dla mnie najwazniejsze - genialna przestrzeń.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

EmilioE

A ja po AKG przesiadłem się na HiFiMan HE 500 i te to dopiero mają przestrzeń!
Przy tym szczegóły i neutralność na bardzo wysokim poziomie.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Kangie

EmilioE, wpięte w integrę IA30MKII?

Ja ponad rok temu kupiłem Audio Techniki ATH 990Z i ich brzmienie mi całkiem pasuje.

EmilioE

Oczywiście, że wpięte w LARka   :D
Synergia idealna, swoboda dźwięku, barwa, bas, przestrzeń na wysokim poziomie.
To już naprawdę gra dobrze!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

vasa

Ciekawe. Chyba nikt nie napisał że używa słuchawek Bose.
To wyjątkowo nieaudiofilski produkt. Z aktywną redukcją szumów. Ale warto posłuchać.
Miałem wrażenie że, ewentualne, pogorszenie jakości przekazu jest z naddatkiem rekompensowane odcięciem zakłóceń zewnętrznych.
Gdyby porównanie z np. Hifimanem było prowadzone nocą, gdy dźwięki tła są znikome, to Bose poległby z kretesem ale w ciągu dnia przy naturalnym tle miasta mogłoby dojść do niespodzianek [emoji41]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

Cytat: Bednaar w Marzec 19, 2019, 14:47HD280Pro i 380Pro to inna bajka - są w większym stopniu neutralne.
Dokładnie

Bednaar

#259
Cytat: vasa w Marzec 19, 2019, 19:56Ciekawe. Chyba nikt nie napisał że używa słuchawek Bose.
To wyjątkowo nieaudiofilski produkt. Z aktywną redukcją szumów. Ale warto posłuchać.

Słuchałem Bose z aktywną redukcją szumów. Było to ponad rok temu, więc nie pamiętam modelu, ale moje uszy przyzwyczajone do AKG nie przyjęły dobrze dźwięku proponowanego przez Bose. Szczególnie przeszkadzała krzykliwa, nienaturalna góra. Z drugiej strony sam układ redukcji hałasu z otoczenia działał rewelacyjnie... choć możliwe, że to on był odpowiedzialny za nienaturalne brzmienie. Drugi plus - bardzo wygodne słuchawki.

Cytat: EmilioE w Marzec 19, 2019, 16:01A ja po AKG przesiadłem się na HiFiMan HE 500 i te to dopiero mają przestrzeń!

Wierzę na słowo - ale nie na moją kieszeń. Kuszą mnie słuchawki zamknięte, szczególnie Beyerdynamic DT150, ale musiałbym posłuchać. Ewentualnie zostanę przy AKG - najprawdopodobniej K271, bo są tanie, solidne i lubię ich brzmienie.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bednaar

Nieprawda, teraz muszę słuchać niezbyt głośno, bo tuż obok żona śpi.
A jak nie śpi, to ogląda TV - i dźwięk przecieka z zewnątrz.
Na zamkniętych będę mógł słuchać głośniej i bez dodatkowych "efektów".
Słuchałem na zamkniętych i nie uważam, by były niedobre dla dźwięku.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

frywolny trucht

#262
Musimy rozdzielić dwie historie. Potrzeba/warunki i jakość dźwięku. Ja pisałem tylko o tym drugim. A tak w ogóle kto powiedział, że trzeba mieć tylko jedne słuchawki? Mam parę modeli. Na różne okazje. Także zamknięte. A jedne to są takie, że mogą mieć Bass Reflex otwarty, w połowie otwarty i zamknięty. Cóż to jest za doskonałe studium jak grają w różnych pozycjach suwaczka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Marzec 21, 2019, 15:05Musimy rozdzielić dwie historie. Potrzeba/warunki i jakość dźwięku. Ja pisałem tylko o tym drugim. A tak w ogóle kto powiedział, że trzeba mieć tylko jedne słuchawki? Mam parę modeli. Na różne okazje.
Inaczej chyba się nie da. Na zmianę używam trzech modeli i wiem, że to zdecydowanie za mało.

Bednaar

Cytat: frywolny trucht w Marzec 21, 2019, 15:05Musimy rozdzielić dwie historie. Potrzeba/warunki i jakość dźwięku. Ja pisałem tylko o tym drugim. A tak w ogóle kto powiedział, że trzeba mieć tylko jedne słuchawki? Mam parę modeli. Na różne okazje. Także zamknięte. A jedne to są takie, że mogą mieć Bass Reflex otwarty, w połowie otwarty i zamknięty. Cóż to jest za doskonałe studium jak grają w różnych pozycjach suwaczka.

Sam mam dwie pary słuchawek: AKG K530LTD i Koss Porta Pro - te drugie dużo więcej wybaczają słabym realizacjom.
Nie zgadzam się, że słuchawki zamknięte są ułomne względem otwartych. Wystarczy posłuchać np. Sony MDR-Z1R, albo chociaż poczytać opinie na ich temat. Na forum.mp3store.pl jest kilku użytkowników, którzy je posiadają i są zauroczeni ich brzmieniem. Sam bym chętnie posłuchał, ale są daleko poza moim zasięgiem finansowym. Na szczęście stać mnie np. na legendarne Beyerdynamic DT-150, ale nie miałem nigdy okazji ich posłuchać. Słuchałem innych zamkniętych, głównie studyjne modele AKG i Sennheiser i nie stwierdziłem, by ta zamkniętość mi przeszkadzała. Powiem więcej - nawet wolałbym Sennki HD380Pro niż HD600 - cóż, takie dziwne są moje preferencje.
Przy okazji - może ktoś z Forumowiczów mieszka w Łodzi i posiada Beyerdynamic DT-150? Chętnie wypożyczyłbym na odsłuchy. Zobaczyłbym, jak się sprawują z SMSL sAp-II.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Kangie

Też jestem ciekaw jak spisują się Beyerdynamiki DT150. W ciemno kupować nie chcę, bo ze zwrotem - co jak co rozpakowanych i już raz "użytych" - może być problem.

Mimo pewnych ograniczeń używam konstrukcji zamkniętych trochę z przymusu. Lubię czasami przyłoić głośno i ten dźwięk nie może wyjść poza nausznice. W domu to nie problem, ale w pracy nie każdy będzie chciał ze mnę słuchać trąbki Milesa Davisa.

Jestem pozytywnie zaskoczony Audio Technikami ATH 990Z, zwłaszcza po wymianie padów na hybrydowe. Słuchawki bardzo wygodne, doskonale leżą ma mojej czaszce - jakby szyte na miarę. Jedynie mógłbym przyczepić się do specyficznej "japońskiej" góry pasma. Mogłaby być bardziej szlachetna, stonowana, a jesli nie, to chociaż może odrobinę wycofana, tak - 3 dB. Co do średnicy i basów - wg mnie rewelacja w tym zakresie cenowym. Efekty sceniczne i przestrzenne nie są wybitne, ale nie narzekam. Da sięz tym żyć.
Mam poza tym dwie pary Superluksów HD (zamknięte i półotwarte) oraz kilka par bardzo badziewnych trzeszczących słuchawek, których już praktycznie nie używam.

Przydałoby mi się jeszcze coś ciemno/ciepłogrającego z mniej natarczywą i ofensywną górą, czyli coś do "odpoczynku". Jeśli takie będą "Beyery" DT150 - przygarnę je z pewnością.

Therion

Cytat: ziko369 w Marzec 07, 2019, 09:23Ja polecę od siebie Sennheiser HD 380pro...
Tylko muszą trochę "poleżeć" na głowie żeby zaczęły grać liniowo...na początku mają duuużo basu...


Dużo??????

To są średnie słuchawki z wbudowanymi dwoma subwooferami. Ja je pamiętam jako jakiś sprzęt dla graczy, ale nie dla melomana
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: EmilioE w Marzec 19, 2019, 16:01HiFiMan HE 500 i te to dopiero mają przestrzeń!
Przy tym szczegóły i neutralność na bardzo wysokim poziomie.
Czym je napędzasz masz osoby przedwzmacniacz?

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Ostatnio miałem okazję posłuchać kilku słuchawek . Kolega kupował i poprosił o poradę . Testowaliśmy w sklepie . Kupił Audeze LCD-2C  . Mimo że to chyba najniższy model tej serii to do swojej kwoty zagrał najlepiej . Przestrzeń szczegółowośc oddech . Prawie jak na kolumnach .
Miałem je też u siebie w domu z dwoma przedwzmacniaczami . Jeden był kolegi  drugi to pre słuchawkowe linarta na ECC 88 . Zrobiły na mnie wrażenie . Jak już będę miał faze na słuchawki to kupie ten model . Do wyrwania za około  2500 zł

EmilioE

Cytat: Piterski w Marzec 22, 2019, 12:50Czym je napędzasz masz osoby przedwzmacniacz?
Najlepszy wzmacniacz mam w dziurce od LARa.
Pięknie się zgrywają!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Cytat: EmilioE w Marzec 22, 2019, 14:18
Cytat: Piterski w Marzec 22, 2019, 12:50Czym je napędzasz masz osoby przedwzmacniacz?
Najlepszy wzmacniacz mam w dziurce od LARa.
Pięknie się zgrywają!
Podpytuje bo to mogła by być dla mnie dobra alternatywa.
Sporo dobrego słyszałem o słuchawkach elektrostatach i dwa lata temu chwilę słuchałem takich konstrukcji na AS.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Eternal Seeker

Audeze LCD2c to bardzo dobre słuchawki i nie dlatego ,że sam je mam :-) ,
wcześniej miałem LCD2 ,LCD3 ,często kolega pożycza mi swoje LCD-X .
Nie twierdzę,że budżetowe LCD są lepsze od wymienionych powyżej bo LCD3
są lepsze a "X-y" minimalnie inne  ale już "classiki" mają większość cech tej serii .
Co do napędzania słuchawek to mam swoją teorię ,uważam ,że odpowiednikiem dobrze poprawnie skonstruowanych słuchawek są kolumny w cenie przynajmniej x 5 ,dlatego
też jakaś przypadkowa dziurka we wzmacniaczu, komp albo tanie "pędzidło" nie
jest w stanie wysterować prawidłowo takich Audeze .
Nie są to łatwe słuchawki ale potrafią odwdzięczyć się bardzo dobrym dzwiękiem .
Jako,że siedzę od paru lat  głęboko w temacie "słuchawkowym" ,przetestowałem dużo
tej słuchawkowej taniej i drogiej galanterii to twierdzę,że wcale nie trzeba wydawać
dużo ,czasem wystarczy pomysł i wykorzystanie posiadanego sprzętu.

W moim przypadku to wzmacniacz lampowy Dubiel 2a3 i podłączenie słuchawek do
jego odczepów głośnikowych poprzez tzw. przejściówkę .
Brzmienie zawstydza większość renomowanych drogich wzmacniaczy ,szczególnie
tranzystorowych   ;D
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

frywolny trucht

Bardzo ładnie wchodzimy w krąg słuchawek planarnych otwartych. Jeszcze HifiMan ;) Bo jak już się obkupicie w zamknięte dynamiki warto dorzucić do kolekcji coś z zupełnie innej bajeczki  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

Chciałem wrzucić jeszcze kilka zdjęć od tzw. d..y strony ,nie wchodzą bo za duże
a ja nie umie pomniejszyć .
Może to wejdzie ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector