Jaki gramofon vintage z obrotami 78?

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 13, 2015, 11:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Licytowałem Lenco 75, ale 820 zł nie starczyło, aby stać się dumnym posiadaczem tego modelu.
Szukam egzemplarza w możliwie dobrym, oryginalnym stanie, nie znam się jednak zupełnie na staruszkach i nie wiem kiedy cena jaką osiąga sprzęt na danej aukcji jest już abstrakcyjna. Nadal nie wiem czy Lenco L75- w zakładam dobrym stanie- za 830 zł to cena atrakcyjna, normalna, czy z sufitu :)

Tak jak namawiałem w innym miejscu, aby nie szukać nudnych gramofonów, tak dla siebie teraz szukam czegoś maksymalnie nudnego, sprawdzonego, niezawodnego, łatwego do samodzielnego majstrowania, którego wartość będzie raczej rosła geometrycznie i moje wnuki pokupują sobie domy za niego (żartuję). Zapewne więc coś Garrard'a, Lenco czy Dual'a.

No właśnie jest taki Dual chyba w niezłej cenie: http://allegro.pl/gramofon-dual-1019-i4970929827.html
Pytanie czy to dobry model? Parametry typu S/N, kołysanie nie robią dobrego wrażenia (nie mogę namierzyć tych danych dla Lenco L75 aby porównać), no i to ultra lekkie ramionko...

Dual 1019 Turntable Specifications:

Drive type: idler drive
Platter: 3.4kg/7.5lbs
Wow and Flutter: +/- 0.1%
Rumble: >59dB
Tonearm: extremely low mass (Dual's branding)
Cartridges: 1/2″ cartridges weighing 1-16 grams, with a tracking force of 0-5 grams.

frywolny trucht

A dobra, kupiłem. Mam nadzieje, że będzie w dobrym stanie. Co prawda zamyślam w nim nieco pogrzebać, ale to za jakiś czas bym wolał. Kolega z innego forum, (pozdro Tomek), uprzedzał, że automatyka chimeryczna  i wolałby takie ( swoją drogą ceny nadal są dość niskie, szczególnie na OLX):