Pytanie co mam do kupić.

Zaczęty przez rendy, Styczeń 09, 2016, 16:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

rendy

Witam
mam pytanie, co dokupić a raczej jaki wzmacniacz, aby słuchać płyt. Znalazłem w kartonie gramofon Unitra 460 z płytami i chciałbym je posłuchać, co muszę dokupić, aby słuchać owych płyt bo kompletnie się na tym nie znam chodzi mi o wzmacniacz czy tam przedwzmacniacz. Jakieś porady, budżet do 400 zł planuje.
Dodam, że gramofon został oddany do przeglądu został wyczyszczony zmieniony pasek i zamontowana nowa igła, a kabel zostały przerobiony z końcówki Din na czincze.

pozdrawiam

gratefullde

Czy chodzi Ci o przedwzmacniacz gramofonowy czy wzmacniacz do którego masz podłączone kolumny?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#2
Unitra 460 czyli don Bernardo Kurde Balance ( zdjęcie poniżej)  :)

Potrzebujesz wzmacniacz, amplituner- który ma w sobie przedwzmacniacz gramofonowy, a na tylnej jego ściance objawia się to wejściem PHONO. Im starszy wzmak tym większa szansa, że będzie to dobry układ i że w ogóle będzie.
Natomiast zakup wzmacniacza bez takiego wejścia oznacza wymóg zakupu zewnętrznego pudełeczka o nazwie przedwzmacniacz gramofonowy. Ceny od 70 zł do kilkuset tysięcy. ( Tak nawiasem ile kosztuje pre Audio Tekne?)

p.s. Znalazłem. 20 tys euro. Spory rozstrzał :) 70 zł- 20 tys euro  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tak to wygląda gdy wzmacniacz nie ma sekcji PHONO i trzeba osobnej skrzyneczki:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


rendy

Wejście PHONO rozumiem aby podłączyć wtyczkę Din - tylko, że serwis przerobił kabel na czincze. A jakieś propozycje co do marki oddrazu wspomnę, że budżet to do 400 złoty na ten wzmacniacz.

Wybaczcie ale naprawdę jestem w tym zielony. Nie wiem nie wyceniałem tego ale z tego co się dowiedziałem to płyty były między innymi kupowane za czasów PRL w RFN. Z tego co przeglądałem to 1 wydanie 3 albumów michaela jacksona, metallici, iron maiden live after death 1985 rok, Lady Pank, 5 albumów manaam, Republika, 4 albumy abby, trochę jazzu i wiele innych. Razem około 90 albumów.

gratefullde

Cytat: rendy w Styczeń 09, 2016, 19:21
Wejście PHONO rozumiem aby podłączyć wtyczkę Din - tylko, że serwis przerobił kabel na czincze. A jakieś propozycje co do marki oddrazu wspomnę, że budżet to do 400 złoty na ten wzmacniacz.

Wybaczcie ale naprawdę jestem w tym zielony. Nie wiem nie wyceniałem tego ale z tego co się dowiedziałem to płyty były między innymi kupowane za czasów PRL w RFN. Z tego co przeglądałem to 1 wydanie 3 albumów michaela jacksona, metallici, iron maiden live after death 1985 rok, Lady Pank, 5 albumów manaam, Republika, 4 albumy abby, trochę jazzu i wiele innych. Razem około 90 albumów.


Bież od Rudego PJ'a i masz z głowy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Wybaczamy. Nie przejmuj się tym wtykiem din ,tylko  zmień(przelutuj) je na cinch .Beda pasowały do każdego wzmacniacza/przedwzmacniacza który kupisz w przyszłości. Ponieważ ze zdjęcia widzę ,że "wisi" na ramieniu wkładka typu  MM (moving magnet) będziesz potrzebował taki przedwzmacniacz który obsługuje ten tym wkladki. Nie oczekuj za wiele od tych przedwzmacniaczy ,bo w kwocie 400zł będzie trudno . To po prostu będzie grało i nic więcej. To może być któryś z preampów Pro-ject ,lub Cambridge Audio (z drugiej ręki) Myślę ,że w ogłoszeniach znajdziesz sporo tych urządzeń.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Nie wiem ile tam kolega Rudy chce ale to jest bardzo dobre pre mam je i jestem na tyle zadowolony, że nie sprzedaję. Jeśli mieści się to w Twoich granicach cenowych to się nie ma co zastanawiać.

Jeśli natomiast szukasz wzmaka z wbudowanym pre to polecam tego:

Mitsubishi DA U310
http://allegro.pl/mitsubishi-da-u310-wzmacniacz-vintage-stereo-i5901484790.html

Ma prawie wszystkie rodzaje gniazd więc z pewnością będzie dobry a dodam, że miałem taką całą wieżę i spisywała się całkiem przyzwoicie. Wbudowane pre co prawda nie będzie lepsze od tego co proponuje Rudy ale będziesz miał za to całkiem niezły wzmak i to vintage.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: rendy w Styczeń 09, 2016, 19:21Wejście PHONO rozumiem aby podłączyć wtyczkę Din - tylko, że serwis przerobił kabel na czincze

Niekoniecznie. Wzmak z wejściem DIN na gramofon to naprawdę staruszek. Dobrze, że przerobiłeś na RCA ( cinch), pewnie lepiej szukać z wejściem RCA- bo nowszy, mniej rąk przeszedł, ale nie ma reguły. Ostatecznie są przejściówki DIN-RCA.

Cytat: GregWatson w Styczeń 09, 2016, 19:41Jeśli mieści się to w Twoich granicach cenowych to się nie ma co zastanawiać.

Jak dobrze czytam to na całość imprezy jest 400. Żeby się nie okazało, że z kolumnami.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Czyli...
a) mam gramofon i nie mam nic więcej. Żadnego wzmacniacza, tym bardziej przedwzmacniacza i kolumn.
b) mam gramofon, wzmacniacz, kolumny i tylko nie mam przedwzmacniacza gramofonowego, na który mogę dać 400 zł.

Jaka jest sytuacja?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rendy

odpowiedź B - mam gramofon i są kolumny może małe, ale w razie czego kolega ma i chce się ich pozbyć i może mi oddać za darmo, także z tym jest ok. Także na wzmacniacz z wbudowanym przedwzmacniaczem mogę dać do 400 zł lub sam przedwzmacniacz tego już tu nie wiem, co leprze.

GregWatson

Jak chcesz mieć wzmacniacz i przedwzmacniacz do kwoty 400 zł to masz tu:

Mitsubishi DA U310
http://allegro.pl/mitsubishi-da-u310-wzmacniacz-vintage-stereo-i5901484790.html

może jeszcze stargujesz do 350 zł razem z wysyłką. Chyba że łykniesz tego co ma Rudy-102 i dokupisz wzmacniacz ale to będzie Cię kosztowało o wiele więcej niż masz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Jeśli na początek nie chcesz dużo wydać to mogę Co polecić Amplituner Yamahy RX-396. Grałem na nim kilka lat i byłem zadowolony. Stoi jeszcze u mnie na strychu i czeka aż dzieci trochę dorosną to któreś dostanie.
http://allegro.pl/top-model-amplituner-yamaha-rx-396rds-wysoki-model-i5894863098.html


vasa

Cytat: rendy w Styczeń 14, 2016, 23:54A któryś z tych 2 nie jest przypadkiem już z przedwzmacniaczem?
Obydwa mają na pokładzie przedwzmacniacze gramofonowe.
Ten pierwszy to już mocno zmęczony jest :( Ten drugi na zdjęciach wygląda dobrze ale sprzedający pisze że był grzebany.
Jakie są skutki tego grzebania to nie wiadomo. Ale stówę bym zaryzykował.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Na allegro masz 12 stron wzmacniaczy w cenie 200 - 400 zł. Zdecydowana większość ma na pokładzie przedwzmacniacz. Poznasz to po opisie PHONO nad czinczami lub z przodu na selektorze wejść. Trudno ocenić po zdjęciach w jakim to jest stanie. Proponuję zawęzić wyniki wyszukiwania do okolicy w której mieszkasz (miasto, województwo). Znajdź takie, które ci się podobają i wtedy ewentualnie zapytaj na forum o opinie. Potem umów się ze sprzedającym i zobacz jak to gra (czy nic nie trzeszczy, czy oba kanały działają równo - pamiętaj że jest to często sprzęt, który dawno już osiągnął pełnoletność.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: christo w Styczeń 15, 2016, 09:01sprzęt, który dawno już osiągnął pełnoletność.
I szybko zbliża się do emerytury :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rendy

Takie pytanie czy wzmacniacz Diora Unitra WS 354 ma w sobie przedwzmacniacz bo widzę, że ma wejście gramofonowe.
http://allegro.pl/amplifier-diora-unitra-ws-354-ws354-wzmacniacz-i5910912059.html

elem

Ma. Ale to nie jest dobry wzmacniacz, znajdziesz w tej cenie coś lepszego.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: rendy w Styczeń 20, 2016, 23:11Takie pytanie czy wzmacniacz Diora Unitra WS 354
A czy wiesz że wszystkie polskie (i nie tylko) potencjometry suwakowe trzeszczą jak cholera?
Tego się nie dało używać
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Trzeszczą, przerywają, wku,wiają na maxa. Wiem, bo miałem takie, w Amatorze chyba.
A poza tym paskudna ta Diora.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: rendy w Styczeń 20, 2016, 23:11
Takie pytanie czy wzmacniacz Diora Unitra WS 354 ma w sobie przedwzmacniacz bo widzę, że ma wejście gramofonowe.
http://allegro.pl/amplifier-diora-unitra-ws-354-ws354-wzmacniacz-i5910912059.html
Te wzmacniacz jest na prawdę kiepski. Diora miała już lepsze modele. Moim zdaniem nie warto kupować. Jeśli aż tak bardzo nie musisz ograniczać budżetu to szczerze polecam tą Yamahę z postu wyżej.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1129.msg82570#msg82570